Sportas

2021.09.22 10:18

14-metis Lietuvos golfo talentas Mackelis mokosi iš Woodso: peržiūrėjau visus jo laimėtus turnyrus

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.22 10:18

Kol jo bendraamžiai rinkosi tarp futbolo ir krepšinio, 14-metis Giedrius Mackelis pamilo golfą. Kiekvieną savaitgalį golfo laukuose nuo penkerių praleidžiantis sportininkas žaidžia jau devintą sezoną ir šį savaitgalį nustebino Lenkijoje. Prestižiniame PGA turo čempionate jis iki paskutinės dienos kovojo su Tokijo olimpinių žaidynių dalyviu Adrianu Meronku.

Jaunasis Lietuvos talentas puikiai pasirodė antrąją varžybų dieną Lenkijoje ir išlygino rezultatą su patyrusiu lenku. G. Mackelis sako, kad net įtempčiausiais varžybų momentais jaudulio nejautė: „Jaudulio daug nebuvo. Pamačiau, kad, nors jis vienas geriausių žaidėjų pasaulyje, vis tiek visi padaro klaidų ir žinojau, kad bet kas gali atsitikti trečią dieną. Likus žaisti 9 duobutes, kai jis laimėjo vienu smūgiu, žinojau, kad dar visko gali įvykti, bet jis yra profesionalas ir tiesiog geriau sužaidė.“

Sportas. Orai. 14-metis Mackelis profesionalų golfo turnyre metė rimtą iššūkį Tokijo olimpinių žaidynių dalyviui

Lenkijoje šeimininkui nusileidęs G. Mackelis liko antras, bet laimėjo mėgėjų įskaitoje. Lietuvis aiškina, kad skirtumas tarp profesionalų ir mėgėjų golfe ne visada yra ryškus: „Tapimas profesionalu yra labiau statuso dalykas. Pagrindinis skirtumas nuo profesionalų yra tas, kad jie nežaidžia daug geriau už mėgėjus, bet jie gerai žaidžia daug dažniau. Jie gali gerai žaisti kiekvieną dieną.“

– Kaip gimė jūsų meilė golfui?

– Visa šeima, kai man buvo ketveri, beveik kiekvieną savaitgalį važiuodavo į golfo laukus ir manęs namuose nepalikdavo. Man ten patiko. Labai anksti, nuo šešerių metų pradėjau laimėti turnyrus. Golfą buvo smagu žaisti ir iškart mačiau rezultatus. Man tai patiko ir nelabai net galvojau apie kokį nors kitą sportą.

Golfe man labiausiai patinka du dalykai. Visų pirma, individualumas – kad viskas ką padarai yra tik tavo atsakomybė, nieko negali daugiau kaltinti. Žinai, kad tai yra tavo klaida. Ir man labai patinka tobulo žaidimo ieškojimas, kuris yra niekam neįmanomas. Kai pavyksta beveik tobulą smūgį padaryti iškart nori dar daugiau ir dar geriau žaisti. Visada dėl to ir grįžtu žaisti.

– Golfas Tokijuje sugrįžo ir į olimpinę programą. Kiek tai yra svarbu?

– Smagu matyti, kad golfas vis labiau matomas. Manau, kad tai svarbiausia tiems, kurie apie šį sportą ne daug girdėjo. Dabar gavo šansą išgirsti ir suprasti. Žmonės Lenkijoje jau žinojo Adrianą. Gerai, kad golfas yra olimpiadoje. Tai parodo žmonėms, kad golfas yra sportas, o ne šiaip kažkokia veikla.

– Kas yra jūsų mėgstamiausias golfo žaidėjas?

– Labiausiai patinka Tigeris Woodsas. Esu peržiūrėjęs beveik visus turnyrus, kuriuos jis yra laimėjęs. Daugiau nei 60 valandų medžiagos. Esu didelis jo fanas, turiu daug jo knygų. Bandau kopijuoti jo golfo judesį. Taip irgi galima mokytis golfo. Yra tas swingas vadinamas – judesys, kaip tu muši kamuoliuką. Technika kiekvieno žmogaus yra skirtinga, bet kai kurios vietos turi būti panašios pas visus ir tu gali mokytis iš pačių geriausių. Taip pat žaidimo strategija – matai, ką daro geriausi žaidėjai, kai, pavyzdžiui, įsimuša kamuoliuką į mišką. Ar jie bando agresyviai atakuoti ar daro kažką saugiai nerizikuodami. Taip mokaisi ir bandai pritaikyti savo žaidime.

– Kokie artimiausi jūsų planai?

– Sezonas Lietuvoje jau baigiasi, bet artimiausiu metu važiuosiu į Prancūziją, bent jau kas mėnesį išvažiuosiu į šiltesnį kraštą. Tikslai kitam sezonui yra toliau tobulėti ir kilti pasaulio mėgėjų reitinge. Bus įdomu žaisti Europos komandiniame čempionate, nes mūsų komanda pakilo į antrą divizioną. Tikslas ten gerai pasirodyti. Ateiyje norėčiau tapti profesionalu, žaisti Europos ture, PGA ture, nes tai didžiausi turai pasaulyje.

– Ar stebite geriausios Lietuvos golfo žaidėjos Gilės Bitės Starkutės pasirodymus?

– Stebiu kiekvieną jos turnyrą ir iš jos mokausi. Noriu, kaip ir ji patekti į Amerikos universitetą. Žiūriu, kaip reikia žaisti, kad ten patektum, kiek taškų rinkti. Bandau eiti jos žingsniais.

– Jums tik 14-a. Kiek svarbus yra šeimos užnugaris kuriant sportininko karjerą?

– Į kiekvieną turnyrą turi važiuoti bent vienas šeimos narys. Šitame turnyre buvau su mama ir tėčiu, tėtis buvo caddie ir stūmė lazdų vėžimėlį, o mama ieškojo kamuoliukų miške. Palaikymas svarbiausias po prastų rezultatų, bet taip gerai ir turėti, su kuo pasidžiaugti. Manau, kad keįmanoma vienam vaikui taip ilgai žaisti mėgti golfą, jeigu šeima tuo neužsiima.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt