Sportas

2016.10.17 07:28

Lietuvos rinktinės treneriu greičiausiai bus paskirtas D. Adomaitis

15min.lt2016.10.17 07:28

Lietuvos krepšinio federacija nusprendė, kad Joną Kazlauską rinktinės vyriausiojo trenerio poste pakeis Dainius Adomaitis. Šią informaciją patvirtino 24sek šaltiniai. Abejones išsklaidė ir kitas faktas. Naujasis rinktinės treneris turėtų būti paskelbtas per artimiausias dvi savaites, tačiau su vienu rimčiausių kandidatų užimti šį garbingą postą Rimu Kurtinaičiu federacijos atstovai iki šiol net nesikalbėjo.

24sek jau ankščiau rašė, kad D. Adomaitis yra realiausias pretendentas užimti šias pareigas, nes yra federacijos favoritas. Krepšinio aistruolių apklausose absoliučiai dominavo R. Kurtinaitis. Užkulisiuose kalbama, kad daugelis krepšininkų visai mielai būtų žaidę Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamoje rinktinėje.

Tačiau Š.Jasikevičius visomis mintimis atsidavė Kauno „Žalgirio“ klubui ir pareiškė, kad apie jokį kitą darbą negalvoja. Akivaizdu, kad federacijos atstovams R.Kurtinaičio kandidatūra netiko. Beliko D. Adomaitis. Klaipėdos „Neptūno“ strategas neslėpė, kad tai yra viena didžiausių jo svajonių.

Prieš dvejus metus D.Adomaitis su Utenos „Juventus“ iškovojo istorinius LKL bronzos medalius, kai mažojo finalo serijoje nugalėjo Eurolygoje debiutavusį Klaipėdos „Neptūną“.

O pernai stojęs prie uostamiesčio klubo vairo, D.Adomaitis „Neptūną“ atvedė į LKL finalą, pusfinalyje patiesdamas Vilniaus „Lietuvos rytą“. Abu kartus jis buvo išrinktas LKL metų treneriu.

Įdomus ir kitas faktas. J.Kazlauskas po paskelbimo apie pasitraukimą iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų viename Vilniaus prekybos centre buvo susitikęs su D. Adomaičiu. Kelios dienos po šių trenerių susitikimo federacijos prezidentas Arvydas Sabonis patvirtino, kad J.Kazlauskas daugiau rinktinės nebetreniruos.

Vienas Lietuvos rinktinės lyderių Mantas Kalnietis interviu24sek papasakojo, kad federacijos atstovai su krepšininkais jau aptarė galimus rinktinės trenerių variantus.

„Klausė ne tik manęs, bet ir kitų rinktinės žaidėjų, kuriems tenka didžiausias krūvis. Tačiau kiekvienas turi savo nuomonę, – kalbėjo rinktinės įžaidėjas. – Aš savo favorito neturiu, o pagrindinis balsas priklauso federacijos vadovams. Lietuvos krepšinyje netrūksta protingų žmonių – matyt, suras ir be manęs.“

Spalio 25-ąją organizuojamas LKF posėdis, kuriame turėtų būti patvirtinta D.Adomaičio kandidatūra.