KMT turnyro starte paskutinės atakos metu pergalę išplėšė Prienų klubas

LRT.lt2021.09.28 17:53

Antradienį startavo naujo formato Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyras.

2021–2022 metų sezono KMT pirmasis etapas prasidėjo dramatiška dvikova tarp Kėdainių „Nevėžio“ ir Prienų „Labas GAS“ krepšininkų.

Nugalėtojo likimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, o pergalę 83:81 (18:12, 13:26, 32:16, 20:27) iškovojo prieniškiai.

Karaliaus Mindaugo taurė. A grupė. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ – Prienų „Labas GAS“

Prieniškiai rungtynes atidarė galingai ir atitrūko 14:4, o šeimininkams prireikė maždaug kėlinio, kad rezultatą sugebėtų išlyginti ir persverti savo naudai – 31:30. Skirtumas ėmė augti (35:30), o po dviejų ketvirčių „Nevėžis“ pirmavo 38:31.

Vis tik po didžiosios pertraukos „Labas GAS“ vėl ėmė iniciatyvą į savo rankas: spurtas 11:0 leido persverti rezultatą (44:40), darkart pataikė Jovanas Kljajičius, penkis taškus rinko Giedrius Bergaudas, du taškus pelnė Mantvydas Staniulis, baudas sumetė Ignas Sargiūnas bei Erikas Venskus – taip pavyko pirmauti jau 59:47. D. Doualla ėmėsi gerinti šeimininkų situaciją, kad iki ketvirčio finalinės sirenos priartėti pavyko – 54:63.

Prienų komanda būtent trečiame kėlinyje rodė gerokai pajėgesnį puolimą nei iki tol – iš viso pelnė 32 taškus, kai per du pirmuosius ketvirčius – viso 31.

D. Doualla ir Abramo Canka svarbiausiu metu patempė į priekį „Nevėžį“ (60:63), o likus kiek daugiau nei pusei ketvirčio rezultatas buvo lygus – 69:69. Paskutinės minutės buvo labai atkaklios, o kai atrodė, kad po J. Kljajičiaus metimo „Labas GAS“ vėl bandys bėgti (76:71), tritaškį smeigė A. Canka – 74:76.

Likus minutei Danielius Lavrinovičius vėl įvedė lygybę (79:79), tačiau I.Sargiūnas rodė, jog yra lyderis, ir jam atsakė – 81:79. Būtent A. Canka vėl sumetė svarbias baudas (81:81), nervų išbandymas laukė ir I. Sargiūno – šis jį išlaikė – 83:81. Liko 8 sekundės, per kurias „Nevėžis“ neišsigelbėjo.

„Labas GAS“: Ignas Sargiūnas 22 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jovanas Kljajičius 15, Juwanas Durhamas 14, Rapolas Ivanauskas 13 (9 atk. kam.), Erikas Venskus 6.

„Nevėžis-Optibet“: Darylas Doualla 21 (3/6 trit.), Abramo Canka 18 (6 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 11 (6 rez. perd.), Matas Jucikas 8 (6 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 7.

Šiais metais KMT turnyre varžysis tik LKL komandos. Pirmajame etape susitiks 2020–2021 m. LKL sezone 4–10 vietas užėmusios komandos, o prie jų prisijungs ir Jonavos „CBet“.

Šiose grupėse komandos žais dviejų ratų sistema (vienerias rungtynes namuose ir vienerias išvykoje). Kiekvienoje grupėje 1-2 vietas užėmusios komandos patenka į III etapą.

3-ąsias vietas grupėse užėmusios komandos tarpusavyje žais dvejas rungtynes (vienerias rungtynes namuose, kitas išvykoje) ir į III etapą pateks ta komanda, kurios bendras abiejų rungtynių įmestų-praleistų taškų skirtumas yra geresnis.

A grupėje varžosi šios komandos: Jonavos „CBet, Prienų „Labas GAS“, Kėdainių „Nevėžis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“

B grupė žaidžia Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Šiaulių „Šiauliai“, Alytaus „Dzūkija“ ir Utenos „Juventus“.

18:00 val. „Dzūkija“ – „Šiauliai“

Visas KMT pirmojo etapo dvikovas tiesiogiai transliuos LRT.lt. Pirmojo etapo rungtynės bus žaidžiamos iki lapkričio 4 dienos.