Sportas

2021.09.23 09:01

JAV tonas griežtėja: nevakcinuotiems atletams neleis vykti į Pekino žiemos žaidynes

LRT.lt2021.09.23 09:01

JAV sportininkai, kurie sieks dalyvauti 2022 m. žiemos olimpinėse ar paralimpinėse žaidynėse Kinijoje privalės būti vakcinuoti, skelbia „Associated Press“, gavusi JAV olimpinio ir paralimpinio komiteto (USOPC) naujus reikalavimus.

Komiteto vadovė Sarah Hirchland pranešė, kad nuo lapkričio 1 dienos USOPC reikalaus tiek sportininkų, tiek trenerių ir aptarnaujančio personalo būti pilnai pasiskiepijus, jeigu bus norima treniruotis USOPC sporto centruose.

Šie reikalavimai, anot AP gauto laiško, galios JAV delegacijoms visose artėjančiose olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse.

Sportininkai turės parodyti, kad yra pasiskiepiję iki šių metų gruodžio pirmosios ir tada galės pretenduoti į olimpinę JAV žiemos rinktinę, kuri tikimasi bus 240 atletų dydžio. Pekino žaidynės prasidės kitų metų vasario ketvirtąją.

Iki šiol tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) rekomendavo, tačiau nereikalavo sportininkų skiepytis. Tokios politikos laikėsi teik USOPC, tiek visi kiti pasaulio nacionaliniai olimpiniai komitetai. Kiek žinoma amerikiečiai greičiausiai yra pirmieji, pradėję to iš atletų reikalauti.

Tokijo žaidynėse JAV atstovavo 613 sportininkų, o USOPC skaičiavimu 83 proc. jų buvo paskiepyti. IOC teigimu paskiepyti buvo 85 proc. sportininkų, gyvenę olimpiniame kaimelyje per Tokijo žaidynes.

Du amerikiečiai, golfo žaidėjas Brysonas DeChambeu bei plaukikas Michaelas Andrew, prieš žaidynes neslėpė, kad nežada skiepytis. B. DeChambeu susirgo koronavirusu prieš pat žaidynes ir Tokijuje nesivaržė, o M. Andrew teigė, kad nesiskiepys, nes tuo metu buvo persirgęs liga.

Iki šiol nė viena JAV sporto organizacija nereikalavo iš savo žaidėjų būtinai pasiskiepyti, nors taisyklės yra griežtos. Šiame NBA sezone kai kurie krepšininkai, kurie bus nevakcinuoti, gali būti neįleisti į tam tikras taisykles, jeigu to reikalaus vietos valstijų įstatymai. NHL organizacija leis komandoms nemokėti algų žaidėjams, kurie užsikrės koronavirusu bei dėl to negalės rungtyniauti, jeigu jie yra nepasiskiepiję.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt