Sportas

2015.09.08 13:45

Sveikatingumo klubai susivienijo į asociaciją

Dėl mažo lietuvių fizinio aktyvumo sunerimę šalies sporto ir sveikatingumo klubai vienijasi į asociaciją. Klubų atstovai ragina abejingus nelikti ir valdžios atstovus.

Dėl mažo lietuvių fizinio aktyvumo sunerimę šalies sporto ir sveikatingumo klubai vienijasi į asociaciją. Klubų atstovai ragina abejingus nelikti ir valdžios atstovus.

Septynių šalies klubų atstovai tikina, kad jungtis į vieną asociaciją juos paskatino kritinis gyventojų fizinis aktyvumas. Pasak asociacijos vadovų, šalies sporto klubuose lankosi vos 1,5–2 proc. miestų gyventojų. Kaimo vietovėje šis rodiklis dar žemesnis.

Pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse klubuose sportuojančiųjų beveik dešimt kartų daugiau.

Prieš dvejus metus atliktas tyrimas atskleidė, kad net 44 proc. Lietuvos gyventojų apskritai nesportuoja – tai vienas prasčiausių rodiklių Europos Sąjungoje.

„Šiandien įkurta Lietuvos sveikatingumo klubų asociacija, kurios tikslas apvienyti sveikatingumo klubus, skleisti sveikatingumo žinias visuomenei, kelti žmonių pasitikėjimą ir supratimą apie fizinį aktyvumą. Taip pat norime didesnio susikalbėjimo tarp šalies sveikatingumo klubų“, – Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl fizinio žmonių pasyvumo Lietuva kasmet patiria 2,5 milijardo litų nuostolių.

Norint kaip galima labiau išvengti tokių nuostolių įsikūrusios asociacijos nariai skatina pradėti sportuoti jau vaikystėje. Fiziškai aktyviam žmogui mažėja rizika sirgti širdies, kraujagyslių, plaučių, medžiagų apykaitos ir kitomis ligomis.

 „Turėtų ne tik mūsų asociacija, bet ir valdžios struktūros susimąstyti, kokią vietą sveikatingumas turėtų užimti Lietuvoje. Vienas euras išleistas sveikatingumui sutaupo tris eurus sveikatos apsaugos sistemoje. Taigi, jeigu skatinsime žmones aktyviau sportuoti, padidės procentas, mūsų valstybė sutaupys pinigų“, – ketvirtadienį atkreipė dėmesį sporto klubo direktorius Žydrūnas Savickas.

Lietuvos sveikatingumo klubų asociacija sieks artimiausiu metu prisijungti prie Europos asociacijos, kurie vienija 18 Europos Sąjungos šalių.