2021.09.27 16:25

MTB dviračių maratonų taurės laimėtoją lėmė akimirka

LRT.lt2021.09.27 16:25

Sekmadienį Vilniuje baigėsi 2021 metų MTB dviračių maratonų taurės sezonas. Paskutiniame etape prie 20, 40 ir 60 km nuotolių starto linijos stojo apie 650 įvairaus amžiaus sportininkų, dar beveik 200 jauniausių dviratininkų rungėsi vaikų varžybose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tarp ištvermingiausių vyrų, kuriems reikėjo įveikti 3 nelengvos distancijos ratus, būtent Vilniuje sprendėsi sezono nugalėtojo likimas: pretendentų į taurės laimėtojo titulą buvo keli. O tokios atomazgos, kai po finišo reikėjo skaičiuoti šimtąsias taškų dalis, neprisiminė net varžybų senbuviai. O šis sezonas buvo jubiliejinis – 20-asis...

Intriga iki paskutinių metrų

Vilniaus etapo trasa, nors ir nėra labai ilga, reikalauja iš sportininkų labai geros technikos. Keletas lietingų dienų prieš varžybas dar labiau įmirkė gruntą, vienvėžiai keliukai reikalavo maksimalios koncentracijos, o purvini visų dalyviai veidai po finišo liudijo, jog kiekvienas kilometras tikrai nebuvo lengvas.

Pagrindinėje distancijoje jau pirmame rate atitrūko daugkartinis šių varžybų laimėtojas Eimantas Gudiškis („Colibri Cycling“) ir neseniai iš Europos plento čempionato grįžęs Venantas Lašinis („Lviv Cycling Team“). Šis duetas prieš varžovus buvo įgijęs beveik pusantros minutės persvarą, tačiau vėliau su techninėmis problemomis susidūręs Venantas paliko Eimantą vieną.

„Nukrito grandinė, viskas susipainiojo, kol susitvarkiau dviratį mane pralenkė daug varžovų, tačiau bandžiau vytis lyderius. Kai atrodė, kad baigiu juos pavyti, grandinė nukroito dar kartą, sugadino pavarų perjungimo mechanizmą ir beveik pusę distancijos turėjau važiuoti vienintele – pačia sunkiausia – pavara. Aišku, kad įkalnėse konkuruoti jau nebegalėjau“, – po finišo pasakojo sportininkas, galutinėje etapo įskaitoje užėmęs trečiąją vietą.

O varžovai E. Gudiškiui ramiai važiuoti vienam neleido: paskutinio rato pradžioje jie pavijo lyderį, bet Eimantas dar sykį įrodė, jog Vilniaus trasa jam turbūt geriausiai tinka: paskutiniuose kilometruose jis vėl spurtavo ir iškovojo dar vieną pergalę. Antrą vietą etape užėmusį Justą Beniušį (Klaipėdos „Viesulo“ sporto centras) jis aplenkė 4,93 sek. Pasirodo, šimtosios sekundės dalys šioje maratono distancijoje tapo lemtingos.

„Su Venantu pavyko atitrūkti ir palaikyti labai gerą tempą. Ačiū kolegai, kuris pirmoje trasos pusėje leido kiek lengviau minti jam už nugaros. Kai antrame rate likau vienas, supratau, kad mane varžovai gali pavyti. Bet šitoje trasoje žinau vietas, kuriose galima pabandyti pabėgti. Atitrūkau, bet nežinau, ar persvaros užteks, kad laimėčiau sezono nugalėtojo vardą“, – po finišo abejojo ne vieną trofėjų savo kolekcijoje turintis E. Gudiškis.

Jis skaičiavo, kad sezono pergalei reikia maždaug 6 sekundžių persvaros etape, o Justą aplenkė mažiau nei penkiomis. Tokios matematinės įžvalgos pasiteisino: galutinėje rikiuotėje Justas Beniušis savo pagrindinį varžovą aplenkė 0,08 balo ir pirmą kartą tapo „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ laureatu. E. Gudiškis, kuris paskutinį sykį taurę laimėjo 2019 metais, šiemet sezono rikiuotėje liko antras, o trečioji vieta atiteko Domui Manikui („Impuls Racing Team“), kuris paskutiniame etape finišavo penktas. 3 taškais nuo Domo atsiliko Marius Pinaitis („Impuls Racing Team“), 4 – Arnoldas Valiauga („Veloklinika Cycling Team“).

Moterų varžybose intrigų buvo mažiau: pirmąjį sezono etapą laimėjusi ir antrajame buvusi antra Katažina Sosna sekmadienį dalyvavo varžybose Lenkijoje, tačiau tai nesutrukdė jai anksčiau laiko iškovoti nugalėtojos vardą. O Vilniuje kova moterų grupėje dėl kitų vietų ant garbės pakylos. 2 ratų nuotolį pirmoji įveikė Daiva Tušlaitė-Ragažinskienė („Colibri Cycling“), kuri aplenkė savo komandos draugę Ernestą Tubytę ir Viltę Kriaučiūnaitę („Dviratai-Daistatus“). Būtent D. Tušlaitė-Ragažinskienė galutinėje sezono rikiuotėje liko antra, Ernesta užėmė 3-ią vietą, o Ignalinos etapo laimėtoja Greta Karasiovaitė šiuo metu treniruojasi Italijoje ir paskutinėse varžybose Vilniuje nedalyvavo: jos turimų taškų pakako 4-ai vietai sezono rikiuotėje.

Vyrų komandų TOP įskaitoje nugalėtojais tapo „Impuls Racing Team“ dviratininkai, aplenkę „Colibri Cycling“ narius ir „Top Team Cycling“ sportininkus.

Komandų „Maxi“ įskaitoje irgi pajėgiausi buvo „Impuls Racing Team“ nariai, antroji vieta atiteko „Greičio“ komandai iš Panevėžio, trečioji „Dviraciudalys.lt-Vėtrungė“ iš Anykščių.

Amžiaus grupėse Vilniaus etapo nugalėtojais tapo Irmantė Aleliūnaitė (W13), Arnas Biriukas (M13), Aistė Butautaitė (W16), Vytautas Vilūnas (M16), Martyna Žemaitytė (W18), Justinas Biekša (M18), Marius Pinaitis (M30), Linas Zinkevičius (M40), Vilmantas Audzijonis (M50), Jonė Bagvilė (W60), Edmundas Peseckis (M60), Petras Kiušas (M70), Romas Kubillius (mėgėjai) ir Tauras Alekna (laisvalaikio).

20-ą kartą vykusių „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ varžybų koordinatorius Arūnas Daugirdas išreiškė viltį, kad ateinančių metų sezonas bus kitoks: tikimasi, kad padėtis Lietuvoje leis surengti 5 etapus – būtent toks varžybų kalendorius buvo įprastas keliolika metų, o trečią renginio dešimtmetį tikimasi pradėti 2022-ųjų gegužę.