Sportas

2021.09.28 21:42

Moterų krepšinį gaivinti pasiryžusi Valentienė: noriu, kad sugrįžtume į elitą

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba2021.09.28 21:42

Prieš penkerius metus baigusi profesionalios krepšininkės karjerą Rima Valentienė džiaugiasi, kad ir vėl sugrįš prie gyvenimo aistros. Tik jau kaip Moterų krepšinio lygos vadovė. Jos tikslas – griauti mitus apie moterų krepšinį ir sugrąžinti prestižą šalies čempionatui.

„Labai apsidžiaugiau gavusi šį pasiūlymą, nes krepšinis yra mano didžioji meilė. Aišku, po šeimos. Krepšinis sukūrė mano gyvenimą tokį, kokį aš gyvenau, esu dėkinga ir norėčiau atiduoti duoklę ir dirbti moterų krepšiniui“, – šypsojosi moteris.

Geriausia 2011 metų šalies krepšininkė, kurios pasiekimų sąraše ir trečioji vieta Eurolygoje, tiki, kad mūsų šalis gali sugrįžti į moterų krepšinio elitą: „Daug geriausių mūsų krepšininkių išvažiuoja žaisti į užsienį. Jos tikrai yra geros ir šaunios. Aš jomis didžiuojuosi ir stebiu, kaip joms sekasi. Faktas toks, kad vis mažėja jaunų krepšininkių, ateinančių į treniruotes. Lygoje mažėja komandų. Seniau buvo aštuonios, dabar liko tik šešios ir jų pajėgumas yra silpnesnis. Pati žaidžiau Eurolygoje ir Europos taurėje. Labai norėčiau, kad ten vėl atsirastų Lietuvos komandų. Tie tikslai būtų patys didžiausi. Pati buvau ir žinau, kaip smagu yra būti krepšinio elite. Linkiu mūsų merginoms ten sugrįžti.“

– Kaip jūs skatinsite mergaites rinktis krepšinį?

– Norėčiau pati sugriauti keletą mitų, kad mažos mergaitės negalvotų, kad sportuodamos jos bus raumeningos ar kažkokios negražios ar kažkaip pasikeis į blogąją pusę. Labai stengsiuosi bendrauti su trenerėmis, kurios augina tą jaunąją kartą, joms padėti. Darbų tikrai labai daug.

Noriu padėkoti Linai Brazdeikytei, kuri jau yra užkūrusi gana smagią mašiną ir tie projektai vyksta. Mažos mergaitės dalyvauja ir ateina sportuoti. Tuos gerus darbus reikia tęsti.

– Naujasis moterų krepšinio rinktinės treneris Rimantas Grigas sako, kad vienintelis būdas sustiprinti rinktinę turėti stiprų klubą Lietuvoje. Ar tai įmanoma?

– Susibūrus į gerą komandą, tikrai įmanoma, kad vienas klubas dalyvautų Europos stipriausiame turnyre. Kai nors vienas klubas rinktinės pagrindu dalyvauja Europos turnyre, tai yra aukščiausio lygio treniruotės ir jau tuomet Europos čempionatuose yra ką parodyti. Dabar žaidėjos išvažiuoja į užsienį pasirašydamos pelningus kontraktus. Mes pirmiausia turėtume pasiūlyti geras darbo sąlygas čia, Lietuvoje.

– Kodėl vis mažiau mergaičių nori žaisti krepšinį?

– Negaliu pasakyti, kad mergaitės visai krepšinio nesirenka. Tiesiog tai priklauso nuo šeimos, kur auga mergaitė. Yra plaukimas ar lengvoji atletika – yra daug kitų sporto šakų. Tiesiog mes turime pasiūlyti ir parodyti tą gėrį. Aš manau, kad Lietuvos žmonės genetiškai yra sutverti žaisti krepšinį. Duomenys yra geri ir mes randame aukščiausio lygio žaidėjų.

– Bet rinktinė nepateko jau į tris Europos čempionatus iš eilės, nors, atrodo, kad yra ir perspektyvaus jaunimo ir patyrusių senbuvių.

– Tikrai negalime teigti, kad rinktinė yra silpna. Aš manau, kad tiesiog pritrūko sėkmės, kuri tikrai turi sėdėti ant peties, kai nori laimėti. Nesusiklostė vienur kitur ir atsirado nusivylimas. Tada sunku pakilti. Bet sportininkai išsiskiria užsispyrimu. Galbūt po penkerių metų jos susirinks ir įrodys, kad gali, nes tikrai gali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt