2021.09.27 22:14

Atsakymų ieškantis Schilleris – apie Eurolygos pradžią, galvos skausmus ir džiuginančius dalykus

LRT.lt2021.09.27 22:14

Be pralaimėjimų LKL pirmenybėse žingsniuojantis Kauno „Žalgiris“ (3/0) turėjo smarkiai paplušėti, kad iš Panevėžio grįžtų su pergale.

Martino Schillerio auklėtiniai pirmadienį 73:69 (16:17, 20:20, 11:17, 26:15) palaužė „Lietkabelį“ (1/1).

Vienu metu „Lietkabelis“ turėjo 10 taškų persvarą, tačiau „Žalgirio“ spurtas lemiamu metu 11:0 padėjo išvengti pralaimėjimo.

„Pasakyčiau, kad šį kartą sužaidėme geriau gynyboje. Manau, kad pagrindinis momentas buvo, pakeitęs rungtynių eigą, kad atsiliekant 10 taškų mes ir toliau rūpinomės gynybą, nors ir turėjome bėdų puolime. Esu laimingas dėl pergalės“, – dvikovą apibendrino M. Schilleris.

Specialistas iš Austrijos pripažino, kad atsakymų, kodėl „Žalgiris“ negali nuo rungtynių pradžios žaisti taip, kaip tą darė ketvirtajame kėlinyje, jis neturi.

„Negaliu atsakyti, tačiau faktas, kad turime perkelti tą susikaupimą ir gynybos intensyvumą nuo pat rungtynių pradžios. Kitas dalykas, manau, kad daugiausiai bėdų turime puolime, bet aš pasiruošęs ieškoti atsakymų.

Po šių rungtynių daugiau galvos skausmo yra dėl puolimo, nors kiek anksčiau turėjome bėdų su gynyba. Į kiekvienas rungtynes mes žiūrime atskirai. Žinau, kad žmonės kalba apie pirmąsias Eurolygos rungtynes, tačiau turėjome žaisti šiandien prieš „Lietkabelį“, kurį mes gerbiame“, – kalbėjo M. Schilleris, kurio kariauna penktadienį dvikova su Vilerbano ASVEL pradės naują Eurolygos sezoną.

Tuo tarpu „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas pyktelėjo ant savo auklėtinių dėl prastos gynybos lemiamu metu.

„Mes nesilaikėme nurodymų, kuriuos buvome susitarę. Norint nugalėti „Žalgirį“, reikia žaisti praktiškai tobulai. Gaila dėl ketvirto kėlinio, kur gynyboje žaidėjai ėmė žaisti pagal savo taisykles. „Žalgiris“ pelnė 9 taškus per kiek daugiau nei pusę minutės ir tai buvo jų sugrįžimo priežastis“, – sakė N. Čanakas.