Sportas

2016.10.14 23:29

Pagirtinai kovojęs Kauno „Žalgiris“ Atėnų prakeiksmo nenutraukė

15min.lt 2016.10.14 23:29

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai didvyriškai kovėsi visas 40 minučių, tačiau nutraukti Atėnų OAKA arenos prakeiksmo taip ir nesugebėjo. Pirmosiose Eurolygos sezono rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubui 76:84.

Kauniečiams dar niekada nėra pavykę įveikti Graikijos krepšinio milžino jo paties namų arenoje OAKA.

Iš viso per 17 visų tarpusavio mačų PAO laimėjo net 15.

Rungtynių eiga:

I kėlinys. „Panathinaikos“–„Žalgiris“ 20:15

Rungtynes kauniečiai pradėjo tokia starto sudėtimi: Kevinas Pangosas, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas. Pastarajam tai buvo debiutas prestižiškiausiame žemyno klubinio krepšinio turnyre.

Rungtynių pradžia – nervinga. Abi komandos apsikeitė keliomis netaikliomis atakomis. Pirmieji taškus pelnė graikai. Baudos metimu tai padarė veteranas Nickas Calathesas.

Jau kitos atakos metu „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 2:1. Iš po krepšio pirmuosius taškus Eurolygoje pelnė Antanas Kavaliauskas.

PAO rezultatyviai užbaigė dvi atakas, tačiau pataikė ir Paulius Jankūnas (4:5).

Graikams atitrūkti taip ir nepavyko, o 6-ąją minutę tritaškį smeigė Kevinas Pangosas. Žalgiriečiai išsiveržė į priekį 9:7.

Pajutę pavojų, šeimininkai truktelėjo į priekį 14:11, tačiau Leo Westermannas pataikė labai sudėtingą metimą ir vėl grąžino intrigą (13:14).

Nuostabią „Žalgirio“ ataką po labai gražaus Leo Westermanno perdavimo užbaigė Paulius Jankūnas, bet kėlinio pabaiga priklausė graikams.

Po pirmojo kėlinio „Panathinaikos“ buvo priekyje 20:15.

II kėlinys. „Panathinaikos“–„Žalgiris“ 37:30 (20:15, 17:15)

Antrojo ketvirčio pradžioje „Panathinaikos“ pradėjo pavojingai bėgti ir įgijo 7 taškų persvarą, tačiau kauniečiai labai greitai atsitiesė ir po Brocko Motumo pataikymo bei Artūro Milaknio tritaškio vėl pradėjo kvėpuoti šeimininkams į nugaras (21:22).

Netrukus Brocko Motumo ir Luko Lekavičiaus rezultatyvios atakos. „Žalgirio“ spurtas 10:0 ir kauniečiai priekyje 25:22.

Įpusėjus kėliniui, graikai pasivijo. Antonio Fotsio pataikymas iš toli – 27:27.

Jameso Feldeine`o tritaškis graikams leido įgyti keturių taškų pranašumą, o netrukus dar vieną tokios pačios vertės metimą įmetė ir Antonis Fotsis. „Panathinaikos“ vėl atitrūko – 34:29.

Kėlinio pabaiga kauniečiams susiklostė dar nesėkmingiau. Atsiliekant keturiais taškais, Lietuvos čempionai turėjo likusias tris sekundes, tačiau Lukas Lekavičius nesugebėjo pagauti iš užribio jam mesto kamuolio ir graikai gavo dar vieną šansą.

Juo puikiai pasinaudojo Jamesas Feldeine`as, pataikęs tritaškį – 37:30.

III kėlinys. „Panathinaikos“–„Žalgiris“ 51:52 (20:15, 17:15, 14:22)

Savo klaidą jaunasis „Žalgirio“ gynėjas ištaisė prasidėjus trečiam kėliniui, kai po jo tolimo metimo kauniečiai vėl priartėjo 35:37.

„Panathinaikos“ ir toliau nerado priešnuodžių prieš sutankintą žalgiriečių gynybą, o dar vienas greitas svečių išpuolis baigėsi Edgaro Ulanovo dėjimu. Po šio epizodo – vėl pusiausvyra (37:37).

Rezultatyviais išpuoliais apsikeitė Jamesas Gistas ir Robertas Javtokas.

Artūro Milaknio aštrus reidas vėl timpteli kauniečius priekin (39:37).

Komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis, bet „Panathinaikos“ ekipai pranašumą sugebėjo grąžinti tritaškį pataikęs Chrisas Singletonas.

Visgi į tai kauniečiai atsakė Brocko Motumo dviem taškais su pražanga – 48:46.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiams turint keturių taškų persvarą (52:48) tris kartus iš eilės nepavyko atkovoti kamuolio po savuoju krepšiu. Graikai tuo sugebėjo pasinaudoti.

Visgi po trijų kėlinių „Žalgiris“ turėjo taško pranašumą – 52:51.

IV kėlinys. „Panathinaikos“–„Žalgiris“ 84:76 (20:15, 17:15, 14:22, 33:24)

Ketvirtajame kėlinyje nuo pat pirmųjų minučių užvirė nervų karas, tačiau jo pradžioje šaltakraujiškumą geriau sekėsi demonstruoti aikštės šeimininkams.

Po Nikos Pappo pataikymo iš toli „Panathinaikos“ įgijo trijų taškų persvarą 62:59.

Netrukus dar pataikė Jamesas Gistas bei Chrisas Singletonas ir „Panathinaikos“ grėsmingai atitrūko, įsprausdama kauniečius į kampą.

Viltį šalies čempionams vėl grąžino tritaškį pataikęs Artūras Milaknis. Po jo „bombos“ šeimininkų pranašumas aptirpo vos iki 2 taškų (69:67).

Tačiau tuomet kauniečiai stabtelėjo, o „Panathinaikos“ rezultatyviai baigė dvi atakas. Iš pat pradžių rezultatyviai ataką dėjimu užbaigė Ioannis Bourousis, o po to „Žalgirio“ klaida pasinaudojo Nikos Pappas.

Įgiję pranašumą, „Panathinaikos“ krepšininkai pradėjo žaisti kur kas ramiau, tuo tarpu žalgiriečius situacija vertė skubėti. Po Brocko Motumo metimo deficitas aptirpo iki 5 taškų (72:77).

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei graikai turėjo penkių taškų persvarą, tačiau Paulius Jankūnas pažeidė taisykles sužingsniuodamas. Taip buvo užpusta ko gero paskutinė kauniečių vilti išsigelbėti.

Rungtynių pabaigoje kauniečiai dar bandė stabdyti graikus pražangomis, tačiau šie mesdami baudų metimus neklydo. „Panathinaikos“ pergalė 84:76.