Naujienų srautas

Sportas2016.10.16 22:40

Lenktynininkas K. Navickas Europos ralio-kroso čempionate užėmė trečiąją vietą

ELTA 2016.10.16 22:40

Penktadienį 20-ąjį savo gimtadienį atšventęs lietuvis Kasparas Navickas po sekmadienį Vokietijoje vykusio paskutinio Europos ralio-kroso čempionato etapo finišo tapo pirmuoju Lietuvos automobilių sporto istorijoje, užkopusiu ant Europos pirmenybių prizininkų pakylos – lenktynininkas „Super 1600“ klasėje užėmė trečiąją vietą.

Iki paskutinio čempionato etapo Esteringo trasoje K. Navickas bendrojoje įskaitoje užėmė šeštąją vietą, o nuo podiumo jį skyrė 10 įskaitinių taškų. Lenktynininkas turėjo ne tik puikiai pasirodyti kvalifikaciniuose važiavimuose bei patekti į finalą, bet ir aplenkti savo artimiausius varžovus.

Su išaugusia įtampa jaunasis sportininkas susitvarkė daugiau nei gerai – „Škoda Fabia S1600“ vairavęs K. Navickas buvo pirmas dviejuose kvalifikaciniuose važiavimuose, laimėjo pirmąjį pusfinalio važiavimą, finale finišavo ketvirtas ir, susumavus rezultatus, užėmė trečiąją vietą galutinėje čempionato įskaitoje.

„Jausmas nerealus, sezonas buvo ilgas ir itin banguotas, turėjome įvairiausių bėdų, daug avarijų, išmokome daug pamokų ir labai džiaugiuosi, kad visą sunkų komandos darbą vainikavo iškovota prizinė vieta galutinėje įskaitoje. Esu be galo dėkingas visai komandai už šį sezoną, – džiaugėsi K. Navickas. – Žinojau, kad šį savaitgalį bus sunku, nes 4–5 sportininkai pretendavo į trečią vietą. Tokiomis lemiamomis sezono akimirkomis labai daug priklauso nuo psichologinio pasiruošimo ir kokius sprendimus sportininkas priima, kai įtampa pasiekia aukščiausią lygį. Man pavyko išlaikyti koncentraciją ir važiuoti labai greitai be klaidų. Trečia vieta Europoje yra labai geras pasiekimas ir puikus atspirties taškas ateities startams.“

K. Navickas Europos ralio-kroso čempionate surinko 86 įskaitinius taškus ir trimis taškais aplenkė ketvirtojoje vietoje likusį Rusijos atstovą Timurą Šigabutdinovą.

„Super 1600“ klasės nugalėtoju tapo vengras Krisztianas Szabo. Jis vos vienu tašku aplenkė iki Vokietijos etapo bendrojoje įskaitoje pirmavusį daną Ulriką Linnemanną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi