2021.10.12 21:53

Įspūdingas Šengelijos vakaras padėjo CSKA palaužti „Zenit“

LRT.lt2021.10.12 21:53

Maskvos CSKA (2-1) krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje, kai namuose 77:67 (21:14, 15:17, 23:21, 18:15) įveikė dviejų lietuvių atstovaujamą Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-1) komandą. Įspūdingą mačą sužaidė Tornikė Šengelija, pagerinęs savo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje, o Marius Grigonis ir toliau dėl traumos negali padėti CSKA.

„Zenit“ rungtynes pradėjo labai sunkiai, ypač strigo puolime, o CSKA kartvelas Tornikė Šengelija nuo pirmųjų atakų ėmė dominuoti baudos aikštelėje. Toko iš pirmųjų 10-ies komandos taškų surinko 8, o CSKA pirmavo 10:2.

Šeimininkai greitAI įgijo dviženklę persvarą, o netrukus į aikštę žengęs Artūras Gudaitis ataka 2+1 budino savo komandą (16:4). Lietuvis pirmajame kėlinyje įmetė tik 1 baudą iš 5, bet jo aktyvumas kiek išjudino „Zenit“ ekipą, kurios puolimą galiausiai prikėlė į aikštę žengęs Jordanas Loydas.

Andrejaus Zubkovo tritaškis sulig pirmo ketvirčio pabaiga „Zenit“ priartino iki 14:21, o gerą žaidimą svečiai perkėlė ir į antrą ketvirtį, dvi minutes išlaikydami CSKA be taškų – 17:21.

Antrajame ketvirtyje žaidimas ėjosi apylygiai, bet CSKA nuolat buvo priekyje. Po Mindaugo Kuzminsko tritaškio „Zenit“ priartėjo (23:27), o į pertrauką komandos išėjo CSKA pirmaujant 36:31.

Po J. Loydo prasiveržimo trečiojo ketvirčio pradžioje „Zenit“ išlygino rezultatą ties 38:38, bet CSKA į tai atsakė spurtu 8:0 po Johanneso Voigtmanno ir T. Šengelijos tritaškių (46:38). Daugiau lygaus rezultato šiose rungtynėse nebebuvo.

Įspūdingiausi Eurolygos rungtynių momentai: Maskvos CSKA – Sankt Peterburgo „Zenit“

„Zenit“ jau atrodė gilokoje duobėje, kai J. Loydas smeigė tritaškį su pražanga (46:50), o 28-ąją mačo minutę savo 30-ąjį tašką pelnė varžovus tiesiog terorizavęs T. Šengelija.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pro M. Kuzminską prasiveržęs W. Clyburnas grąžino CSKA dviženklį pranašumą – 64:54. Po šios akimirkos svečiai iš Sankt Peterburgo rimčiau į pergalę jau ir nebesikabino.

T. Šengelija sužaidė karjeros mačą Eurolygoje, surinkdamas net 33 taškus (10/16 dvit., 2/4 trit., 7/11 baud.) ir 36 naudingumo balus. Aukštaūgis dar atkovojo 8 kamuolius ir išprovokavo 7 pražangas.

A. Gudaitis pralaimėjusiems per 15 minučių pelnė 6 taškus (2/4 dvit., 2/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, dukart prasižengė, išprovokavo 4 pražagas ir surinko 8 naudingumo balus.

M. Kuzminskas per 13 minučių pelnė 5 taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, dukart suklydo, blokavo metimą, išprovokavo dvi pražangas, kartą prasižengė pats ir uždirbo 5 naudingumo balus.

CSKA: T. Šengelija 33, W. Clyburnas (7/13 dvit., 7 atk. kam.) 16, J. Voigtmannas ir A. Švedas po 8.

„Zenit“: J. Loydas (5/8 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud., 4 rez. perd.) 19, D. Kulaginas ir A. Zubkovas (5 atk. kam.) po 8, J. Mickey 7.