Sportas

2021.09.23 18:35

Belgei pasaulio taurės etape nusileidusi geriausia Lietuvos breiko šokėja: pergalė turėjo būti mano

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.23 18:35

Geriausia Lietuvos breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka antrajame pasaulio taurės etape Antverpene užėmė antrą vietą, nusileidusi tik Belgijos šokėjai MadMax. Tiesa, tik pasibaigus kovai, oficialiame varžybų tinklapyje paskelbti rezultatai nurodė, kad laimėtoja yra 14-metė lietuvė. Kad laimėti turėjo ji, įsitikinusi ir pati D. Banevič.

„Kai ten nuvažiavau, mano tikslas buvo patekti į finalą. Man pavyko tai padaryti – nukonkuravau beveik 50 merginų, bet finale pergalė atiteko merginai iš Belgijos. Tačiau nelaikau to pralaimėjimu, nes dauguma patyrusių šokėjų sakė, kad tai buvo mano pergalė ir turėjo ji atitekti man”.

Sportas. Orai. Breiko šokėja Dominika Banevič pasaulio taurės etape iškovojo aukso ir sidabro medalius

Lietuvė laimėjo pirmąjį pasaulio taurės etapą Slovakijoje ir jau turi sukaupusi pirmuosius taškus atrankoje į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tiesa, atrankos sistema dar nepaskelbta ir prasidės tik 2023 metais. Dabar diskutuojama, kaip užtikrinti sąžiningą teisėjų darbą, kad Prancūzijoje galėtų dalyvauti geriausi šokėjai.

„Yra dabar svarstymų pasaulyje, kokia turi būti ta atrankos teisėjavimo sistema, kad viskas būtų sąžininga, nes tai yra olimpinės žaidynės, ne tiesiog čempionatas. Viskas yra oficialu ir turi būti sąžininga. Nors breike dažnai nebūna, kad balsuojama tiesiog už tą, kuris tau patinka. Teisėjai vertina pagal kriterijus”, – pasakoja geriausia Lietuvos breiko šokėja.

Yra nustatyti trys kriterijai, pagal kuriuos yra vertinami breiko šokėjai – muzikalumas, technika ir originalumas.

D. Banevič yra įsitikinusi, kad ji atstovaus Lietuvai Paryžiuje: „Olimpinės žaidynės 2024 metais Paryžiuje yra mano tikslas. Aš einu link jo, stengsiuosi iš visų jėgų ir padarysiu viską, kad ten būčiau ir užimčiau TOP vietą.”

Antrąją varžybų dieną Belgijoje D. Banevič su vaikinų komanda „Unbreakable“ galėjo džiaugtis komandinių suaugusiųjų varžybų auksu.

Kiti pasaulio breiko taurės etapai dar šiais metais numatomi Čekijoje, JAV ir Prancūzijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt