Sportas

2021.10.08 19:24

Imtynininkas Kristupas Šleiva – pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas

LRT.lt2021.10.08 19:24

Osle vykstančiame pasaulio imtynių čempionato „klasikų“ paguodos turnyre Kristupas Šleiva (72 kg) įveikė norvegą Haavardą Joergensena ir pateko į mažąjį finalą. Jame nepaliko vilčių savo varžovui Mohammadui Mokhtarui ir sutriuškino pirmame kėlinuke rezultatu 10:1, taip iškovodamas pasaulio čempionato bronzą.

Kaip praneša Lietuvos imtynių federacija, pusfinalio rezultatas 2:1 prieš H. Joergenseną neatspindi ryškaus lietuvio pranašumo. Kristupas antrą minutę pridengė norvego „petį“ ir trapų pranašumą sumaniai fechtuodamasis išlaikė iki finalinio švilpuko. Buvo akivaizdu, kad esant reikalui, K. Šleiva spusteltų ir užgesintų gaisrą. To neprireikė.

Lemiamoje čempionato dvikovoje K. Šleiva dėl bronzos kovos su atletu iš Irano Mohammadu Reza Hojatollah Mokhtariu.

Ankstesnėse imtyse Kristupas Šleiva iškovojo dvi pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Kvalifikacijos bei aštuntfinalio kovas Kristupas baigė anksčiau laiko.

Pirmoje čempionato imtyje kazachas Kaharmanas Kisymetovas įveiktas 11:1, o aštuntfinalyje bulgaras Deyvidas Tihomirovas patiestas 8:0.

Tiesa, ketvirtfinalyje praeitų metų Europos čempionato prizininką K. Šleivą pavyko pristabdyti šių metų Europos vicečempionui armėnui Malkhasui Amoyanui (0:5).

Sunkiasvorių likimas varžovų rankose

Dvi pergales iškovojo, bet ketvirtfinalio slenksčiu neperžengė sunkiasvoris Vilius Laurinaitis (97 kg).

Joniškietis pirmoje imtyje įveikė dukart pasaulio prizininką ir Europos vicečempioną Serbijai atstovaujantį Mihailą Kajaia.

Taškų gaudymas vyko šnervė šnervėn. Esant lygiosioms 3:3, serbiškasis kartvelas gavo galimybę atakuoti parteryje. M. Kajaia dusyk mėgino pralaužti gynybą per kairę pusę. Vėliau staigiai pakeitė kryptį, tačiau Vilius nuskenavo judesį į dešinę ir patogiai prigriebė varžovą, kuris amžinybę mentėmis trynė imtynių kilimą.

Teisėjai to nepastebėjo ir leido varžovams tęsti dvikovą stovėsenoje. Po vargų ant tilto M. Kajaia atrodė nekaip. Varžovas svirduliuodamas dar mėgino grasinti, bet jo norai buvo didesni už galimybes ir lietuvis pasiekė pergalę 5:3.

Kitame etape V. Laurinaitis išplėšė pergalę akistatoje su Azerbaidžano atstovu Muratu Lokiayevu. Joniškietis laukia savo skriaudikų dvikovų baigties.

RWF atstovaujantis Zurabis Gedekhauris pateko į finalą ir padovanojo Mantui Knystautui (130 kg) galimybę kovoti dėl bronzos. Pusfinalio imtyje Manto skriaudikas rezultatu 2:1 iškrapštė pergalę prieš Iakobį Kajaią iš Gruzijos ir kovos dėl pasaulio čempiono titulo.

Paguodoje Mantas grumsis su Europos jaunimo čempionato nugalėtoju ir pasaulio jaunimo vicečempionu turku Osmanu Yildirimu. Mantas yra kovojęs su turku – 2018-ais metais jis Yildirimą įveikė Lenkijoje vykusiame pasaulio U23 čempionate.

Šios poros nugalėtojas dėl bronzos grumsis su olimpiniu vicečempionu Iakobiu Kajaia.

Justas Petravičius (60 kg) ir Arminas Lygnugaris (82 kg) pralaimėjo pirmąsias kovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt