Naujienų srautas

Sportas2016.10.18 22:25

R. Kurtinaitis prieš D. Adomaitį – prie kurio trenerio linksta 14 išrinktųjų?

Spalio 25 dieną Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas rinksis į posėdį, kurio metu keturiolika narių turėtų išrinkti naująjį nacionalinės rinktinės trenerį. Nors kalbama, jog federacijos favoritu yra Dainius Adomaitis, jam iššūkį gali mesti Rimas Kurtinaitis. 15min paklausė Vykdomojo komiteto narių, kurį pretendentą jie palaikytų.

Keturiolika LKF vykdomojo komiteto (VK) narių spalio 25-ąją turėtų balsuoti už naująjį rinktinės vairininką – nuo federacijos prezidento Arvydo Sabonio, iki moterų antrosios lygos atstovės, visi turi po vieną balsą, tad nugalėtoją teoriškai turėtų nulemti dauguma.

LKF vadovai – A. Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, pasirinko tylų žaidimą ir informacijos apie naujo trenerio rinkimus neteikia.

Spaudos konferencija numatyta tik spalio 28 dieną – praėjus trims dienoms nuo svarbiojo keturioliktuko susirinkimo.

Keli 15min kalbinti VK nariai taip pat išreiškė nuostabą, kad iki šiol negavo jokios oficialios informacijos apie galimus kandidatus.

15min duomenimis, federacijos favoritas yra Klaipėdos „Neptūno“ strategas Dainius Adomaitis, tačiau antradienį Vydas Gedvilas pareiškė, kad rinkimuose iškels Kantu „Red October“ trenerio Rimo Kurtinaičio kandidatūrą. Tokią teisę turi kiekvienas VK narys. Pats R. Kurtinaitis 15min interviu teigė, kad iš federacijos į jį kreiptasi nebuvo.

Vienas rinktinės lyderių Mantas Kalnietis sakė, kad federacija klausė ir žaidėjų nuomonės: „Klausė ne tik manęs, bet ir kitų rinktinės žaidėjų, kuriems tenka didžiausias krūvis. Tačiau kiekvienas turi savo nuomonę. Aš savo favorito neturiu, o pagrindinis balsas priklauso federacijos vadovams.“

Kokia VK narių nuomonė?

LKF Vykdomojo komiteto nariai apie savo favoritus kalba nedrąsiai.

Algimantas Stasys Anužis, LKF viceprezidentas, Lietuvos krepšinio veteranų lygos prezidentas:

„Manau, kad pirmenybė siūlyti trenerį yra krepšinio trenerių asociacijos (jos prezidentas Vydas Gedvilas – aut. past.). Kaip narys aš išklausysiu visas kandidatūras ir pasiūlymus.

Manau, kad klausimų bus nemažai, aš pats jų irgi turiu. Kiekvienas mūsų kalbasi su krepšininkais, tikrais krepšinio specialistais. Visuomet yra daug nuomonių. Trylika žmonių pasakys savo nuomonę, o aš išklausysiu argumentus ir tada priimsiu galutinį sprendimą. Neturiu dar tvirtos nuomonės, noriu pasiklausyti ir kitų.“

Mindaugas Plūkas, LKF viceprezidentas, verslininkas:

„Kai Vykdomojo komiteto posėdyje išgirsiu visą informaciją, tada apsispręsiu. Nors savų minčių turiu, esu linkęs kol kas jas pasilaikyti. Federacija apie kandidatus neinformavo, dabar turiu tik bendrą informaciją, žinau tik tiek, kiek ir jūs.“

Remigijus Milašius​, LKL prezidentas:

Portalui 15min R. Milašius sakė, kad aiškaus favorito neturi, o prieš priimdamas sprendimą tarsis su LKL klubais, kad jo nuomonė atspindėtų ir visos lygos nuomonę. Vis dėlto portalui krepsinis.net jis išsidavė, kad palaiko R. Kurtinaičio kandidatūrą.

„Visų pirma, tikrai džiaugiuosi, kuomet į postą pretenduoja LKL treneriai, tačiau Rimas tikrai nusipelnė šitos vietos. Tikrai nusipelnė. Na... per daug jau iš manęs čia ištraukėte“, – krepsinis.net sakė R. Milašius.

Remigijus Štaras, NKL prezidentas:

„Nenoriu sudaryti išankstinio spaudimo kandidatams, tačiau savo favoritą aš turiu. Aišku, galbūt mano favoritas tą dieną pasirodys blogai, o kitas gerai, tad griežtai nenukertu.

Tačiau aš manau, kad metas pasireikšti naujai kartai. Vis dėlto treneris turėtų dirbti olimpinį ciklą, tad reikia jauninti ir visą rinktinę. Žinoma, ne dirbtinai, tačiau kartų kaita ateina. Tai aš matau naujos kartos trenerį, kuris turi jau ir pasiekimų, yra naujoviškas, moka įkvėpti žaidėjus, o ne taiko tik lazdos ar bizūno metodus.“

Audra Ginelevičienė, LMKL direktorė: „Šiuo metu dar nesigilinu, nes posėdis tik vėliau. Aš gerbiu abu specialistus, labai žaviuosi, tačiau Rimo Kurtinaičio patirtis, manau, yra didesnė. Žmogiškai vertinant jis, labiau patyręs.

Patirtis ar jaunystė? Manau, kad daug lems ir krepšinio federacijos prezidento argumentai.

Anksčiau iš trenerių asociacijos gaudavome informaciją arba dalyvaudavome jų rengiamuose konkursuose ir aptarimuose. Dabar to nėra. Eilę metų diskutuodavome dėl visų trenerių, ne tik vyrų rinktinės. Diskutuodavome problemas, lūkesčius, žaidėjų nuomonę. Turėdavome žymiai daugiau informacijos, ne tik tai, kas spaudoje rašoma. Dabar mes daugelis nežinome beveik nieko.“

Rasa Mikaitytė, „Akvilės“ moterų krepšinio lygos vadovė:

„Kol kas nėra pateikti kandidatai, tad kaip aš galiu būti apsisprendusi? Vykdomojo komiteto nariams kandidatai nėra pateikti, todėl nesvarstau dėl favorito.“

Martynas Račkauskas, MKL direktorius:

„Balsuosime tada, kai prezidentas įvardys galimus kandidatus – paprastai taip būna. Ne [favorito neturiu], nežinau, ar jų bus du, gali būti ir daugiau kandidatų. Čia prezidento pirmenybė siūlyti kandidatą, o po to Vykdomasis svarsto.“

Rimantas Cibauskas​, LSKL prezidentas:

„Žinome daugiau informacijos iš viešosios erdvės nei Vykdomajame komitete.

Bet trys kandidatūros – Kurtinaičio, Jasikevičiaus ir Adomaičio, manyčiau, pakankamai rimtos. Būdavo tokia tvarka, kad trenerių asociacija pateikdavo kandidatus, mes apsvarstydavome ir priimdavome sprendimą iškart arba, iškėlę klausimus, nukeldavome sprendimą kitam susirinkimui.

Pats asmeniškai turiu favoritą, bet nenoriu pateikti nuomonės viešai.

Manau, kad rinktinės treneris turėtų apimti ne tik rinktinę, bet ir plačiau. Jis yra visos piramidės flagmanas. Prie Jono Kazlausko, kuo džiaugiuosi, studentų rinktinei buvo suteiktas antrosios Lietuvos rinktinės statusas. Antrajai rinktinei atstovaudavo studentai, kurie važiuodavo į universiadas. Adomaitis du kartus buvo studentų rinktinės treneris. Taigi, labai svarbu, kad treneris žiūrėtų ir į ateitį, visas kitas rinktines.

Dabar reikia kantrybės, galbūt kalbame kiek per anksti. Nemanau, kad treneris paaiškės per spalio 25-osios posėdį.

Galbūt federacija su trenerių asociacija turėtų apsikeisti informacija apie kandidatus, kad galėtų išdėstyti susirinkime jų silpnąsias ir stipriąsias puses, o mes visi galėtume jas apsvarstyti.

Nesinorėtų, kad krepšinio bendruomenė skaldytųsi, nes ji ir taip nėra didelė. Mums reikia vienybės. Norėtųsi, kad šis konkursas nebūtų pretekstas ieškoti priešų, o kaip tik visus sutelktų“.

Kęstutis Pilipauskas, Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija:

„Galbūt jau turiu savo favoritą, bet manau, kad tai tik viena iš daugelio nuomonių. Nemanau, kad esu kompetentingas spręsti trenerių pajėgumą. Manau, kad bus daug diskusijų, nes kandidatai oficialiai neįvardyti. Pats oficialiai negavau jokio kandidatų teikimo. Šiek tiek įdomi situacija, kad trenerių asociacijos garbės prezidentas (Vydas Gedvilas) nieko nežino apie kandidatūras. Situacija dviprasmiška.

Bus įdomu išgirsti LKF vadovų komentarus, todėl kol nėra jokio oficialaus paaiškinimo, nenoriu nieko sakyti. Aš už tai, kad būtų kuo mažiau spekuliacijų ir atmosferos kaitinimo. Jau buvo keletas atvejų rinktinės trenerio rinkimų istorijoje – Sireikos atleidimas, rinkimai tarp Kemzūros ir Kurtinaičio... Manau, kad svarbiausia, jog būtų pasirinkta tokia figūra, kuri tiktų žaidėjams, jog šis galėtų juos suburti į vieną kumštį.

Nemanau, kad treneris rinktinėje tam, kad išmokytų krepšininkus žaisti. Reikia galbūt gero psichologo, kuris rastų bendrus bendravimo principus tam, kad užtikrintų sveiką atmosferą, suvienytų komandą. Tuo mūsų rinktinės pasižymėdavo anksčiau, tai būdavo pagrindinė rinktinės jėga“.

Vydas Gedvilas, Lietuvos krepšinio trenerių asociacija:

Būtent V. Gedvilas antradienį sudrumstė iki tol ganą ramų vandenį, pareikšdamas, kad Vykdomojo komiteto posėdyje į trenerius siūlys R. Kurtinaitį.

„Man atrodo, kad šiandien stipriausias yra Kurtinaitis. Jis geriausias Lietuvos treneris – turi didžiausią patirtį, pats buvęs geras žaidėjas, mokantis komunikuoti ir pakankamai griežtas. Manau, kad jis turi daugiausia aukščiausio lygio trenerio savybių.“

Vladas Garastas, LKF garbės prezidentas:

„Atvirai sakant, jei manęs kas dabar klaustų, kurį trenerį vertėtų paskirti, sakyčiau, kad nežinau. Su klubu dirbti yra viena, su rinktine – kita. Reikia paruošti žaidėjus per trumpą laiką, išsirinkti tinkamus krepšininkus, dėl kurių visi aplinkui turi tiek patarimų.

Rimas Kurtinaitis? Nežinau, gal gerai būtų ir R. Kurtinaitis. Dainius Adomaitis yra pripažintas geriausiu praėjusių metų treneriu Lietuvoje. Mano nuomone, tai daug ką pasako.“

Darius Gudelis, Regionų krepšinio lyga:

„Iki antradienio dar turėsime susitikimą su vykdomojo komiteto nariais, klubų atstovais, todėl aptarsime situaciją ir analizuosime, kokį sprendimą priimsime spalio 25-ąją. Su federacija apie tai dar nekalbėjome, o dabar kurį laiką buvau atitrūkęs nuo krepšinio – sekmadienį laukia rinkimai“.

Vykdomojo komiteto narių palankumas

Narys

Atstovaujama
organizacija

Palaiko

Arvydas Sabonis

LKF prezidentas

Dainių Adomaitį

Mindaugas Špokas

LKF gen. sekretorius

Dainių Adomaitį

Algimantas Stasys
Anužis

LKF viceprezidentas,
Lietuvos krepšinio veteranų lyga

Neapsisprendęs

Mindaugas Plūkas

Viceprezidentas

Neapsisprendęs

Remigijus Milašius

LKL prezidentas

Rimą Kurtinaitį

Remigijus Štaras

NKL prezidentas

Dainių Adomaitį

Darius Gudelis

RKL prezidentas

Neapsisprendęs

Audra Ginelevičienė

LMKL direktorė

Rimą Kurtinaitį

Rasa Mikaitytė

„Akvilės“ moterų krepšinio lygos vadovė

Neapsisprendusi

Martynas Račkauskas

MKL direktorius

Neapsisprendęs

Rimantas Cibauskas

LSKL prezidentas

Favorito nepasakė

Kęstutis Pilipauskas

Lietuvos krepšinio teisėjų
asociacijos prezidentas

Favorito nepasakė

Vydas Gedvilas

Lietuvos krepšinio trenerių
asociacijos prezidentas

Rimą Kurtinaitį

Vladas Garastas (neturi balso teisės)

LKF garbės prezidentas

Dainių Adomaitį

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi