Sportas

2016.10.20 15:31

B. Vanagas: Dakare laukia naujas didelis iššūkis

Vos prasidėjus 2017-iesiems penktą kartą Dakaro ralyje į startą stosiantis lenktynininkas Benediktas Vanagas lieka ištikimas tam pačiam automobilių gamintojui. Aukščiausią vietą – 24-ąją – iš visų Baltijos šalių atstovų lenktynėse prieš dvejus metus užėmęs lietuvis vėl pasirinko „Toyota Hilux“ automobilį. 

Visureigis, su kuriuo lenktynininkas dykumų maratoną įveikė dvejus pastaruosius metus dar pavasarį buvo parduotas ir iškeliavo į Kiniją. Benediktas Vanagas tikėjosi, kad naujasis automobilis pasieks Lietuvą iki rugsėjo 15-tos dienos, deja, jo teks palaukti dar bent keletą savaičių.

„Mūsų naujasis automobilis bus „Toyota Hilux“. Skamba taip pat [kaip ir ankstesnis], bet tai šių metų gamyklinis automobilis. Tą automobilį turėsime lapkričio pradžioje ir liks tik 2 savaitės pasiruošti Dakarui, tai iš tiesų labai „suspaustas“ laikotarpis, bet, sakykim, tai nėra sprendimai, kurie priklauso nuo mūsų. Turėsim tikrai daug ir sunkiai dirbti“, – pasakojo lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Jis neslepia, kad naujasis automobilis apie pusantro karto brangesnis už senąjį. Jo kaina su atsarginių detalių paketu ir specialistų paslaugomis siekia per 600 tūkst. eurų.

„Pagrindinis pranašumas bus šiek tiek galingesnis variklis, bus kavlono ir kevlaro kompozicinių medžiagų kėbulas ir nepriklausoma visų 4 ratų pakaba. [...] Automobilio smulkmenos skirsis pakankamai nemažai. Tai yra tikrai pakankamai nuo mūsų buvusio automobilio nuevoliucionavęs agregatas. Aš manau, kad jis tikrai bus greitesnis“, – pabrėžė lenktynininkas. 

Kitos dvi lietuvių ekipos Dakare varžysis su tais pačiais automobiliais kaip ir praėjusiais metais. Antano Juknevičiaus – su „Toyota“, Vaidoto Žalos – su Lietuvoje pagamintu visureigiu.

Keičiasi lenktynių starto vieta – jos prasidės ne Argentinoje, o Paragvajuje.

„Dar nauja šiais metais yra tai, kad mes turbūt apie 4 ar 5 dienas būsime Bolivijoje. Tai reiškia, kad turėsime lenktyniauti aukštikalnėse. tai yra 3–4 km virš jūros lygio, kur labai mažai deguonies kiekis, slėgis šiek tiek kitoks. Ir pilotams, ir kitoms komandoms tai bus tikrai didelis iššūkis“, – sakė B. Vanagas.

Antrus metus iš eilės B. Vanago šturmanas sausio mėnesį vyksiančiose Dakaro lenktynėse bus lenkas Sebastianas Rozwadowskis. Ekipažą lydės 13-kos žmonių komanda.

„Mes tikrai norėtume būti aukščiau negu 20 vieta. 15 vieta būtų labai didelis dalykas, bet, kaip minėjau, tai yra siekiamybė, kur būsim, sausio viduryje pasakysiu tiksliai“, – apie lūkesčius kalbėjo B. Vanagas.