Sportas

2021.10.08 16:22

Motiejūnas apie sprendimą atleisti Schillerį ir grįžimą prie kietos rankos: nenorime palaidoti Eurolygos sezono

LRT.lt2021.10.08 16:22

Kauno „Žalgiris“ penktadienį paskelbė, kad su komanda darbus baigia nuo praėjusio sezono ekipai vadovavęs Martinas Schilleris, o jį pareigose pakeis slovėnas Jure Zdovcas, su kuriuo dar derinamos paskutinės sutarties detalės. Spaudos konfrencijoje kauniečių vadovas Paulius Motiejūnas kalbėjo, kad „NBA ir G lygos projektas nepasisekė“, todėl „Žalgiris“ grįžta prie kietos rankos politikos.

„Žinau, kad visiems nelaukta, netikėta. Turiu prisiimti dalį atsakomybės pats. Po Šaro išėjimo galvojome apie kažką naujesnio, inovatyvesnio, pradėjome projektą tarp NBA G lygos ir Eurolygos, turbūt pripažįstu, kad tas projektas nepavykęs. Todėl buvo priimtas tas sprendimas ir nusprendėme judėti toliau, tikiu, kad bus geriau. Tikiu komanda, turimais žaidėjais, tikiu, kad galime pasiekti užsibrėžtus tikslus, todėl ir darome šį žingsnį“, – teigė P. Motiejūnas.

Schillerio atleidimo priežastis išskyręs „Žalgirio“ direktorius: jei nematai progreso, tai kam laukti?

– Kas buvo lūžio taškas?

– Turbūt vakar dienos rungtynės. Suprantame, kad reikia kantrybės. Su Šaru starte irgi buvo 1– 4, bet turėjome kantrybės, nes matėme, kad judame į priekį. Nuo pirmų pasirengimo rungtynių, atrodė, kad viskas gerai, reikia laiko, reikia įsivažiuoti, bet nematome progreso, kokio norime. „Žalgiriui“ džiaugtis, kad laimėjome po dviejų pratęsimų prieš Alytų... Ambicijos mūsų yra didesnės ir lūžis turbūt buvo vakar. Laukti gali, bet kam laukti, jei nematai progreso.

Labai nenoriu grįžti į laikus, kai sakome, garbingai sukovojome, bet 3 ar 4 kėlinyje pritrūkome jėgų ir pralaimėjome prieš stipresnę komandą. Man tai nėra tas „Žalgiris“, apie kurį mes kalbame. Man „Žalgiris“ yra tas, kuris kaunasi iki paskutinės minutės.

Paulius Motiejūnas

– Su M. Schilleriu vasarą dirbote prie komandos komplektacijos, ar nebuvo negerų signalų tada?

– Vadovaujuosi tuo, kad pas mus treneris renkasi žaidėjus, su kuriais eina į kovą. Nerimo nebuvo, nes intensyviai dirbome, jis dirbo, asistentai dirbo, skautingo kompanija buvo pasamdyta, kuri dirbo ir analizavo. Bet ant popieriaus surinkta viena, o kai pradeda žaisti...

Paėmus žaidėjus, nematau, kad kažkuris pas mus žaidžia geriau nei žaidė kažkur kitur. Lukas gerai sužaidė, Janis sužaidė, vakar Joshas sužaidė, bet bendro vaizdo nesimato.

– Kiek sprendimui įtakos turėjo komandos komplektacija?

– Jam tai pirmas kartas, kai komplektavo komandą pats. Šioje finansinėje situacijoje duoti antrą šansą komplektuoti dar sykį mums yra per didelė prabanga.

– Kaip išvykus treneriui keisis štabas?

– Kol kas lieka visi, Arne vadovaus komandai sekmadienį su „Neptūnu“, o kai atvyks naujas treneris – žiūrėsime toliau.

– Kažkada po vienerių Eurolygos rungtynių buvo atleistas Ilias Zourosas, ar yra panašumų situacijoje?

– Žinoma, jeigu imti statistiką – labai daug panašumų. Su Zourosu buvome dirbę prieš tai, visą vasarą komplektavome komandą, kalbėjome kaip viskas puikiai eis į priekį. Kai pradėjome žaisti – į priekį nėjome. Nematėme progreso ir dabar situacija panaši.

– Po Šaro prioritetas buvo lietuvis, dabar vėl pasamdytas užsienietis. Ar buvo kalbėta su Dainiumi Adomaičiu ar Kaziu Maksvyčiu?

– Kazys turi sutartį, anksčiau irgi kalbėjome, normalu, kad antrą kartą jo vėl klubas neišleis. Dėl Dainiaus – yra kalbų, kad dėl kažko mes jo nenorime. Tikrai jis yra kandidatuose, vakar kalbėjome su jo agentu, diskutavome ir galvojame, kad šiuo momentu J. Zdovcas bus geresnis. Asmeniškai neturiu nieko prieš Dainių ir nesakau, kad čia jo niekad nebus, kaip kažkas mėgsta sakyti.

– Kaip vyko ir kiek truko derybos su J. Zdovcu?

– Francua buvo prisijungęs anksčiau. Aš mėgstu sakyti, kad šulinys turi būti iškastas prieš užsimanant gerti. Nebuvo taip, kad kalbėjome Martinui už nugaros, truko čia savaitė laiko – ne daugiau. Treneris buvo be darbo ir greitai sutarėme.

Tikiu šiais žaidėjais, bet jie turi duoti atsakymą, ar mes teisingai jais tikime. Tikrai bus griežta ranka, bus kitokios treniruotės, Europinio stiliaus, tikiuosi, kad žaidėjai prisitaikys.

P. Motiejūnas

– J. Zdovcas Eurolygoje dirbo prieš 10 metų, visus klubus pastaruosius paliko po sezono. Kokios priežastys jus įtikino?

– Noro kovoti dėl pergalės, aistros, tikėjimo ir griežtumo. Griežtumas buvo vienas pagrindinių mus užkabinusių dalykų. Diskutavome su juo apie komandą, jis mato sudėtį kaip tokią, su kuria galima dirbti. Pasikeitimų matysime, jų gali būti. Bet norime griežtos rankos ir tikėjimo žaidėjais.

– Šaras garsėjo giežta ranka, Scilleris buvo kitoks, o dabar vėl grįžtate prie kietos rankos.

– Kažkaip norėtume rasti viduriuką, bet svarbu rezultatai. Duokit Šarą bet kada atgal, kad ir kokia griežta ranka. Buvo rezultatai, buvo pergalės, buvo pilna arena. Informacijos surinkome daug, atrodo, kad šaltiniai buvo patikimi, o ateitis parodys, ar sprendimas teisingas.

– Kaip reagavo pats M. Schilleris ir žaidėjai?

– Martinas priėmė labai ramiai ir taktiškai. Labai tikiuosi, kad tai nesugadins asmeninių santykių. Žaidėjų darbas yra žaisti, šiandien jų net nesutikome, informavome per telefonus, o rytoj bus komandos susitikimas. Nenorime palaidoti Eurolygos sezono, dabar buvo laikas keitimui. Tikrai M. Schilleriui pagarba už tokią reakciją, o kaip žaidėja reaguos – pamatysime.

– Kada prie komandos prisijungs J. Zdovcas?

– Manau, kad sekmadienio rungtynes tikrai žiūrės gyvai.

– NBA G lygos projektas nepavyko – gal detalizuotumėte?

– Sudėtingos detalės. Labiausiai, kad NBA skaičiuojasi pergalių ir pralaimėjimų santykis, o Europoje skaičiuojasi kokybė žaidime. Kad LKL turime gerą rezultatą, nereiškia, kad žaidimas geras. Kad Eurolygoje turime 50:50, nereiškia, kad čia jau labai gerai.

– Kokios galimos permainos komandos sudėtyje, apie kurias jau kalbėjote?

– Nenoriu komentuoti, pasikartosiu, tikiu šiais žaidėjais, bet jie turi duoti atsakymą, ar mes teisingai jais tikime. Tikrai bus griežta ranka, bus kitokios treniruotės, Europinio stiliaus, tikiuosi, kad žaidėjai prisitaikys. Kalbėjome su treneriu, kad jis atvažiuoja, mes turime komandą ir einame su ja kautis. Nekalbėjome, kad atvažiuoja ir jau kažką keičiame.

– Kodėl J. Zdovcas 10 metų neturėjo darbo Eurolygoje?

– Žiūrime į rinką, kas yra joje, ir pagal tai ieškome geriausio varianto. Gal nebuvo gavęs gero šanso ir jam labai gerai seksis. Tikimės, kad bus optimistiškas variantas.

– Ar sprendimas anksti skirtis su treneriu buvo jums sudėtingas?

– Nėra taip, kad ryte atsikėlei ir atsisveikini, ar po vakar mačo sukilus emocijoms. Mes dalyvaujame treniruotėse, matėme treniruotes, kalbame su žaidėjais, treneriais. Kalbėjome ir su M. Schilleriu, klausėme, kaip jam padėti, ką daryti geriau. Labai nenoriu grįžti į laikus, kai sakome, garbingai sukovojome, bet 3 ar 4 kėlinyje pritrūkome jėgų ir pralaimėjome prieš stipresnę komandą. Man tai nėra tas „Žalgiris“, apie kurį mes kalbame. Man „Žalgiris“ yra tas, kuris kaunasi iki paskutinės minutės

Artimiausiose rungtynėse, kuriose sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“, komandai vadovaus treneris Arne Woltmannas.

„Žalgirio“ vyr. trenerio pareigose M.Schillerį artimiausiu metu pakeis 54 metų krepšinio specialistas iš Slovėnijos Jure Zdovcas, su kuriuo yra baigiami derinti sutarties formalumai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt