Sportas

2021.09.24 22:07

Dviračių sporto federacijos atstovas – apie kuriozą pasaulio čempionate ir žmogiškąją klaidą

Marius Andrijauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.24 22:07

Pasaulio dviračių plento pirmenybės Belgijoje nebuvo svetingos jauniesiems Lietuvos dviratininkams.

Prieš penktadienį turėjusias vykti lenktynes lietuviai neteko viso varžyboms ir treniruotėms skirto inventoriaus – dviračių, įrankių, asmeninių daiktų. Nuostoliai siekė apie 30 tūkstančių eurų, o sportininkai ir personalas vietoje treniruočių laiką leido policijoje.

Įrangai atsiradus, sutrukdė dar vienas akibrokštas. Jaunių iki 18-os metų grupėje turėję dalyvauti Lietuvos atstovai į startą pavėlavo.

Jomantas Venckus ir Edgaras Žekas rengėsi bene svarbiausiam sezono startui, tačiau tarp 171 dviratininko grupinėse lenktynėse pasaulio čempionate jų nebuvo. Nors Belgijos pareigūnai rado pavogtą inventorių, tačiau po įtemptos dienos ir blaškymosi supainiotas varžybų laikas Lietuvos septyniolikmečius dviratininkus paliko be starto.

Sportas. Orai. Nemalonumai Lietuvos jauniams pasaulio dviračių plento čempionate – dėl pavogto inventoriaus pavėlavo į varžybas

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinio sekretoriaus Stasio Petrausko teigimu, įvyko žmogiška klaida – treneris Kęstutis Česaitis pavadavo pirmenybių išvakarėse susirgusį jaunių vaikinų rinktinės trenerį Viktorą Bigą ir aiškinosi įvykį.

Federacija nepateisina aplinkybių, dėl kurių nukentėjo sportininkai, bet stebisi dėmesiu neigiamoms naujienoms, kai neseniai Europos bronzą iškovojusi Rasa Leleivytė jo beveik nesulaukė.

„Nebėgam nuo tos atsakomybės net ir tokios žmogiškos klaidos faktoriaus akivaizdoje. Bet, mano nuomone, vien už tai pasmerkti trenerį, kuris, kalbant apie vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo ugdymą, turi vienus geriausių rezultatų Lietuvoje, negalima.

Kalbant apskritai, kad atstovauja mažo miestelio dviračių sporto klubui, tai mes turbūt neturime teisės nurašyti tokio trenerio.

Buvo pavogtas visas inventorius, asmeniniai daiktai. Iš karto buvo pranešta policijai, vyko bendravimas su pareigūnais. Nelauktai vėliau gavome skambutį, kad inventorius buvo rastas. Laimei visi atpažino savo daiktus ir didžioji dauguma jų buvo susigrąžinta.

Visa ta procedūra vyko ilgai ir treneris visa diena turėjo rūpesčių. Startas penktadienį vyko neįprastai anksti ir po sunkios dienos lietuviai neatvyko į startą laiku.

Sportininkai jaučiasi blogai, natūralu, kad visi taip jaučiasi. Reikia pripažinti, kad tai buvo žmogiška klaida“, – kalbėjo S. Petrauskas.

Belgijoje penktadienį buvo surengtas ir Tarptautinės dviračių sąjungos kongresas. Jame naujai ketverių metų kadencijai prezidentu perrinktas Davidas Laporte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt