Sportas

2021.09.27 15:33

Motiejūnas – apie priimtą „Monaco“ pasiūlymą, Mike`ą Jamesą ir buvusius žalgiriečius Monake

LRT.lt2021.09.27 15:33

Šią savaitę kovas naujajame Eurolygos sezone pradės 18 komandų, kurių gretose lietuvių išvysime ne tik Kauno „Žalgirio“, bet ir dar penkių klubų gretose. Sugrįžimui į stipriausią Europos klubinio krepšinio turnyrą po beveik 10-ies metų pertraukos ruošiasi ir aukštaūgis Donatas Motiejūnas, praneša zalgiris.lt.

Neseniai 31-ąjį gimtadienį paminėjęs kaunietis Eurolygoje vilkės „AS Monaco“ ekipos marškinėlius ir pirmą kartą rungtyniaus Prancūzijoje. Apie naujus karjeros iššūkius, darbus vasarą ir kitus dalykus buvęs žalgirietis kalbėjosi kartu su „Žalgiris Insider“ laidų vedėju Ryčiu Kazlausku.

„Susidomėjimas iš NBA klubų vasarą buvo, bet jis buvo pats silpniausias lyginant su tuo, koks būdavo anksčiau. Anksčiau skambindavo trys keturios komandos ir dėdavo kontraktus ant stalo sakydamos: „jeigu sugebėsi, būk geras tik atvažiuok“.

Situaciją, aišku, keitė ir COVID-19. Norint po Kinijos čempionato atvykti į Ameriką, reikia prabūti karantine, vizų procesas – tai yra ilgas laiko procesas ir tampa praktiškai neįmanoma po sezono Kinijoje prisijungti prie NBA klubo“, – aiškino ketverius pastaruosius metus Kinijoje rungtyniavęs D.Motiejūnas.

Pastarąjį kartą Eurolygoje D.Motiejūnas rungtyniavo dar 2011–2012 m. sezone, kai atstovavo Gdynės „Asseco Prokom“ komandai. Tąkart buvęs žalgirietis turnyre per 10 rungtynių rinko po 12,5 taško ir atkovojo po 7,9 kamuolio.

Po dešimt metų įvyksiantis sugrįžimas į Eurolygą galėjo ir neįvykti, jeigu D.Motiejūnas nebūtų nusprendęs nebelaukti pasiūlymų iš Kinijos ir likti „AS Monaco“ klube, su kuriuo jau buvo pradėjęs pasiruošimą 2021–2022 m. sezonui.

„AS Monaco“ skambutis buvo gal ir netikėtas, dar laukėme, kol išsispręs situacija Kinijoje, laukėme lygos paskelbimo. Informacijos taip ir negavome, kiek žinau, ir iki dabar dar nėra paskelbta visa informacija. Buvo toks laikas. „AS Monaco“ treneris labai stipriai domėjosi manimi ir pats klubas. Jie davė pasiūlymą su sąlyga, kad iki tam tikros datos galėsiu išvažiuoti į Kiniją, bet, pradėjus treniruotis su komanda, dingo mintys kažkur važiuoti ir nenorėjau atrodyti nesolidžiai ir pakenkti savo vardui, išvažiavęs vidury pasiruošimo sezonui“, – tvirtino žaidėjas.

Monake D.Motiejūnas sujungs jėgas ir su Mike‘u Jamesu, kuris neseniai sudrebino Europos krepšinio rinką nuspręsdamas pasirinkti Eurolygos debiutantų pasiūlymą ir tapti brangiausiu visų laikų Prancūzijos krepšinio lygos krepšininku.

„Daugeliui ši žinia buvo perkūnas iš giedro dangaus, bet kalbas apie jo galimą atvykimą jau buvau girdėjęs. Žinojau ir prieš naujienų paskelbimą, kad jis yra sutikęs su klubo pasiūlymu. Tokio lygio žaidėjo prisijungimas turėjo nustebinti ne vieną ir ne du žmones. Jis mums bus didžiulė paspirtis, tai – fenomenalus puolimo žaidėjas, galintis bet kuriuo momentu „sprogti“ ir pelnyti taškus iš bet kokių situacijų“, – mintimis dalijosi D.Motiejūnas.

Naujoje komandoje D.Motiejūnas nebus vienintelis „Žalgiryje“ praeityje rungtyniavęs krepšininkas. Tokių žaidėjų „AS Monaco“ gretose yra dar du – australas Brockas Motumas ir Leo Westermannas. Su šiais vyrukais, D.Motiejūno teigimu, jis iškart atrado ryšį ir turi nemažai bendrų temų.

„Savaime aišku, kad iškart tarp mūsų atsirado ryšys. Tikrai daug šnekame ir diskutuojame apie Kauną, „Žalgirį“, žmones – įvairiausius dalykus. Leo iki dabar seka, kaip sekasi „Žalgiriui“, iš mano pusės smagu sutikti tokių žmonių, kelis metus žaidusių „Žalgiryje“ ir jaučiančių meilę klubui. Smagu, kad „Žalgiris“ palieka tokį ryškų antspaudą ne tik man kaip lietuviui, bet ir užsieniečiams“, – pasakojo pašnekovas.

Visame „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriams skirtame pokalbe D.Motiejūnas papasakojo apie „AS Monaco“ klubo vyriausiąjį trenerį Zvezdaną Mitrovičių, susižaidimą bei atsakė į prenumeratorių klausimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt