Sportas

2016.10.11 15:12

Sirgaliai pasipiktinę: už 3 mln. dolerių M. Kuzminskas negauna net „šiukšlinų“ minučių

DELFI.lt 2016.10.11 15:12

Sirgaliams jis patiks ir jie norės matyti jį aikštėje“, – sezono pradžioje, žurnalistams pristatydamas Mindaugą Kuzminską, suintrigavo Philas Jacksonas. Ir Niujorko „Knicks“ sirgaliams 26-erių lietuvis iš tiesų patinka. Tik jie niekaip nesupranta, kodėl treneris mūsiškį laiko ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Per pirmąsias dvejas draugiškas rungtynes M. Kuzminskas į aikštelę išbėgo tik ketvirtuose kėliniuose: akistatoje su Hjustono „Rockets“ 205 cm ūgio puolėjas žaidė paskutines 6, o mače prieš Bruklino „Nets“ – visas 12 minučių.

Jam skirtą žaidimo laiką Kūzia išnaudodavo su kaupu – vidutiniškai rinko po 7 taškus ir 1,5 rezultatyvaus perdavimo. Iš žaidimo lietuvis pataikė 6 metimus iš 9 bei realizavo vienintelę mestą baudą.

Atrodo, po tokių pasirodymų turėtų ir tendencingai kilti augti trenerio pasitikėjimas. Deja. Praėjusią naktį Jeffas Hornacekas net nepakėlė M. Kuzminsko nuo suoliuko.

Sirgaliai socialiniuose tinkluose ėmė nerimauti: Mindaugas – traumuotas? Atsakymą pateikė pats krepšininkas, prieš rungtynes pasidalijęs nuotrauka socialiniame tinkle.

 

Game day! #knicks #knickstape

A photo posted by Mindaugas Kuzminskas (@mkuzminskas) on Oct 10, 2016 at 11:47am PDT

Visgi akistata su Vašingtono „Wizards“ skyrėsi nuo ankstesnių – nugalėtojas sprendėsi pačiomis paskutinėmis sekundėmis: „Knicks“ pergalę lėmė du tikslus Lance'o Thomaso likus žaisti vos 0,2 sek. – 90:88.

Todėl akivaizdu, kad šįkart trenerio taktika buvo ne išbandyti visus žaidėjus, o komandos lyderius paruošti lemiamoms akimirkoms NBA sezone. Tačiau toks sprendimas tarp „Knicks“ sirgalių sukėlė nemažą pasipiktinimo ir klausimų bangą.

„Knicks“ su Kuzminsku pasirašė 3 mln. sutartį ir laiko jį ant suolo. Vyrukas negauna net „šiukšlinų“ minučių (rungtynių pabaiga, kai ji nieko nebelemia – Krepšinis.lt)“, – rašė Gilas Vazquezas.

„Norėčiau, kad Kuzminskas gautų laiko pažaisti kartu su žaidėjais, turinčiais garantuotas sutartis“, – troško Bobby Coltonas.

„Šiam vyrukui reikia daugiau žaidimo laiko. Žengdamas ant parketo jis įneša papildomos energijos ir sėkmingai puola. Matau Tony K (Kukočo – Krepšinis.lt) įtaką“, – mintimis dalijosi kitas sirgalius.

„Manau, kad tu nežaidei, nes treneris nori išsiaiškinti, kurie žaidėjai pateks į galutinę sudėtį. Tau nereikia nieko įrodinėti! Kai sezonas prasidės, treneris tau tikrai tau suteiks žaidimo minučių“, – lietuvį drąsino jaunas „Knicks“ aistruolis.