2021.10.07 22:43

Po pralaimėjimo namuose – Schillerio džiaugsmas dėl gynybos, puolimo bėdos ir tikėjimas Mudiay

Martynas Nesavas, LRT.lt2021.10.07 22:43

Kauno „Žalgirio“ (0/2) ekipai nepavyko atsidaryti pergalių sąskaitos Eurolygoje ir Kauno komanda pirmosiose namų rungtynėse 64:70 (16:21, 18:19, 17:15, 13:15) turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Zenit“ (2/0) klubo pranašumą.

„Sveikinu priešininkus su pergale. Noriu pasakyti, kad mes gynyboje, ypač antrajame kėlinyje, dirbome gerai. Blokavome metimus ir žymiai geriau gynėmės situacijose vienas prieš vieną. Tiesa, mums buvo sunku užpulti. Jei sustabdome tokią ekipą kaip „Zenit“, bet neužpuolame, tai yra problema“, – rungtynes komentavo „Žalgirio“ strategas.

Kauno „Žalgiris“ pirmajame kėlinyje suklydo 6 kartus, ir nepaisant J. Lauvergne`o ir L. Lekavičiaus pastangų po pirmojo kėlinio turėjo 5 taškų deficitą. „Žalgiris“ sunkiai tvarkėsi su varžovų gynėjais.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai leido varžovams pabėgti į priekį ir susikrauti net 12 taškų pranašumą, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir ilgąją pertrauką pasitiko atsilikinėdami 6 taškais.

Trečią kėlinį Kauno ekipa pradėjo su nauja energija ir po spurto 8:0 sugebėjo išlyginti rezultatą, o toliau trečiajame ketvirtyje vyko apylygė kova, tiesa pranašumą pasitinkant lemiamą kėlinį turėjo „Zenit“.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo sėkminga Sankt Peterburgo komandos krepšininkams, kurie praėjus beveik neįpusėjus kėliniui turėjo 10 taškų pranašumą.

Kurtinančio sirgalių triukšmo palaikomas „Žalgiris“ kibo į atlapus varžovams ir likus kiek daugiau nei minutei sumažino atsilikimą iki 5 taškų. Tačiau galiausiai fortūna nesišypsojo kauniečiams ir jiems teko pripažinti „Zenit“ pranašumą.

Gynyba pasidžiaugęs Schilleris abejonių dėl Mudiay neturi: užkrauti spaudimą ant jo pečių nėra sąžininga

„Loydas žaidė puikiai rungtynių pabaigoje, galėjai jausti, kaip tokio lygio žaidėjas tiesiog dominuoja. Janis puikiai gynėsi, bet Loydas žaidė puikiai“, – teigė M. Schilleris.

Kauno komandos strategas akcentavo, kad gynyboje „Žalgiris“ dirbo žymiai geriau, nei rungtynėse prieš ASVEL.

„Antroje dalyje leidome „Zenit“ įmesti tik 30 taškų. Turime geriau daryti tai, ką ir darome. Prieš pat sezoną pakeitėmė gynybos schemas. Svarbiausia mums yra gynyba vienas prieš vieną. Tai reiškia, kad tinkamai turime pasirinkti kuris žaidėjas kurį dengs, turime puikiai skautuoti oponentus. Kai kurie priešininkai yra labiau sudėtingi nei kiti. ASVEL, dėl savo greičio ir atletiškumo, yra labai sunku analizuoti, o štai „Zenit“ buvo analizuoti kiek lengviau. Tačiau, tai nereiškia, kad prieš juos žaisti yra lengviau“, – kalbėjo „Žalgirio“ strategas.

E. Mudiay ir vėl nesužibėjo – gynėjas aikštėje praleido vos 12 minučių, per kurias pelnė tik 4 (2/5 dvit., 0/2 trit.) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko tik vieną naudingumo balą.

„Vis dar manau, kad iki gruodžio jis pasieks savo tinkamą formą. Reikia turėti kantrybės. Jo stiprybė yra prasiveržimai ir kol kas to negalėjome matyti stabiliai. Jis tą yra parodęs prieš sezoną, o taip pat ir LKL, bet mums reikia to stabilumo“, – E. Mudiay žaidimą komentavo M. Schilleris.

E. Mudiay aikštelėje puikiai keitė Lukas Lekavičius, kuris surinko 10 taškų ir po rungtynių susilaukė pagyrų ir iš Xavi Pascualio.

„Jis kol kas puikiai susibendravo su žaidėjais. Mudiay yra puikus jaunuolis, su kuriuo yra malonu bendrauti. Jis supranta situaciją ir jautė, kad mums šiandien reikėjo kito žaidėjo aikštėje, ir jis su tuo sutiko. Užkrauti spaudimą ant Mudiay pečių nėra sąžininga, tad mes esame kartu šioje situacijoje“, – kalbėjo M. Schilleris.

Taip pat į aikštelę šiose rungtynėse sugrįžo ir traumą anksčiau patyręs Paulius Jankūnas, kuris iškart pasirodė starto penkete.

„Mickey buvo jų starto penkete, tad mums reikėjo tokio žaidėjo kaip Jankūnas, kad geriau kovotume dėl atšokusių kamuolių“, – teigė Kauno ekipos strategas .

P. Motiejūnas trečiadienio spaudos konferencijos metu užsiminė, kad „Žalgiris“ gali sulaukti papildymo, tačiau M. Schilleris nuo komentarų šia tema susilaikė.

10 tūkst. sirgalių palaikymo Kaune nepakako: lemiamu metu „Žalgiris“ prieš „Zenit“ neatsilaikė

„Žinau, kad norėtumėte mano atsakymo, bet šįkart susilaikysiu nuo komentaro. Nėra jokios datos, kada žaidėjas galėtų prisijungti“, – teigė M. Schilleris.

M. Schilleris taip pat nepamiršo ir visų arenoje susirinkusių sirgalių.

„Sirgaliai yra mūsų šeštasis žaidėjas. Mums jų labai reikia, jie šiandien buvo fantastiški“, – palaikymu arenoje džiaugėsi „Žalgirio“ strategas.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ sužais spalio 13 d., kai susitiks su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa.

Xavi Pascualio pagyros Lukui Lekavičiui

„Noriu padėkoti fanamas už tokią atmosferą. Žaidėme rimtas rungtynes, viską kontroliavome taip, kaip ir norėjome. Manau, kad nesustabdėme Lekavičiaus, kuris pasinaudojo savo progomis.

Puolime sugebėjome žaisti gan gerai, bet mums nesisekė po krepšiu. Jei mums ten būtų pasisekę geriau, būtume rungtynes užbaigę greičiau. „Žalgiris“ bandė grįžti į rungtynes, bet vėliau pavyko išlaikyti pergalę“, – kalbėjo X. Pascualis.

Sankt Peterburgo ekipos strategas džiaugėsi geru L. Lekavičiaus žaidimu.

„Jis yra nuostabus žaidėjas, turime gerus santykius su juo. Jis yra labai greitas, sunku prieš jį gintis. Turime jį pasveikinti, bet radome būdą laimėti“, – pagyromis žarstėsi X. Pascualis.

„Zenit“ ekipai ir šiose rungtynėse padėti negalėjo po traumos atsigauti vis bandantis Shabazzas Napieras.

„Nežinome tiksliai, manome, kad bent dar kelias savaites jis žaisti negalės. Norime, kad jis kuo greičiau atsigautų, bet svarbiausia, kad jis pasveiktų visiškai“, – teigė „Zenit“ strategas.

Sirgalius ir Lekavičių gyręs Pascualis išskyrė Napiero trūkumą kompensuojančius gynėjus