Sportas

2021.09.28 07:10

UEFA nutraukė teisinius veiksmus prieš tris aktyviausius Superlygos įkūrėjus

LRT.lt2021.09.28 07:10

Teisinius veiksmus prieš Europos futbolo Superlygoje likusius klubus naudojusi UEFA pripažino nesėkmę – organizacija savo veiksmus nutraukė, praneša BBC.

UEFA teigia, kad situacija yra tokia, tarsi visų teisinių veiksmų niekada ir nebūtų pradėta, o „bylos nagrinėjimo procesas yra pripažintas niekiniu ir negaliojančiu“.

Pavasarį aistras futbolo bendruomenėje pakurstęs Superlygos projektas dar visiškai nemirė – iš 12 klubų nepasitraukė trys: Madrido „Real“, „Barcelona“ ir Turino „Juventus“.

Būtent prieš šiuos atkakliausius futbolo klubus ir buvo imtasi teisinių veiksmų.

Kaip rašo BBC, tokį sprendimą, atšaukti teisinius veiksmus, UEFA galėjo priimti dėl Madrido teismo sprendimo, kuris pripažino, kad UEFA negali bausti Superlygą įkūrusių klubų, nes tai pažeidžia Europos laisvos prekybos įstatymus. Ši byla persikėlė į Europos Teisingumo teismą.

Tiesa, UEFA sušvelnino poziciją ir dėl Superlygos išsižadėjusių klubų – iš jų, kaip praneša BBC, nebus reikalaujama sumokėti kompensacinę sumą, kol nėra užbaigti teisiniai procesai.

„Manchester United“, „Manchester City“, Londono „Arsenal“, Londono „Chelsea“, „Tottenham Hotspur“, „Liverpool“, Milano „Inter“, „AC Milan“ bei Madrido „Atletico“ turėjo sumokėti 15 mln. eurų.

Taip pat šie klubai turėjo negauti 5 proc. iš UEFA varžybų gaunamų pajamų per vieną sezoną, kurios turėjo būti perskirstytos kitiems klubams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt