2021.10.13 00:23

Be pralaimėjimu skriejanti Danija užsitikrino vietą pasaulio čempionate

LRT.lt2021.10.13 00:23

Danijos futbolo rinktinė tapo antrąja Europos komanda, užsitikrinusia vietą pasaulio čempionate, po tai jau padariusios Vokietijos.

F grupės rungtynėse namuose Danija po vienintelio J. Meahle įvarčio 57-ąją minutę palaužė Austrijos rinktinę 1:0 ir su 8 pergalėmis iš 8 galimų užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir tuo pačiu kelialapį į Katarą.

Antrose šiose grupės rungtynėse Škotija išvykoje tik 1:0 palaužė Farerų salų futbolininkus, kai įvartį pelnė L. Dykesas 86-ąją minutę.

Po šio pergalės škotai turi 17 taškų ir 4 lenkia trečioje vietoje žengiančius Izraelio futbolininkus. Škotams liko mačai su Moldova ir Danija, per kuriuos pakanka vienos pergalės, kad šoktai užsitikrintų antrąją vietą grupėje.

Danija pateko į šeštąjį pasaulio čempionatą istorijoje. Jie žaidė 1986, 1998, 2002, 2010 ir 2018 m. pirmenybėse, o geriausiai pasirodė 1998-aisiais, kai pasiekė ketvirtfinalį. 2010 m. danams vienintelį sykį nepavyko įveikti grupės etapo.

I grupėje netikėtas rezultatas užfiksuotas „Wembley“ stadione, kur Anglijos rinktinė 1:1 sužaidė su Vengrija.

Vengrus į priekį Anglus į priekį baudiniu 24 min. išvedė R. Sallai, o po 13 minučių įvartį pelnė J. Stonesas.

Su 20 taškų Anglija trimis lenkia Lenkijos rinktinę, Albanija turi 15 taškų, Vengrija – tik 11.

Grupės autsaiderių dvikovoje Andora išvykoje 3:0 įveikė San Mariną.

A grupėje tris įvarčius pelnė Cristiano Ronaldo, o Portugalija namuose 5:0 sutriuškino Liuksemburgą.

C. Ronaldo mušė įvarčius baudiniais 8 ir 13 minutėmis, o trečiąjį pridėjo 87-ąją. Po kartą pasižymėjo B. Fernandesas (18 min.) ir Palhinha (69 min.).

Portugalija su 16 taškų po 6 mačų vienu tašku atsilieka nuo Serbijos rinktinės, kuri jau yra sužaidusi 7 rungtynes. Serbai antradienį 3:1 įveikė Azerbaidžano ekipą.

Portugalams dar liko mačas su Airija, o grupės nugalėtojų likimas spręsis paskutinės rungtynėse su Serbija Potugalijoje.

B grupėje svarbią pergalę iškovojo ir į pirmąją vietą pakilo Švedija, namuose 2:0 įveikusi Graikijos rinktinę.

Įvarčius švedams pelnė baudinį realizavęs E. Forsbergas (59 min.) ir A. Isakas (69 min.).

Su 15 taškų švedai lenkia Ispanijos rinktinę (13 tšk.).

Švedija dar sužais su Sakartvelu, o Ispanija – su Graikija. Grupės nugalėtojų ir tiesioginio kelialapio likimas greičiausiai spręsis lapkričio 14 d. tarpusavio ispanų ir švedų rungtynėmis Ispanijoje.

Iš kiekvienos atrankos grupės tiesioginius kelialapius į Katarą gauna grupės nugalėtojos (10 kelialpių). Antrąsias vietas užėmusios komandos (5) kovos dėl likusių penkių kelialapių, kai bus suskirstytos į poras bei žais rungtynes namie ir išvykoje.