Sportas

2016.10.12 09:33

Pirmajame lietuvių vėjo festivalyje Egipte bus siekiama rekordo

LRT.lt2016.10.12 09:33

Lapkričio 3–12 dienomis Egipto mieste El Gouna rengiamas bene didžiausias visų laikų lietuvių vėjo festivalis „Surfhouse Wind Fest 2016“. Toks festivalis, kartu su jėgos aitvarų bei vandenlenčių varžybomis, rengiamas pirmą kartą. Planuojama, jog jame dalyvaus per 100 vandens sporto profesionalų ir mėgėjų, o festivalį vainikuos – rekordo siekimas, rašoma pranešime spaudai.  

„Nepaisant to, kad jėgos aitvarų ir vandenlenčių gerbėjų ratas Lietuvoje stipriai išauga kone kasmet, tačiau jau kelerius metus nėra rengiamos didesnės šių sporto sričių entuziastų varžybos.
Šis festivalis būtent todėl ir svarbus, kad taps proga išbandyti jėgas ir įsivertinti tiek profesionalams, tiek ir mėgėjų grupės sportininkams, dar tik pradedantiems įvaldyti savo gebėjimus. Pradedantiesiems, kurie sudarys nemažą dalį festivalio dalyvių, ypač svarbu mokytis iš jau patyrusių sportininkų“, – sako vienas iš festivalio organizatorių bei vandens sporto bendruomenės „Surfhouse“  įkūrėjų Nerijus Ragauskas.

Pasak jo, Lietuvoje jau yra susiformavusi ganėtinai stiprių jėgos aitvarų sportininkų grupė, tačiau nemaža dalis jų iki šiol niekuomet nėra dalyvavę šios sporto šakos varžybose. „Surfhouse Wind Fest 2016“ metu dalyviai tiek profesionalų, tiek mėgėjų kategorijose rungsis keturiose rungtyse – laisvojo stiliaus, greičio, pramoginėje bei vandenlenčių.
„Esu tikras, jog nemažai daliai festivalio dalyvių – tiek profesionalų, tiek ir pradedančiųjų grupėse – tai bus pirmosios varžybos“, – priduria N. Ragauskas.

Vienas iš festivalio „Wind Fest 2016“ akcentų – „down wind“ rekordo siekimas, kurio metu pavėjui turėtų sklęsti apie 100 Lietuvos jėgos aitvarų mėgėjų.
Planuojama, jog prie šio rekordo galės prisidėti visi festivalio dalyviai – net ir pirmą kartą išbandantys jėgos aitvarus. Pasak festivalio organizatorių, išmokti valdyti aitvarą galima per 8–10 valandų. Panašus „down wind“ pasaulio rekordas visai neseniai buvo pasiektas Pietų Afrikos Respublikoje, Keiptaune. Tuomet pavėjui plaukė daugiau kaip 400 žmonių. Nors planuojamas rekordas – kiek mažesnis, tačiau pirmas toks Lietuvoje.

„Vienas iš šio festivalio tikslų – plėsti vandens sporto entuziastų ratą bei auginti lietuvių profesionalumą. Būtent todėl kiekvienas festivalio dalyvis turės dvi valandas su patyrusiu instruktoriumi, kuris labiau patyrusiems dalyviams padės suprasti savo klaidas bei patobulinti judesius, o pradedančiuosius – išmokys valdyti jėgos aitvarą“, – teigia vienas iš „Surfhouse“ įkūrėjų bei festivalio organizatorius N. Ragauskas.

Pirmasis festivalio varžybų etapas šią vasarą jau įvyko Kuršių mariose, prie Svencelės. Rekordinį dalyvių skaičių sutraukęs „Surfhouse Wind Fest“ buvo didžiausias šios vasaros renginys prie Kuršių marių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt