2021.09.27 07:40

Berlyno maratone – dviguba Etiopijos bėgikų pergalė, Brasevičius nefinišavo

LRT.lt2021.09.27 07:40

Šeštadienį Vokietijos sostinėje Berlyne įvyko įprastai vienas greičiausių pasaulio maratonų, kuriame dvigubą pergalę šventė Etiopijos bėgikai. Vienintelis čia šiemet dalyvavęs profesionalus bėgikas iš Lietuvos Ignas Brasevičius trasos neįveikė, o vis ryškiau kylanti Gitana Akmanavičiūtė į sąskaitą įsirašė dar vieną maratoną.

Tarp moterų bėgikių visas lyderių trejetas yra iš Etiopijos, o Berlyno maratono nugalėtoja tapo Gotytom Gebreslase, maratono distanciją oficialiose varžybose bėgusi pirmą kartą karjeroje. Bėgikei yra 26-eri, o trasą ji įveikė per 2 val. 20 min. 09 sek.

Antrąją vietą užėmė kita etiopė Hiwot Gebrekidan (2:21:23), o trečiąją – Helen Tola (2:23:05).

Tarp vyrų nugalėjo Adola Guye, trasą įveikęs per 2:05:45 val. 30 metų etiopas maratono pasauliui geriausiai žinomas dėl savo debiuto 2017 m., kai pirmą kartą oficialiose varžybose Berlyne bėgęs A. Guye iki pat finišo konkuravo su Eliudu Kipchoge, tuomet pagerinusiu pasaulio rekordą.

Pats A. Guye 2017-aisiais įveikė greičiausią debiutinį maratoną istorijoje (2:03:46).

A. Guye šįkart pergalei užteko bėgti dviem minutėmis lėčiau ir jis vis tiek aplenkė Kenijos atstovą Bethwelą Yegoną (2:06:14) bei tautietį dukart Berlyno maratono nugalėtoją Kenenisą Bekele (2:06:47).

Vienintelis iš Lietuvos profesionalių bėgikų čia startavęs Ignas Braseivičus trasos nebaigė, pasitraukdamas po maždaug 30-ies kilometrų.

Tiesa, tarp trasą įveikusių dalyvių, yra visas būrys bėgikų mėgėjų iš Lietuvos. Geriausią laiką užfiksavo „FOCUS running“ atstovas Darius Sadeckas (2:32:52), „Love Streams Running“ narys Linas Mikalainis (2:42:15) bei Dainius Blynas (2:43:06).

Tarp moterų puikiai pasirodė Remigijaus Kančio auklėtinė Gitana Akmanavičiūtė, finišavusi per 2:58:25 min. Nuo 2017 m. maratonus bėgiojant ir šiemet Vilniaus maratone triumfavusi G. Akmanavičiūtė yra ir Lietuvos 100 km bėgimo rekordininkė.