Sportas

2016.10.12 11:22

5 Eurolygos varžybų formato naujovės, kurias būtina žinoti

2016–2017 m. sezoną Eurolyga pasitinka atsinaujinusi. Trečiadienį Madride skelbiamas naujojo sezono startas. Kokios naujovės šiemet laukia stipriausio Europos klubinio krepšinio turnyro gerbėjų?

Mažiau komandų. Vietoje 24 komandų šiemet Eurolygoje žais 16.

Visi klubai sužais su visais. Eurolygoje nebelieka atskirų reguliariojo sezono ir „Top 16“ etapų – tik ilgas reguliarusis sezonas nacionalinio čempionato principu, po kurio iškart seks atkrintamosios varžybos.

Kiekviena komanda reguliariajame sezone tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes su visomis 15 savo varžovių – namuose ir išvykoje. Taigi, reguliarųjį sezoną iš viso sudarys 30 rungtynių.

Kartais komandos žais po dvi rungtynes per savaitę. Dažniausiai klubai, kaip ir anksčiau, žais vienerias rungtynes per savaitę, bet per reguliarųjį Eurolygos sezoną bus ir penkios savaitės, kuomet kiekviena komanda sužais ne vienerias, o dvejas rungtynes.

Pirmoji tokia savaitė bus spalio pabaigoje: visos komandos žais spalio 25 d. (antradienį) ir spalio 28 d. (penktadienį).

Tais atvejais, kai vyks dvejos rungtynės per savaitę, kiekviena komanda visada vienerias rungtynes žais namie ir vienerias išvykoje. Be to, niekada nepasitaikys tokios situacijos, kad komanda turėtų žaisti dvi dienas iš eilės: rungtynes visada skirs bent vienos dienos pertrauka.

Kalendorius nebebus simetriškas. Pirmoje ir antroje sezono pusėje klubai prieš savo varžovus žais ne ta pačia eilės tvarka. Pavyzdžiui, „Žalgiris“ pirmąsias pirmojo rato rungtynes žais prieš Atėnų „Panathinaikos“, bet pirmąsias antrojo rato rungtynes žais su Belgrado „Crvena Zvezda“: su „Panathinaikos“ kauniečiai vėl susirungs tik antrojo rato viduryje.

Ilgalaikės Eurolygos sutartys su komandomis. Nuo 2016 m. sezono net vienuolika klubų, tarp jų ir Kauno „Žalgiris“, galės būti ramūs dėl savo žaidimo Eurolygoje artimiausius 10 metų. Tai klubams garantuos pasirašyta ilgalaikė sutartis su Eurolyga.

Be „Žalgirio“ ilgalaikę sutartį su Eurolyga pasirašė „Barcelona“, Maskvos CSKA, Madrido „Real“, Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“, Stambulo „Anadolu Efes“, Stambulo „Fenerbahče“, Vitorijos „Baskonia“, Milano „Emporio Armani“ ir Tel Avivo „Maccabi“.

Dar keturios vietos kasmet bus paskirstomos Turkijos, Vokietijos, Rusijos ir Adrijos lygoms: teisę žaisti Eurolygoje įgis aukščiausią vietą lygoje prieš tai buvusiame sezone užėmusi komanda.

Šešioliktąja Eurolygos komanda taps arba prieš tai buvusio sezono Eurolygos čempionė, jei ši neturės ilgalaikės sutarties su Eurolyga, arba stipriausia Europos taurės komanda, jei Eurolygos čempionė sutartį turės.