Sportas

2015.09.08 13:45

Portugalijos tenisininkai lietuviams: turbūt jūs atvežėte tiek lietaus

ELTA 2015.09.08 13:45

Neoficialaus pasaulio vyrų teniso komandų čempionato – Deviso taurės („Davis Cup“) – II grupės Europos-Afrikos zonos varžybų antrojo etapo mačas Lisabonoje tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių penktadienį prasidės Luko Mugevičiaus ir Gastao Eliaso susitikimu.

Neoficialaus pasaulio vyrų teniso komandų čempionato – Deviso taurės („Davis Cup“) – II grupės Europos-Afrikos zonos varžybų antrojo etapo mačas Lisabonoje tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių penktadienį prasidės Luko Mugevičiaus ir Gastao Eliaso susitikimu.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį ištraukus mačo burtus.

Antrajame vienetų susitikime penktadienį jėgas išbandys Dovydas Šakinis ir Pedras Souza. Šeštadienį vyksiančiame dvejetų mače D. Šakinis ir L. Mugevičius žais prieš G. Eliasą ir Rui Machadą. Sekmadienį susitiks pirmosios rinktinių raketės D. Šakinis ir G. Eliasas, vėliau žais L. Mugevičius ir P. Souza.

Sekmadienį Lisabonoje susirinkusios Lietuvos teniso rinktinės pasirengimo mačui su Portugalijos komanda planus kol kas labiausiai koreguoja šios šalies sostinės jau savaitę neapleidžiantis lietus. „Kreipsimės į Tarptautinę teniso federaciją ir prašysime, kad Deviso taurės burtai mūsų daugiau niekada nesuvestų su Lietuva. Turbūt čia jūs atsivežėte tiek lietaus“, – juokavo istoriją apie Lietuvos vardo sąsajas su lietumi išgirdę Portugalijos tenisininkai.

Visgi Lietuvos rinktinės kapitonas Rimvydas Mugevičius nepalankių oro sąlygų įtakos nesureikšmina.

„Taip, varžybų korto dar neišbandėme nė karto, nors jame treniruotis turėjome nuo pirmadienio. Tačiau kasdien treniruojamės pusiau atvirame teniso korte, kuris neturi sienų, tačiau nuo kritulių yra apsaugotas stogu. Abiems komandoms pasirengimo sąlygos vienodos“, – teigė R. Mugevičius. – Portugalams grunto danga įprastesnė, jie tiesiog sutverti žaisti ant jos. Jei kalbėti apie mus, tai tiesiog noriu, kad mūsų vyrai iki mačo pradžios kuo daugiau pažaistų ant grunto. Nes Dovydas Amerikoje daugiausiai žaidžia ant kietos dangos, mūsų jaunimas – Mantas Bugailiškis ir Kasparas Žemaitėlis – paskutinius turnyrus taip pat žaidė ant kietos dangos. Šia prasme gal kiek palankesnėje situacijoje yra Lukas, į Lisaboną atvykęs tiesiai iš savaitę trukusios pasirengimo vasaros sezonui stovyklos Prancūzijoje.“

Portugalų nuotaiką kiek aptemdė žinia apie rinktinės lyderio Joao Sousos (88-oji pasaulio raketė) trečiadienį patirtą kojos traumą, privertusią jį pasitraukti iš komandos. Portugalijos rinktinės kapitonas Pedras Cordeiras į rinktinę vietoj J. Sousos pakvietė Fredericą Gilį (213).

„Nieko nepadarysi, traumos yra sporto dalis. Nepaisant to, manau, kad vis dar esame šio mačo favoritai. Mūsų galimybes nugalėti lietuvius vertinčiau 60 prieš 40. Žinoma žaisti prieš jaunus žaidėjus, kokie atstovauja Lietuvos komandai, kartais būna sunkiau nei prieš patyrusius. Jaunimas dega noru įrodyti, kad gali žaisti ne prasčiau už kitus, jie yra labai motyvuoti. Todėl savaitgalį tikiuosi išvysti daug gero teniso. Ir Portugalijos pergalę“, – sakė portugalų komandos vairininkas.

Penktadienį ir sekmadienį varžybos prasidės 13 val. Lietuvos laiku, o šeštadienį vyksiančio dvejetų mačo pradžia – 16 val.

Laimėjusi rinktinė šių metų rudenį dėl patekimo į I grupę žais su Moldovos ir Bosnijos-Hercegovinos poros nugalėtoja. Pralaimėjusi komanda išsaugos vietą II grupėje.