Sportas

2021.10.03 14:53

Po „Sūduvos“ lygiųjų Panevėžyje A lygoje – virtualios lygiosios

LRT.lt2021.10.03 14:53

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai turėjo iniciatyvą savose rankose, kad A lygos čempionate rimčiau atitrūktų nuo čempiono Vilniaus „žalgirio“, tačiau kluptelėjo Panevėžyje ir dabar turnyro lentelėje – virtualios lygiosios.

Rungtynių pradžia nepadovanojo daug pavojingų situacijų, tačiau kamuolį daugiau kontroliavo ir aktyvesnius veiksmus atakuojant demonstravo svečiai iš Marijampolės. Keisuke Honda ir Jordanas N‘Kololo atliko tolimus šūviu į vartus, bet jie didelio pavojaus varžovams nesukėlė.

Nors „Panevėžys“ žaidė antruoju numeriu, būtent šeimininkai 29 minutę kontratakoje išsiveržė į priekį. Po Hugo Figueredo perdavimo iš kairiojo krašto, Jorge Eliasias susitvarkė su Aleksandro Živanovičiaus priežiūra ir smeigė tikslų smūgį galva.

Vėliau panevėžiečiai neatleido aukštesnės pavaros ir buvo arti antrojo įvarčio. Dar vienas gaisras „Sūduvos“ baudos aikštelėje kilo 39 minutę, kai Jeffrey Sarpongas patogioje pozicijoje smūgiavo į virpstą.

Po pertraukos „Sūduvos“ atakos kėlė vis didesnę grėsmę. Iš pradžių, puikaus šanso neišnaudojo Giedrius Matulevičius, kuris po J. N‘Kololo perdavimo baudos aikštelėje smūgiavo kamuolį šalia virpsto. Netrukus „Panevėžio“ vartininkas Victoras Golasas išgelbėjo savo vartus nuo pavojingo A. Živanovičiaus smūgio, o po jo šeimininkai šiaip ne taip neutralizavo sumaištį prie vartų.

Svečių pastangos išlyginti rezultatą nenuėjo perniek. 73 minutę Olivier Rommenso smūgiuotą kamuolį vartininkas atmušė priešais save, o netoliese tykojęs G. Matulevičius suskubo pirmasis ir tiksliai smūgiavo į vartus.

Rezultatui tapus lygiam, abi komandos neatsisakė minčių pelnyti pergalingą įvartį. Ko gero, realiausią progą 89 minutę turėjo „Panevėžys“, kai po grubios A. Živanovičiaus klaidos aikštės viduryje, į priekį spintavęs Antonio Kapnidis nesugebėjo įveikti prieš jį likusio vartininko. Per pridėtą laiką marijampoliečiams pergalę galėjo išplėšti Semiras Kerla, bet jo smūgį atrėmė V. Golasas.

Po šių lygiųjų „Sūduva“ su 62 taškais lieka pirmoje A lygos vietoje, bet virtualiai tarp dviejų lyderių – lygiosios. Vilniaus „Žalgiris“ yra sužaidęs 3 rungtynėmis mažiau ir turi 9 taškais mažiau. Tiesa, žalgiriečiai yra nelaimėję pastarųjų trejų rungtynių iš eilės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt