Sportas

2021.09.27 09:27

Rusijoje pergalę praradęs Norrisas gailisi sprendimo, Hamiltonas dėkoja komandai

LRT.lt2021.09.27 09:27

Sočio „Grand-Prix“ lenktynėse sekmadienį netrūko įdomių įvykių, o pačiuose paskutiniuose lenktynių ratuose prasidėjęs lietus visiškai sumaišė lenktynininkų kortas ir vietas tiek ant podiumo, tiek pirmajame dešimtuke. Didžiausią nesėkmę Rusijoje patyrė „McLaren“ lenktynininkas Lando Norrisas.

„Tu nenorėjai užvažiuoti vidun? Aš irgi nenorėjau, pagalvojau, kad tu pasielgei teisingai“, – po lenktynių L. Norrisui sakė nugalėtojas Lewisas Hamiltonas.

„Iki tol buvo pakankamai sausa. Man buvo pasakyta, kad lietus bus toks ir toliau. Akivaizdu, kad tau sakė kitką“, – tautiečiui atsakė L. Norrisas.

„Taip. Mano komanda šiandien buvo nuostabi, bet pirmą kvietimą (į boksus) aš irgi ignoravau“, – teigė L. Hamiltonas.

Anot BBC, šis britų lenktynininkų pokalbis puikiai apibūdina tai, kas Sočyje dėjosi paskutiniuose 5–6 ratuose. L. Norrisas pirmavo ir užtikrintai gynė savo pirmąją vietą nuo L. Hamiltono, tačiau prapliupęs lietus privertė sportininkus priimti sprendimus, kurie galiausiai lėmė 100-ąją L. Hamiltono pergalę karjeroje.

L. Norrisas nusprendė nesikeisti padangų į lietaus, liko su paprastomis, tačiau netrukus ėmė gailėtis savo sprendimo, nes visiškai nevaldė savo „Formulės-1“ bolido. Iki L. Hamiltono sustojimo boksuose jis ir L. Norrisas turėjo apie 40 sek. persvarą prieš trečioje vietoje buvusį Carlosą Sainzą, tad rizikos kristi žemiau antros vietos stojant boksuose nebuvo.

Vis dėlto L. Hamiltonas stojo, kai iki varžybų pabaigos buvo likę 4 ratai, o L. Norrisas keiksmais atsakė savo komandai per radiją ir nesuko į boksus. Kai likus dviem ratams jaunasis britas galiausiai pamatė, kad nuo sustojimo boksuose nepabėgs, jis jau buvo praradęs visą persvarą, praktiškai nevaldė automobilio, pora kartų išvažiavo iš trasos ribų, net nepataikė į įvažiavimą į boksus, o po sustojimo į trasą grįžo tik aštuntas, bet prieš finišą dar aplenkė Kimi Raikkoneną.

„Esu nepatenkintas. Galėjau laimėti lenktynes, bet nelaimėjau. Padariau sprendimą, kokį padariau, bet pabaigoje tai buvo klaidingas pasirinkimas. Kažkodėl komanda nepamatė, kiek daug lietaus ateina. Man apie tai pasakyta nebuvo, sprendimą priėmiau pagal tai, ką žinojau – o žinojau, kad krapnojimas ir toliau bus krapnojimas, o ne pils taip stipriai. Viskas klostėsi puikiai, tad man labai apmaudu“, – po lenktynių kalbėjo L. Norrisas.

„McLaren“ komanda prieš savaitę Italijoje pasiekė dvigubą pergalę, kai Danielis Ricciardo finišavo pirmas, o L. Norrisas užėmė antrąją vietą. Vis dėlto pakartoti pergalingo važiavimo ekipai nepavyko.

Visos komandos turi vienodus lietaus ir orų prognozių žemėlapius, tad nugalėtojo „Mercedes“ komandai tiesiog geriau nuskaitė informaciją apie orą. Įdomu, kad „Mercedes“ kitą savo pilotą, Valtteri Bottą, pakvietė į boksus dar anksčiau, likus 6 ratams, kai lietus tikrai dar nebuvo stiprus. Komanda neturėjo, ką prarasti, nes suomis važiavo už pirmojo dešimtuko, bet po teisingo sprendimo užsidėti lietaus padangas iškovojo 5 vietą ir 10 taškų.

„Su mūsų pateikta informacija Lando jautėsi trasoje gerai su paprastomis padangomis, o mes kaip komanda neliepėme jam būtinai stoti boksuose. Tai mes turime aptarti, nes galiausiai tai buvo neteisingas sprendimas. Jeigu mes būtume 100 proc. įsitikinę, kad teisingas sprendimas yra stoti, mes būtume jam liepę stoti. Turime išanalizuoti situacija, ar turėjome informacijos, pagal kurią galėjome priimti teisingą sprendimą“, – kalbėjo „McLaren“ vadovas Andreasas Seidlas.

„McLaren“ gali guostis tuo, kad D. Ricciardo finišavo ketvirtas ir uždirbo 12 taškų, o L. Norrisas gavo ne tik 6 taškus už septintąją vietą, bet ir papildomą tašką už greičiausią ratą. Su 19 taškų už lenktynes Sočyje komanda kovoje dėl trečios vietos konstruktorių taurėje dar labiau padidino persvarą prieš „Ferrari“, kurios vienintelis C. Sainzas uždirbo 15 taškų už trečiąją vietą.

Puikiai pasirodė ir čempionato lyderiu iki Sočio buvęs Maxas Verstappenas, kuris po variklio keitimo startavo iš 20-osios pozicijos, o finišavo antras, kai irgi priėmę teisingą sprendimą keistis padangas į lietaus iškart po to, kai boksuose sustojo V. Bottas.

„Lenktynės nebuvo lengvos, nes man reikėjo lenkti, o tai nebuvo lengva, ypač, kai užstringi už kurio nors lenktynininko. Laimei, lietus padėjo mums atlikti lemiamą šuolį aukštyn“, – po finišo kalbėjo M. Verstappenas, kurio komandos „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris teigė, kad jis būtų patenkintas ir penkta olando vieta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt