Sportas

2021.09.24 14:55

Chaosas Lietuvos jauniams pasaulio dviračių plento čempionate – pavogtas inventorius ir pavėlavimas į varžybas

LRT.lt2021.09.24 14:55

Penktadienį pasaulio dviračių plento čempionate Belgijoje vyko jaunių vaikinų grupinės lenktynės (121,8 km). Jose turėjo dalyvauti du Lietuvos atstovai – Jomantas Venckus ir Edgaras Žekas (abu – Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Tačiau mūsų šalies atstovai nestartavo, skelbia Lietuvos dviračių federacija savo feisbuko paskyroje.

Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinio sekretoriaus Stasio Petrausko komentaras: „Ketvirtadienį buvo pavogtas visas mikroautobuse buvęs treniruotėms ir varžyboms reikalingas inventorius.

Treneriui Kęstučiui Česaičiui, kuris pavadavo čempionato išvakarėse susirgusį Lietuvos jaunių vaikinų rinktinės trenerį Viktorą Bigą, dėl šio įvykio didžiąją dalį dienos teko aiškintis su Belgijos policijos pareigūnais. Sukrėstas treneris lenktynių išvakarėse negalėjo dalyvauti techniniame susirinkime.

Policijai pavyko rasti pavogtą inventorių, todėl dviratininkai jau rengėsi startuoti. Bet ypač sudėtingoje situacijoje dar įvyko ir žmogiška klaida – buvo supainiotas starto laikas. Dėl to dviratininkai pavėlavo į lenktynes. Nuoširdžiai apgailestaujame ir tikrai padarysime išvadas, kad ateityje panašių klaidų būtų išvengta. Kviečiu nesmerkti trenerio, neįsigilinus į visas aplinkybes.“

Jaunių vaikinų grupinėse lenktynėse dalyvavo 171 dviratininkai iš 54 šalių. Nugalėjo norvegas Peras Strandas Hagenes. Sidabrą iškovojo prancūzas Romain Gregoire (+19 sek.), o bronzą – pernai ir šiemet Ramūno Navardausko taurės daugiadienes jaunių lenktynes laimėjęs estas Madis Mihkels (+24 sek.).

Aštuntą vietą užėmė buvęs Lietuvos atstovas Vladas van Mechelenas, kurio mama lietuvė Erika Ališkevičiūtė ir tėtis belgas Francis van Mechelen vadovauja Lietuvoje registruotam dviračių sporto klubui „Cannibal Team“. Dviratininkas 2019 metų Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Baku (Azerbaidžanas) atstovavo Lietuvai, o šiuo metu jis gina Belgijos garbę.

Penktadienį, 14.25 val. (Lietuvos laiku), vyks jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupinės lenktynės ( 160,9 km). Jose dalyvaus Aivaras Mikutis, Rokas Kmieliauskas, Žygimantas Matuzevičius ir Mantas Januškevičius. Startuos 174 dviratininkai iš 54 šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt