Sportas

2021.10.06 08:19

Biatlonininkė atsisakys Rusijos pilietybės ir atstovaus Lietuvai: tai mano tėčio svajonė

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba2021.10.06 08:19

Lidija Žurauskaitė lietuviškai nekalba, bet lietuviška pavardė ją lydi visą gyvenimą. „Mokykloje ji buvo toks ypatingas mano ženklas“, – juokiasi 22-ejų biatlonininkė. Ji šį savaitgalį Ignalinoje surengtose Baltijos biatlono taurės varžybose pirmą kartą atstovavo Lietuvai. L. Žurauskaitės prosenelis buvo lietuvis, todėl merginai bus atkurta Lietuvos pilietybė, su sąlyga, kad atsisakys Rusijos.

Tikimasi, kad L. Žurauskaitė sustiprins Lietuvos moterų biatlono komandą, kuri jau keletą metų nedalyvauja pasaulio taurės estafetėje. Tiesa, pačios sportininkės ambicijos kur kas platesnės.

„Mano pagrindinis tikslas yra Italijoje vyksiančios olimpinės žaidynės. Kol kas suprantu, kad Pekino žaidynės dar ne man, nes nespėjame su pilietybe. Bet man labai svarbu, kad į mane atkreipė dėmesį ir suteikė galimybę. Matau, kad federacijos prezidentas ir treneris stengiasi, kad aš čia kuo geriau jausčiausi. Esu labai dėkinga Lietuvai”, – emocingai pasakojo sportininkė.

Biatlonininkė Lidija Žurauskaitė siekia Lietuvos pilietybės

„Lidija yra be penkių minučių Lietuvos pilietė. Ne paslaptis, kad ji jau gavo pilietybę pagal atkuriamąją programą – merginos prosenelis lietuvis. Per metus, su federacijos pagalba, buvo surinkti visi archyviniai dokumentai. Gavome sprendimą, kad jai bus suteikta Lietuvos pilietybė, dabar laukiame vienintelės pažymos iš Rusijos dėl šios šalies pilietybės atsisakymo“, – naująją komandos narę pristatė biatlono federacijos vadovas Arūnas Daugirdas.

Tiesa, iš pradžių sportininkė tikėjosi išsaugoti ir Rusijos pilietybę, bet to padaryti nepavykus, L. Žurauskaitė pasiryžo būti lietuve.

L. Žurauskaitė su Lietuvos rinktine treniruojasi nuo šios vasaros. Tai jos pirmoji pažintis su Lietuva. Iš atšiauraus Murmansko atvykusi mergina džiaugiasi lietuviška šiluma ir pasakojo apie savo šaknis.

„Mano prosenelis gimė Prienuose. Jis Antrojo pasaulinio karo metu išvyko į Rusiją, ten sutiko mano prosenelę bei liko šioje šalyje. Aš čia gimiau, bet nuo vaikystės žinojau, kad turiu lietuviškų šaknų. Lietuviška pavardė mokykloje buvo mano ypatingas dalykas. Kai tik atradau biatloną, mano tėčio svajonė buvo, kad atstovaučiau Lietuvai, bet reali galimybė atsirado tik dabar”, – savo giminės istoriją pasakoja L. Žurauskaitė.

Biatlonininkė tikisi, kad formalumai bus sutvarkyti iki kito sezono pradžios ir ji galės atstovauti Lietuvai pasaulio taurės varžybose, bet labiausiai svajoja apie 2026 metais Italijoje vyksiančias olimpines žaidynes.

L. Žurauskaitė vaikystėje lankė gimnastiką ir sportinius šokius, bet Murmanske biatlonas viena pagrindinių sporto šakų, kuri galiausiai sužavėjo ir Lidiją: „Mieste yra geriausios sąlygos biatlonui, vyksta daug varžybų. Man labai patinka biatlono adrenalinas ir greitis. Supratau, kad tai mano tikroji aistra.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt