2021.09.27 17:25

Pasaulio salės futbolo čempionate – pratęsimo pareikalavusi dramatiška kova ir portugalų pergalė

LRT.lt2021.09.27 17:25

Lietuvoje vykstančiame pasaulio salės futbolo čempionate artėja lemiamų kovų metas.

Pirmadienį bus išdalinti likę du kelialapiai į pusfinalį.

Vilniuje po dramatiškos kovos dabartiniai Europos čempionai portugalai 4:2 (2:2) per pratęsimą įveikė Ispanijos salės futbolininkus.

Pirmajame kėlinyje virė atkakli kova, tačiau savo sukurtų progų neišnaudojo tiek portugalai, tiek ir ispanai. Geriausią progą pasižymėti paskutinę kėlinio minutę turėjo ispanai, tačiau uždirbto baudinio realizuoti nesugebėjo.

Po pertraukos ispanams pavyko pralaužti Portugalijos gynybą – 22 ir 23 minutėmis krito įvarčiai į dabartinių Europos čempionų vartus.

Įpusėjus antrajam kėliniui portugalams pavyko sugrąžinti intrigą, kuomet 31-ąją minutę galingu smūgiu iš toli pasižymėjo Andre.

Dar po 4 minučių Portugalija po gražios perdavimo kombinacijos išlygino rezultatą.

Priešpaskutinę pagrindinio laiko minutę geriausiu pasaulio žaidėju tituluojamas Ricardinho galėjo išplėšti pergalę portugalams, tačiau jo smūgį iš arti atrėmė vartininkas.

Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis jau ispanai turėjo auksines progas pelnyti pergalingą įvartį, tačiau rezultatas išliko nepakitęs ir komandos savo santykių aiškinimąsi perkėlė į pratęsimą.

Jame sužibo Portugalijos rinktinė. Pradžioje nelaimė ištiko pačius ispanus, kurie įsimušė į savo vartus, o vėliau portugalai padvigubino rezultatą.

Ispanija per likusį laiką dar bandė keisti vartininką aikštės žaidėju ir rizikuoti, tačiau išsigelbėti nepavyko.

Pusfinalyje ispanai susitiks su Irano ir Kazachstano poros nugalėtoju.

Pusfinalio etapo kovos Kauno arenoje bus žaidžiamos rugsėjo 29 ir 30 dienomis, o finalinė turnyro diena bus spalio 3-oji – tada bus žaidžiami tiek mačas dėl trečios vietos, tiek ir finalinės čempionato rungtynės.

Ketvirtfinalio etapo tvarkaraštis ir rezultatai:

Rugsėjo 26 diena (sekmadienis)

16.00 Marokas – Brazilija (Vilnius) 0:1.

18.30 Rusijos futbolo sąjungos komanda – Argentina (Kaunas) 1:1 (po baudinių serijos – 4:5).