2021.10.13 19:25

Prisvilęs debiutas: „Žalgiris“ su nauju treneriu pratęsė nesėkmių seriją Eurolygoje

LRT.lt2021.10.13 19:25

Su nauju treneriu į dvigubą Eurolygos savaitę stojęs Kauno „Žalgiris“ (0-3) pratęsė nesėkmių seriją Eurolygoje. Martiną Schillerį pakeitęs Jure Zdovcas prie komandos vairo debiutavo pralaimėjimu 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27) Belgrado „Crvena Zvezda“ (2-1) klubui.

„Žalgiris“ lieka be pergalių – trys pralaimėjimai iš tiek pat galimų. „Crvena Zvezda“ į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę.

Beveik 8 tūkst. sirgalių palaikoma „Crvena Zvezda“ nuo pat pradžių „Žalgiriui“ davė kietą kovą gynyboje, į kurią kauniečiai atsakė tokiu pačiu žaidimu. Tiek pirmoje, tiek antroje rungtynių dalyje komandos vargo puolime, tiesa, kur kas geriau lemiamo ketvirčio metu puolime pasijautė šeimininkai.

Po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik vienas taškas – „Žalgiris“ pirmavo 14:13. Į pertrauką 2 taškų persvarą išsinešė „Crvena Zvezda“. „Žalgirio“ ekipą į priekį tempė Joshas Nebo, vien pirmoje pusėje pelnęs 10 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius.

Vis dar be pergalių: naujas treneris „Žalgiriui“ nepadėjo įveikti Belgrado „Crvena Zvezda“

Atkakli kova persikėlė į trečiąjį kėlinį. „Crvena Zvezda“ spurtavo kelis kartus, tačiau „Žalgiris“ toli nutolti neleido – 42:46. Lemiamo ketvirčio metu „Crvena Zvezda“ pajautė žaidimą puolime, surado spragas „Žalgirio“ gynyboje ir iškovojo pergalę dviženkliu skirtumu – 73:61.

„Žalgiris“ pademonstravo puikų pataikymą iš toli – 9 tritaškiai iš 22 (40,9 proc. taiklumas). Visgi to pergalei pasiekti nepakako. Žalgiriečiai klydo daugiau nei varžovai – 12 klaidų prieš 7. Varžovai taip pat atkovojo daugiau kamuolių – 32 prieš 29.

Kauno komandos gretose rezultatyviausiai pasirodė J. Nebo, per 30 minučių surinkęs 14 taškų ir sugriebęs 10 kamuolių. Po 11 taškų surinko Lukas Lekavičius ir Nielsas Giffey.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Nikola Kaliničius, per 34 minutes į savo sąskaitą įsirašęs 15 taškų. Dar 13 pridėjo Ognjenas Dobričius. Buvęs žalgirietis Nate`as Woltersas pelnė 11 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę užbaigs Pirėjuje. Penktadienį laukia dvikova su „Olympiakos“. Rungtynes nuo 20:45 val. transliuos LRT.

„Crvena Zvezda“: Nikola Kaliničius 15 (5 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 13, Luka Mitrovičius 12 (7 atk. kam.), Nate`as Woltersas 11 (6 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Žalgiris“: Joshas Nebo 14 (10 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Nielsas Giffey po 11, Tyleris Cavanaugh 8, Janis Strelnieks 6, Edgaras Ulanovas 5.

Eurolyga. Belgrado „Crvena Zvezda“– Kauno „Žalgiris“

Po ketvirtojo kėlinio: Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19)

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abu baudos metimus taikliai sumeta Marekas Blaževičius – 46:49.

Svarbus Tylerio Cavanaugh tritaškis, po kurio „Žalgiris“, likus žaisti maždaug 6 minutes, mažina atsilikimą iki 3 taškų (55:58).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lieka 3 minutės, „Crvena Zvezda“ pirmauja 62:58.

„Žalgiris“ griūva – „Crvena Zvezda“ jau turi 8 taškų pranašumą. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lieka mažiau nei 2 minutės.

Po trečiojo kėlinio: Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 46:42 (13:14, 16:13, 17:15)

Trečiasis kėlinys prasideda taikliu Nikola Kaliničiaus metimu iš tolimos distancijos – 32:27.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą po pertraukos galingu dėjimu atidaro J. Nebo. Po kelių akimirkų savo pirmąjį tritaškį pataiko ir Edgaras Ulanovas – 32:34.

Tritaškiu pasižymi ir Lukas Lekavičius – varžovams lieka tik vieno taško pranašumas (38:37).

„Crvena Zvezda“ bėga į priekį, o „Žalgiris“ nesuranda variantų puolime. Komandas jau skiria 8 taškai – 45:37.

„Žalgiris“ nepalūžta – nebloga atkarpa kėlinio pabaigoje leido išlikti kovoje dėl pergalės. Po trijų kėlinių komandas skiria keturi taškai – varžovai pirmauja 46:42.

Po antrojo kėlinio: Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 29:27 (13:14, 16:13)

Antrasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo Belgrado ekipai, kuri jau pirmauja 17:14. Žalgiriečiai šiame ketvirtyje kol kas lieka be taškų.

N. Giffey paskutinę atakos sekundę pataiko antrą tritaškį ir žalgiriečiai vėl priekyje – 19:17.

J. Strelniekas taikliu dvitaškiu didina „Žalgirio“ persvarą iki keturių taškų – 21:17.

Iš viso sužaidus beveik 19 minučių šiose rungtynėse švieslentėje dega lygus rezultatas – 25:25. Belgrade kol kas dominuoja gynyba.

Į pertrauką 2 taškų persvarą išsineša „Crvena Zvezda“ – 29:27. Žalgiriečių gretose rezultatyviausiai žaidžia Joshas Nebo – 10 taškų.

Po pirmojo kėlinio: Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 13:14

„Crvena Zvezda“ rungtynes pradeda taikliu tolimu metimu – 3:0. Tritaškių sąskaitą atsidaro ir „Žalgiris“ – sudėtingą metimą pataiko latvis Janis Strelniekas (5:5).

„Žalgiris“ kol kas stringa gynyboje – varžovai gerai dalijasi kamuoliu ir, sužaidus 5 minutes, turi 6 taškų persvarą – 11:5.

„Žalgiris“ per pirmas 7 minutes jau suklydo tris kartus, kai varžovai kol kas žaidžia be klaidų.

Nielsas Giffey pataiko iš toli ir žalgiriečiai atsilikimą mažina iki minimumo – 12:13.

„Žalgiris“ pirmąjį kėlinį laimi 14:13