Sportas

2021.09.24 15:15

Lietuvoje ir Marijampolėje apsiprantantis Keisuke Honda – apie jaučiamą laisvę, debiutą ir laukiamą Šembero skambutį

LRT.lt2021.09.24 15:15

Skambusis Marijampolės „Sūduvos“ naujokas Keisukė Honda jau įsikūrė Lietuvoje, spėjo apšilti kojas su komandos draugais treniruočių metu, bet dar nedebiutavo rungtynėse.

„Sūduva“ sudrebino Lietuvos futbolą, kai į komandą pasikvietė vieną didžiausių Japonijos futbolo žvaigždžių – su 35 metų žaidėju pasirašyta sutartis iki šio sezono pabaigos.

„Nesu prieš tai čia buvęs. Esu buvęs kitose šalyse, tad jau moku pritapti prie komandos taip greitai, kaip galiu. Stengiuosi priprasti ir prie trenerio, ir prie žaidėjų. Jie visi su manimi elgiasi puikiai, padeda viską suprasti. Viskas yra gerai. Atvykau čia žaisti ir esu laimingas“, – savo pirmaisiais įspūdžiais Lietuvoje dalinosi K. Honda.

Pats žaidėjas teigė, kad jau yra pasiruošęs debiutuoti varžybose sekmadienį – tą dieną „Sūduva“ susitiks su Gargždų „Banga“.

– Kaip įsikūrėte Marijampolėje?, – buvo paklausta futbolininko nuotolinės spaudos konferencijos metu.

– Dar reikia laiko, kad pažinčiau miestą. Gerai, kad miestas nėra didelis, man tai patinka. Jame yra patogu gyventi – jis nėra kupinas žmonių, nesusilaukiu tiek daug dėmesio, tad esu laisvas.

Kai buvau Europoje ar Japonijoje negalėjau ramiai išeiti pasivaikščioti, ypač prieš ar po rungtynių. Nesvarbu, ar žaisdavau gerai ar blogai.

– Ką galite pasakyti apie komandos draugus, ar pavyko gerai susipažinti?

– Buvau nustebintas, kad visi žaidėjai gali puikiai kalbėti angliškai. Kai žaidžiau Rusijoje, Italijoje, Brazilijoje – jie angliškai gerai nešnekėjo. Marijampolėje dauguma žaidėjų ir štabo narių puikiai kalba angliškai ir jie man padeda labiau, nei tikėjausi.

Aikštelėje man tai yra pagrindinis dalykas. Kol kas jų asmeniškai gerai nepažįstu, tam dar reikia laiko.

– Kokia yra jūsų fizinė forma, kada galėsime išvysti jus aikšteje?

– Nebuvau treniravęsis su komanda jau 5 mėnesius. Tai yra pirmas kartas mano karjeroje, kai taip ilgai nesitreniravau. Bet jaučiuosi gerai ir pamažu grįžtu į gerą formą. Manau, kad esu pasiruošęs žaisti jau sekmadienį. Dar nesu geriausioje formoje, tam reikia laiko, turėčiau žaisti kitose rungtynėse ir esu tam pasiruošęs.

– Kokį įspūdį paliko Lietuvos futbolo lyga, stadionai?

– Buvau Marijampolės stadione. Jis yra geras, geresnis nei tikėjausi. Jei koronaviruso pandemija taip nebevaržys, manau, kad daugiau žmonių ateis į stadionus stebėti rungtynių. Futbolo atmosfera nuteikia pozityviai.

– Savo karjeroje esate įmušęs nemažai 11 metrų baudinių. Ar būtumėte padėjęs savo komandai rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“, kai buvo mušama baudinių serija?

– Išėjau iš stadiono prieš prasidedant 11 metrų baudinių serijai. Man nepatinka jų stebėti. Manau, kad tame yra daug sėkmės. Daug patyrusių žaidėjų daro klaidas nuo 11 metrų žymos, bet tame yra daug sėkmės. Gerai žaidėme praėjusiose rungtynėse, deja, pritrūko sėkmės.

– Jūsų plaukai yra išskirtinė jūsų įvaizdžio dalis. Ar kirpsitės Marijampolėje ar turite asmeninį kirpėją?

– Turiu savo asmeninį kirpėją, jis atvyksta ten, kur aš esu, kiekvieną mėnesį. Jis atvykdavo į pasaulio čempionatus, taip pat atvažiuodavo ir į Rusiją. Man tai yra svarbu – tai yra mano įvaizdžio dalis. Futbolas yra verslo dalis, taip galvoju jau nuo 2009 m. Galbūt tai yra beprotiška, bet toks aš jau esu.

– Esate žymiausias futbolininkas atvykęs į Lietuvą. Ar jaučiatės taip Lietuvoje ir klube?

– Nėra taip, kad mane daug kas atpažintų, dėl to jaučiuosi labai patogiai. Gal ir esu didžiausias vardas, bet jau senstu – galiu žaisti blogai, galiu patirti traumą. Bandysiu padėti komandai laimėti taurę šiais metais, bet pamatysime koks yra Keisuke Honda.

– Ar Lietuva jums yra egzotinė šalis?

– Manau, kad taip. Lietuvoje žaisiu labai trumpai ir turime šansą iškovoti trofėjų dar šiame sezone. Tai mane patraukė ir dėl to norėjau žaisti čia. Žinau, kad Lietuvoje ryškiausias sportas yra krepšinis, futbolas tokio populiarumo neturi. Dėl to tai buvo labai įdomus kontraktas, nekalbant apie pinigus. Nauja šalis, šansas laimėti titulą – man tai buvo labai įdomu.

– Jums žaidžiant Azerbaidžiane iškovojote titulą po ilgos pertraukos. Ar „Neftci“ bandė jus išlaikyti ir kodėl jūs nelikote komandoje?

– Jie pateikė pasiūlymą pratęsti kontraktą, bet aš visada ieškau naujų iššūkių. Buvau laimingas, kad galėjau tapti čempionu Azerbaidžiane, bet esu toks ir noriu naujo iššūkio. Dėl to ir esu čia. Maskvoje, Nyderalnduose, Meksikoje – visur gaudavau pasiūlymus.

– Pažįstate Deividą Šemberą. Ar jau teko su juo kalbėtis būnant Lietuvoje?

– Laukiu jo skambučio, bet kol kas dar neteko su juo pasikalbėti.

– Ketvirtadienį Japonijos rinktinė žaidė prieš brazilus futsalo pasaulio čempionate, kuris vyksta Lietuvoje. Ar žiūrėjote rungtynes ir ar pats esate žaidęs futsalą?

Neteko žiūrėti, bet girdėjau, kad japonai žaidė puikiai. Nepasisekė laimėti, bet Japonijoje futbolo lygis auga.

Nesu žaidęs futsalo, man jis nesiseka. Man reikia erdvės, futsalas ir futbolas yra skirtingos sporto šakos.

– Kodėl negrįžtate žaisti į Japoniją?

– Esu žaidęs Japonijoje trejus metus, kai buvau jaunas. Kodėl aš turėčiau grįžti į Japoniją? Japoniją pažįstu puikiai, man ten viskas patinka, bet nenoriu ten grįžti žaisti.

– Esate verslininkas, antrepreneris. Ar planuote verslo projektus Lietuvoje?

– Esu investavęs į startuolius visame pasaulyje, taip pat ir JAV. Ne visi tai žino, esame investavę į daugiau nei 160 kompanijų. Noriu padėti žmonėms ir pakeisti pasaulį investuodamas. Kai pamačiau skurdą Pietų Afrikoje nusprendžiau pradėti tuo užsiimti. Dabar tai auga. Nežinau kaip galėčiau padėti Lietuvai, norėčiau sužinoti daugiau apie situaciją čia – apie švietimo ar socialines problemas. Esu čia bent jau iki sezono pabaigos, tad pasidomėsiu apie tai daugiau.

Priminsime, kad K. Honda į Europą žaisti pirmą kartą atvyko 2008-aisiais, kai jį pasikvietė Venlo VVV klubas iš Nyderlandų.

2010-aisiais K. Honda išvyko į Rusiją, kur apsivilko Maskvos CSKA marškinėlius. Dvejus metus CSKA klube jis žaidė kartu su Lietuvos futbolo legenda Deividu Šemberu.

2014-aisiais japonas persikėlė į legendinį AC „Milan“ klubą, kuriame per keturis nepilnus sezonus sužaidė 92 rungtynes ir įmušė 11 įvarčių.

Po karjeros etapo Italijoje K. Honda persikėlė į Meksiką, „Pachuca“ ekipą. Vėliau buvo Australija („Melbourne Victory“), Nyderlandai („Vittesse“), Brazilija („Botafogo“), Portugalija („Portimonense“) ir Azerbaidžanas („Neftci“).

Japonijos rinktinėje K. Honda rungtyniavo dešimt metų – nuo 2008 iki 2018-ųjų. Jis dalyvavo 2010, 2014 ir 2018 metų pasaulio čempionatuose. Rinktinėje per 98 rungtynes įmušė 37 įvarčius.

K. Honda jau spėjo paragauti ir trenerio duonos – 2018-aisiais pradėjo treniruoti Kambodžos vyrų futbolo rinktinę, į kurią atvykdavo tais atvejais, kai nežaisdavo klube.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt