Sportas

2021.09.27 14:35

Po trejų metų pertraukos atnaujintas Lietuvos moterų regbio čempionatas

LRT.lt2021.09.27 14:35

Keturi Lietuvos regbio klubai subūrė moterų komandas ir tai leido po pertraukos vėl organizuoti šalies moterų regbio čempionatą. Kaune vykusiame Lietuvos čempionato pirmame ture varžėsi Kauno „Ąžuolo“, Vilniaus „Geležinio vilko“ bei Šiaulių „Vairo“ ir „Baltrex“ komandos, skelbiama regbio federacijos pranešime žiniasklaidai.

Paskutinį kartą 2018 metais vykusiame atvirajame Lietuvos čempionate rungtyniavo dvi Lietuvos komandos iš Marijampolės ir Vilniaus bei dvi kaimyninės Lenkijos ekipos.

„Šie metai tapo tikru sprogimu moterų regbyje. Net keturi klubai surado tiek žmogiškųjų, tiek finansinių resursų ir surinko merginų komandas, dalyvaujančias Lietuvos čempionate. Šiais metais pirmą kartą istorijoje subūrėme Lietuvos merginų jaunimo rinktinę, kuri dalyvavo Europos čempionate. Tikimės, kad moterų regbio populiarumas tik augs. Tai olimpinė sporto šaka ir ji sparčiai populiarėja visoje Europoje, tuo pačiu ir Lietuvoje“, – sakė Lietuvos regbio federacijos (LRF) prezidentas Irmantas Kukulskis.

Pirmo Lietuvos čempionato turo nugalėtojomis tapo visas tris pergales iškovojusios „Ąžuolo“ regbininkės. Lino Naujalio treniruojamos turnyro šeimininkės 25:7 nugalėjo „Geležinį vilką“, rezultatu 46:0 pranoko „Baltrex“ ir 43:7 įveikė „Vairą“.

Antrą vietą užėmė Lietuvos moterų rinktinės trenerio Kristiano Tautvydo Jakubos vadovaujamas „Geležinio vilko“ septynetas. Po pralaimėjimo kaunietėms, vilnietės nugalėjo Šiaulių ekipas – rezultatu 19:7 nugalėtas „Vairas“ ir 25:7 įveikta „Baltrex“ komanda. Trečią vietą užėmė „Vairo“ regbininkės, kurios vienintelę pergalę iškovojo Šiaulių derbyje 17:0 įveikusios be pergalių likusią „Baltrex“ komandą.

Antrasis Lietuvos čempionato turas vyks spalio 10 d. Vilniuje, o Lietuvos čempionės paaiškės trečiame ture spalio 16 d. Šiauliuose.

„Jeigu skaičiuosime ir pačias mažiausias mergaites, žaidžiančias nekontaktinį regbį, šiuo metu Lietuvoje jau turime virš šimto reguliariai treniruotes lankančių ir žaidžiančių regbininkių. Tikimės, kad artimiausiu metu komanda bus suburta ir Marijampolėje. Suvalkijos sostinėje dirba entuziastinga trenerė, kurios auklėtinės šįkart papildė Kauno komandą. Plungėje yra perspektyvių regbininkių, kurios treniruojasi kartu su vaikinais ir sustiprino Šiaulių komandas.

Klubai mato vis didėjantį merginų susidomėjimą regbiu ir tai jiems suteikia motyvacijos burti atskiras merginų komandas. Lietuvos regbio federacija taip pat skiria vis didesnį dėmesį moterų regbiui. Siekiame, kad prieš Europos čempionatus moterų ir merginų rinktinėms būtų rengiamos kokybiškos treniruočių stovyklos, kad rinktinės dalyvautų kuo daugiau tarptautinių turnyrų. Tai padės įgyti trūkstamos patirties ir tikimės, kad gerės mūsų regbininkių rezultatai ir tarptautinėje arenoje“, – teigė LRF generalinė sekretorė ir Lietuvos moterų rinktinės vadovė Austėja Minkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt