2021.10.07 19:00

Pergalių teks palaukti – lemiamu metu strigęs „Žalgiris“ namuose neatsilaikė prieš „Zenit“

LRT.lt2021.10.07 19:00

Kauno „Žalgirio“ (0/2) krepšininkams pirmosios pergalės Eurolygoje dar teks palaukti.

Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį sulaukė 10 tūkstančių sirgalių palaikymo Kaune, tačiau 64:70 (16:21, 18:19, 17:15, 13:15) turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Zenit“ (2/0) klubo pranašumą.

„Žalgiriui“ tai buvo antrasis pralaimėjimas Eurolygoje, o „Zenit“ sugebėjo laimėti abi sezono išvykas.

Žalgiriečius rungtynėse pražudė prastai puolime sužaista ketvirto kėlinio pradžia, kai per pirmąsias penkias minutes buvo pelnyti vos 2 taškai, o tai leido „Zenit“ susikurti dviženklį pranašumą.

Nors vėliau dar žalgiriečiai buvo priartėję iki 3 taškų, tačiau „Zenit“ apie pergalę savo arenoje M. Schillerio kariaunai pagalvoti neleido.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Sankt Peterburgo „Zenit“

Rungtynių statistika:

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 14, Lukas Lekavičius ir Joffrey Lauvergne`as po 10, Edgaras Ulanovas ir Joshas Nebo po 7, Mnatas Kalnietis ir Nielsas Giffey po 5, Emmanuelis Mudiay 4, Paulius Jankūnas 2 taškai.

„Zenit“: Jordanas Loydas 19, Billy Baronas 11, Artūras Gudaitis 7, Mindaugas Kuzminskas 3 taškai.

Eurolyga per LRT. Antroji „Žalgirio“ nesėkmė: Loydo fenomenas, stringantis Mudiay ir minutes užsitarnavęs Nebo

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 64:70 (16:21, 18:19, 17:15, 13:15)

„Žalgiris“ strigo puolime ir pirmas 5 ketvirto kėlinio minutes pelnė vos 2 taškus. Tuo pasinaudojęs „Zenit“ netrukus atitrūko dviženkliu pranašumu – 63:53. „Žalgiris“ vėliau dar buvo priartėjęs iki 3 taškų, tačiau „Zenit“ pergalės iš rankų nepaleido.

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 51:55 (16:21, 18:19, 17:15)

Po pertraukos žalgiriečių sirgalius išgąsdino epizodas su J. Lauvergne`u. Po kontakto su varžovu prancūzas, lydimas komandas mediko, paliko aikštę ir iškeliavo į rūbinę. Tiesa, netrukus J. Lauvergne`as sugrįžo prie atsarginių žaidėjų suolelio.

„Žalgiris“ rungtynėse ėmė vytis varžovus, savo tritaškius pataikė J. Strelniekas, E. Ulanovas ir rezultatas tapo lygus. Tačiau prieš lemiamą ketvirtį „Zenit“ nutolo 4 taškais – 55:51.

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 34:40 (16:21, 18:19)

„Žalgiris“ toliau strigo puolime, o komandą nuo dviženklio deficito gelbėjo E. Ulanovo ir M. Kalniečio tritaškiai. Tačiau tuomet žalgiriečiai porą minučių taškų nepelnė, o
„Zenit“ pavojingai nutolo 38:27. Vis tik sėkmingai kėlinį užbaigę M. Schillerio auklėtiniai sugebėjo sumažinti atsilikimą.

Eurolyga per LRT. Po 2 kėlinių rungtynėse su „Zenit“ – apie Lekavičiaus lyderystę ir netikėtą „Žalgirio“ ataką

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 16:21

Pirmosios minutinės pertraukėlės metu buvo pagerbtas krepšininko karjerą baigęs ir „Žalgiryje“ du sezonus praleidęs Renaldas Seibutis. Jam simbolinę dovaną įteikė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes ir Joffrey Lauvergne`as pirmos atakos metu sudrebino varžovų lanką dėjimu. Tačiau netrukus „Zenit“ perėmė iniciatyvą ir nutolo 15:10. Tokią persvarą „Zenit“ išlaikė iki kėlinio pabaigos.

Startinės sudėtys: „Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Edgaras Ulanovas, Joffrey Lauvergne`as, Paulius Jankūnas ir Janis Strelniekas. „Zenit“: Artūras Gudaitis, Jordanas Loydas, Mateuszas Ponitka, Jordanas Mickey ir Conneris Frankampas.

Eurolyga per LRT. Prieš pirmąsias „Žalgirio“ sezono rungtynes Kaune Brazys išskyrė pajėgią „Zenit“ gynėjų liniją