Sportas

2021.09.26 22:04

Lietuvos motokroso rinktinė pasaulio Nacijų taurės varžybose liko trylikta

LRT.lt2021.09.26 22:04

Sekmadienį, rugsėjo 26 dieną, Mantovos mieste Italijoje pasibaigė motokroso olimpiada vadinamos Nacijų taurės varžybos (MXoN2021). Tokia „olimpiada“ vyksta kasmet rudenį geriausiose pasaulio ir Europos motokroso trasose. Lietuvai jose atstovauja trys motokroso meistrai: Arminas Jasikonis, Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis. Lietuva geriausių pasaulio komandų tarpe liko trylikta. Pastarąjį kartą Lietuvos motokroso rinktinė pateko į A finalą 2016 metais ir užėmė 19 vietą.

„Tai yra vienintelės komandinės varžybos, kai motokroso meistrai gali atstovauti savo šaliai. Jose labai svarbūs kiekvieno sportininko rezultatai, nes jie papildo komandos taškų kraitį. Lietuvos motokroso rinktinei kėlėme tik vieną tikslą – patekti į A finalą, tarp 20-ties stipriausių pasaulio komandų. Džiaugiuosi, kad mums pavyko, o sekmadienį vykusiose A finalo varžybose Lietuva geriausių komandų tarpe yra trylikta. Tai istoriškai aukščiausias rinktinės pasiekimas“, – sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentė Giedrė Janušauskė.

Sekmadienio varžybose vyksta trys važiavimai, kuriuose varžosi po dvi klases: MXGP su MX2, Open ir MX2, MXGP ir Open. Dovydas Karka važiuoja MXGP, Erlandas Mackonis MX2, o Arminas Jasikonis Open klasėse. Kiekvienam važiavimui skiriamos 30 minučių ir du ratai.

Kadangi pirmasis sekmadienio popietės važiavimas skirtas MXGP ir MX klasėms, į startą išriedėjo D. Karka ir E. Mackonis. Prie starto stojo 40 sportininkų. Penktadienį ir šeštadienį lepinusi saulė pasislėpė, dangų užtraukė sunkūs lietaus debesys iš kurių jau ryte prapliupo lietus. Trasoje sąlygos tapo nepavydėtinos.

Pažliugusia trasa ne tik tapo sudėtinga važiuoti bet varžovų keliamas purvas itin pablogino matomumą. Pirmojo važiavimo finišą D. Karka kirto 27-oje vietoje, o E. Mackonis atvažiavo 36-as. Lietuvos rinktinei surinkti taškai garantuoja 16-ą vietą. Nors pirmąjį važiavimą laimi danas Thomas Kjeras Olsenas, taškų suma, kuriuos pelno nacionalinės rinktinės sportininkai važiavime, į lyderes stumteli Prancūzijos rinktinę.

Geras pusvalandis atokvėpio E. Mackoniu ir jis vėl starto tiesiojoje. Antrajame važiavime į draugiją jungiasi A. Jasikonis. Keturiasdešimt sportininkų varžosi jungtiniame MX2 ir Open klasių važiavime. Lietus toliau nenustoja merkęs trasos. Krenta barjerai ir būrys sportininkų įnirtingai pasileidžia pirmojo posūkio link.

A. Jasikonis lyderių gretose, todėl gan greitai įveikia pirmąjį posūkį. Jiems už nugarų krinta keli varžovai. Trasoje kyla geltonos vėliavos. E. Mackonis sėkmingai išvengia spūsties, pasirinkdamas vidinę pirmojo posūkio dalį. 1,6 kilometro ilgio trasoje dalyviai įveikia šešiolika ratų. Antrąjį važiavimą A. Jasikonis baigia 9-oje, o E. Mackonis – 33-oje vietoje. Lietuva kyla į tryliktą vietą, surinkusi tiek pat taškų su Suomijos rinktine, kuri yra 14-a.

Anrtąjį važiavimą laimi MXGP žvaigždė Jeffrey Herlingsas, o nacionalinių rinktinių įskaitoje į pirmą vietą kyla varžybų šeimininkai Italijos rinktinė.

Trečiasis, lemiamas važiavimas, kurio starte MXGP ir Open klasės, o Lietuvos rinktinės taškų kraitį papildyti pasiruošę A. Jasikonis ir D. Karka. Startas ir vėl veiksmas pirmame posūkyje, bet šį kartą fortūna nusisuka nuo A. Jasikonio, kuris išslysta iš trasos bei įstringa smėlio pylime. Delsti nėra laiko, Arminas greitai ištraukia motociklą, šoka ant jo ir pradeda vytis varžovus. Jo laimei nutiko incidentas antrajame posūkyje, o posūkio išore Arminas išvengia grūsties ir pakilo iki rikiuotės vidurio.

Su kiekvienu ratu Arminas kopia pozicijomis aukštyn, tačiau ne ilgam. Įpusėjus važiavimui praranda tris pozicijas ir smunka į septynioliktą. Ne pyragai ir trečiajame dešimtuke važiuojančiam D. Karkai. Pasibaigus varžybų laikui A. Jasikonis finišą kertą keturioliktoje vietoje, D. Karka – 28 vietoje. Važiavimą laimi J. Herlingsas.

Lietuvos rinktinė užima tryliktą vietą absoliučioje įskaitoje tarp 20-ies stipriausiu komandų pasaulyje 2021 metų Nacijų Taurės varžybose Italijoje Mantovos motokroso trasoje. 2021 metų Nacijų taurės varžybas laimi šeimininkai – Italijos rinktinė.

Italijoje vyksiančios motokroso Nacijų Taurės varžybos vyksta nuo 1947 metų. Šiemet į jas susirinko pajėgiausi sportininkai net iš 32 pasaulio šalių. Kitos Nacijų taurės varžybos vyks JAV 2022 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt