2021.09.24 17:21

Pasaulio salės futbolo čempionate – ispanų bei portugalų pergalės ir įvarčių šou Azijos atstovų dvikovoje

LRT.lt2021.09.24 17:21

Lietuvoje vykstančiame pasaulio salės futbolo čempionate penktadienį buvo sužaistos paskutinės aštuntfinalio etapo rungtynės.

Rugsėjo 24 dieną iš viso paaiškėjo dar trys ketvirtfinalio dalyviai. Jais tapo Ispanijos, Portugalijos ir Irano futbolininkai.

Įspūdingą įvarčių fiestą Vilniuje surengė Uzbekistano ir Irano salės futbolininkai. Po itin atkaklios ir permainingos kovos į ketvirtfinalį žengė Iranas, kuris savo varžovus nugalėjo 9:8 (4:3).

Iranas labai greitai išsiveržė į priekį, o jau 5-ąją minutę pirmavo 2:0. Tačiau tuomet kėlinio viduryje rezultatą sugebėjo išlyginti – 3:3. Vis tik po pirmųjų 20-ies minučių priekyje 4:3 buvo Iranas.

Antrajame kėlinyje komandoms kur kas geriau sekėsi bausti savo varžovus nei gintis. Uzbekistanas nuolat atsiliko keliais įvarčiais, o rezultatą švelninti bandė vartininką keisdami penktuoju aikštės žaidėju. Tai davė savo vaisių ir likus žaisti 35 sekundes Uzbekistanas sušvelnino rezultatą iki 8:9.

Paskutinę sekundę Uzbekistanas laukė teisėjo sprendimo dėl baudinio, tačiau šis nebuvo skirtas ir į ketvirtfinalį žengė Iranas.

Kitoje dvikovje bilietą į kitą etapą pelnė Ispanijos rinktinė. Ispanai 5:2 (4:0) nugalėjo čekus.

Ispanai domikavo pirmajame kėlinyje ir ganėtinai lengvai jį laimėjo 4:0. Vis tik po pertraukos išvadas padarę čekai pelnė du įvarčius be atsako ir grąžino intrigą rungtynėse. Čekų riziki vartininką keisti penktu aikštės žaidėju nepasiteisino ir kėlinio pabaigoje ispanai pelnydami penktąjį įvartį padėjo tašką.

Tuo tarpu Portugalijos ir Serbijos dvikovoje prireikė pratęsimo, po kurio portugalai šventė pergalę 4:3 (2:0).

Ketvirtfinalių rungtynės vyks rugsėjo 26 ir 27 dienomis. Šiuos du etapus likę du miestai priims kartu, o svarbiausios turnyro kovos kelsis į Kauną.

Pusfinalio etapo kovos Kauno arenoje bus žaidžiamos rugsėjo 29 ir 30 dienomis, o finalinė turnyro diena bus spalio 3-oji – tada bus žaidžiami tiek mačas dėl trečios vietos, tiek ir finalinės čempionato rungtynės.