Sportas

2021.09.24 18:14

Aukšti trijulių krepšinio rinktinių reitingai atvertų tiesų kelią į olimpines žaidynes

LRT.lt2021.09.24 18:14

Neseniai pasibaigęs tarptautinis 3x3 krepšinio sezonas Lietuvai buvo dar kaip niekada sėkmingas – gerus rezultatus demonstravusios nacionalinės šalies rinktinės pakilo į aukščiausias reitingo vietas istorijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu pagal bendrą vyrų ir moterų rinktinių reitingą Lietuva užima antrąją vietą pasaulyje – vyrų rinktinė rikiuojasi 2–oje vietoje, nusileisdama tik Serbijai, moterys – 12–oje vietoje.

Svarbu paminėti, jog auganti jaunoji 3x3 krepšininkų karta taip pat dominuoja pasaulyje. Jaunimo iki 23-ejų metų 3x3 vaikinų rinktinė rikiuojasi pačiame reitingo viršuje, merginų rinktinė užima 8–ąją vietą.

Kalbėdamas apie Lietuvos rezultatus, 3x3 asociacijos kūrėjas Rolandas Skaisgirys džiaugėsi pozityviais ženklais.

„Tai – kelias į Paryžių. Ir šis teiginys nereiškia pagyrų, nors rezultatas pasauliniame kontekste jau yra geras. Tiesiog visas mūsų ir partnerių atliekamas darbas iki pat 2024–ųjų bus orientuotas būtent į šį tikslą“, – teigė R. Skaisgirys.

Jeigu kvalifikacija į olimpines žaidynes būtų vykdoma šią akimirką, Lietuva dėl aukšto reitingo į žaidynes patektų be papildomos atrankos.

Individualūs žaidėjų reitingai taip pat atrodo solidžiai – Lietuvos 3x3 vyrų rinktinės lyderis Aurelijus Pukelis bendrame vyrų reitinge užima 12-ąją vietą, jaunimo reitinge Eimantas Žilius rikiuojasi 6-oje vietoje, o merginų reitinge Martyne Petrėnaitė yra trečia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt