Sportas

2021.09.26 01:09

Ukrainietiška šachmatų partija bokso ringe: Usykas tapo naujuoju sunkiasvorių pasaulio čempionu

LRT.lt2021.09.26 01:09

Ukrainietis Oleksandras Usykas (19-0) šokiravo visą bokso pasaulį – fantastiškoje ir abejingų negalėjusių palikti bokso kovoje ukrainietis vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjo britą Anthony Joshua (24-2) ir tapo naujuoju WBA, WBO ir IBF sunkiasvorių pasaulio bokso čempionu.

Tiksint paskutinėms kovos sekundėms viskas galėjo baigtis anksčiau laiko. A.Joshua vos laikėsi ant kojų, o O. Usyko smūgiai skriejo iš visų pusių.

Nuskambėjus kovos pabaigą skelbiančiam gongui A. Joshua skausmo perkreiptu veidu grįžo į savo kampą ir sėdėjo išsekęs.

Teisėjai tarė savo žodį – 117:112, 116:112, 115:113. O. Usykas laimėjo šią kovą vienbalsiu teisėjų sprendimu.

„Tottenham Hotspur“ stadione, stebint 65 tūkst. sirgalių, ukrainietis iškovojo trijų pagrindinių bokso organizacijų diržus: WBA, WBO ir IBF.

Nuolatinis meistriškas judėjimas, tinkami atakos kampai, kontratakos galine ranka iš kariarankio stovėsenos – visa tai leido laimėti ukrainiečiui.

A. Joshua pasirinkta kovos taktika retkarčiais veikdavo – lengvais smūgiais išlaikyti ringo centro kontrolę, o tada rasti galingas atakas – tačiau galiausiai britas pralaimėjo techniškumo kovą ir vos nepralaimėjo šios kovos nokautu.

O. Usykas tapo trečiuoju žmogumi istorijoje, kuris iškovojo pasaulio čempiono titulus ir „cruiserweight“, ir sunkiausio svorio kategorijoje. Prieš jį tai buvo padarę tik Evanderis Holyfieldas ir Davidas Haye`us.

Priminsime, kad O. Usykas yra olimpinis čempionas, kiek vėliau tapo absoliučiu „cruiserweight“ svorio kategorijos čempionu ir turėjo visus pagrindinius čempiono diržus, o dabar tapo ir sunkiasvorių čempionu.

Kontrakte, kaip skelbia BBC, yra numatyta revanšo galimybė, kuria, panašu, A. Joshua norės pasinaudoti.

Tiesa, viskas britui galėjo susiklostyti ir dar sunkiau. Iškart po kovos E. Hearnas, A. Joshua agentas, teigė, kad britas jam atskleidė, jog negalėjo matyti viena akimi po 9 raundo, jam galimai lūžo akiduobė. Boksininkas, kaip teigia „Sun Sports“, buvo išgabentas į ligoninę, tačiau kiek vėliau jau E. Hearnas teigė, jog mano, kad A. Joshua jaučiasi gerai, o įtarimai, galimai, nepasitvirtino.

O. Usykas pradėjo kovą labai aktyviai, daug ir greitai judėjo kojomis, beveik visi jo smūgiai buvo tiesūs ir atliekami priekine ranka. A. Joshua pirmajame raunde užsiėmė ringo centrą ir bandė kontroliuoti distanciją priekine ranka.

O. Usykas visus stebino kelis kartus pataikydamas itin taiklius smūgius kaire ranka.

Ukrainietis ir toliau puikiai kontroliavo ringą ir kovos distanciją kojų darbu – tinkamai judėdamas prieš laikrodžio rodyklę kurdavosi patogius atakos kampus.

Nuolatinis O. Usyko gynybinis darbas nugara neleido A. Joshua tinkamai kurtis kombinacijų.

Trečiame raunde itin vikrus O. Usykas rado kelis tiesius smūgius galine kaire ranka ir vienas iš jų akivaizdžiai sužeidė A. Joshua.

Penktajame raunde kiek geriau jau atrodė A. Joshua – kiek sulėtėjęs O. Usykas nebebuvo toks efektyvus judėdamas, tad keletas tiesių brito smūgių jį pasiekė. Šeštajame raunde savo kovos tempą atradęs A. Joshua pataikė keletą stiprių smūgių dešine ranka, kuriuos ukrainietis pajuto, bet nebuvo panašu, kad jie sugebėjo jį sužeisti.

Septintame raunde kovos kontrolę vėl susigrąžino O. Usykas – tiesiais smūgiais paruošdavo kitus, į kuriuos įdėdavo daugiau jėgos, taip pat toliau efektyviai judėdamas rasdavo silpnuosius A. Joshua gynybos taškus.

Vėlesniuose raunduose O. Usyko judesiuose pamažu pradėjo matytis nuovargis, bet ukrainietis sprogdavo tinkamais momentais.

Britas nemažino savo spaudimo, nuolatos spaudė savo varžovą ir jo smūgiai galiausiai prakirto ukrainiečio antakį, tiesa, pačio A. Joshua dešinė akis itin stipriai ištino.

Kova tęsėsi iki pat paskutinių sekundžių, paskutiniuose raunduose dominavo O. Usykas, o 12-o raundo pabaigoje ukrainietis vos nenokautavo savo varžovo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt