Sportas

2021.10.06 10:58

Naujienų dėl Lekavičiaus ir Strelnieko neturėjęs Schilleris išskyrė Gudaičio jėgą ir gyrė „Zenit“ kokybę

LRT.lt2021.10.06 10:58

Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris prieš pirmąsias komandos namų rungtynes Eurolygoje turėjo mažai gerų žinių. Gali būti, kad svečius iš Rusijos kauniečiai pasitiks be dviejų gynėjų ir kapitono. „Žalgirio“ treneris gyrė „Zenit“ sudėties gylį, priekinę liniją ir Artūro Gudaičio jėgą.

Kauno „Žalgirio“ ir „Zenit“ rungtynių tiesioginė transliacija LRT TELEVIZIJOJE ir portale LRT.lt – ketvirtadienį 19:30 val.

„Laukiame šio iššūkio, tai labai daug žaidėjų turinti komanda, nors ir neturi su savimi Shabazzo Napiero. Jie tikrai nebėra tamsusis arkliukas, tai komanda, kuri dėl savo sudėties gylio ir žaidėjų klasės varžosi dėl vietos atkrintamosiose.

Jų aukštaūgiai yra labai fiziški, abu centrai ir Mickey ketvirtoje pozicijoje yra labai fiziškai stiprūs. Komandoje yra puikių metikų, išskiriant Baroną ir Frankampą. Kai sugrįš Shabazzas tai bus labai, labai aukštos kokybės komanda, bet ir be jo tai yra labai gera komanda“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Schilleris.

Vienas skambiausių Eurolygos vasaros naujokų, NBA patirties turintis Sh. Napieras, sezono pradžioje patyrė traumą, dėl kurios praleido pirmąsias „Zenit“ rungtynes Eurolygoje ir dar nežais mažiausiai mėnesį.

Nors Mindaugas Kuzminskas interviu portalui „Basketnews“ sakė, kad amerikietis yra 50 proc. komandos puolimo, „Žalgirio“ treneris su tokiu vertinimu nesutinka: „Manau, kad tai labai stiprus pasakymas ir reikia būti atsargiam, neatimant nuopelnų iš kitų 11 žaidėjų, kurie irgi yra puikūs. Taip, Shabazzas yra labai geras žaidėjas ir jeigu jis pripras Europoje – čia dominuos.“

Žalgiriečiai prieš savaitę Vilerbane nesustabdė ASVEL gynėjų ir ypač daug problemų turėjo asmeninėje gynyboje. „Zenit“ gretose rungtyniauja tokie žaidėjai kaip Jordanas Loydas, Billy Barronas ar Conneris Frankampas.

„Turėsime gintis iš visų jėgų, su tinkamu nusiteikimu, su žinojimu, kokios yra stipriosios varžovų savybės. Sustabdyti Loydą vienas prieš vieną yra labai sunku bet kam šioje lygoje. Manau, kad Baroną analizuoti yra lengviau, bet dėl to nėra lengviau prieš jį gintis. Tas pats ir su Frankampu. Turime labai gerai juos išanalizuoti ir pasiruošti, kad turėtume galimybių sustabdyti šiuos žaidėjus“, – kalbėjo M. Schilleris.

Paklaustas apie galimai stringančią „Zenit“ puolimą, bet puikiąi veikiančią gynybą, „Žalgirio“ treneris dar kartą išskyrė solidžią priekinę liniją:

„Pirmoje praėjusio sezono pusėje jie irgi buvo labai stiprūs gynyboje, vėliau skaičiai truputį krito, bet jie vos nepateko į finalo ketvertą. Manau, kad gynyboje pas juos svarbiausia yra, kad yra daug ūgio ir jėgos, ypač penktoje pozicijoje. Be to jie būna labai gerai pasirengę.

Nemanau, kad puolime jie stringa, dar nebuvo pakankamai rungtynių, nėra pakankamai informacijos, kad galėtume taip teigti. Ši žaidėjų grupė yra pakankamai talentinga ir be Shabazzo ir tikrai gali sukurti daug taškų, tikėkimės, kad ne rytoj.“

Paklaustas apie Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko vaidmenį Sankt Peterburgo ekipoje, treneris lietuvį centrą pavadino vienu geriausių ir stipriausių Eurolygos žaidėjų.

„Gudaitis ypač svarbus komandai, pernai buvo labai dominuojantis. Jis ir Brandonas Daviesas daugiausiai pražangų Eurolygoje išprovokuojantys centrai. Jis žaidžia su didžiaule fizine jėga, jei praėjusio sezono pabaigoje jis būtų buvęs sveikas, kas žino, kaip būtų nutikę. Nors tai nėra labai efektingas žaidėjas, bet labai solidus. Jis puikiai žaidžia pikenrolą, taip, visada meta su dešine ranka, visi tai žino, bet uždengti jį vis tiek sunku dėl labai didelio kūno. Tai labai geras Eurolygos žaidėjas, vienas geriausių lietuvių krepšininkų – be klausimų.

Dėl Kuzminsko, dar pamatysime, kokia iš tikro yra jo rolė. Jis kol kas turi išplėsti aikštę, kartais žaidžia nugara į krepšį trečioje pozicijoje. Man patinka, kaip jis žaidžia, manau, kad šiemet jis turės sėkmingą sezoną, nes iš jo nebus tikimasi būti lyderiu“, – apie „Zenit“ lietuvius kalbėjo M. Schilleris.

Paklaustas apie Luko Lekavičiaus, Janio Strelnieko ir Pauliaus Jankūno traumas M. Schilleris nieko pasakyti negalėjo – dėl jų sveikatos ir galimybės žaisti bus sprendžiama rungtynių dieną, ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt