Sportas

2021.09.21 16:49

Ivkovičių į paskutinę kelionę išlydėjo visas krepšinio žvaigždynas, Obradovičius pasakė jautrią kalbą

LRT.lt2021.09.21 16:49

Viena didžiausių visų laikų Serbijos krepšinio legendų Dušanas „Duda“ Ivkovičius antradienį savo gimtinėje palydėtas į paskutinę kelionę. Įspūdingų pergalių krepšinio aikštėje pasiekusio trenerio laidotuvėse dalyvavo ne tik aukščiausio rango šalies politikai, bet ir įspūdingas krepšinio žvaigždynas.

D. Ivkovičius mirė ketvirtadienį sulaukęs 77-erių metų amžiaus. Krepšininko karjerą 1958–1968 m. serbas iškeitė į kur kas sėkmingesnį trenerio kelią.

Legendinis treneris su Jugoslavijos rinktine 1988 m. olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabrą, 1990 m. tapo pasaulio čempionu, 1989, 1991 ir Lietuvai itin skaudžiais 1995 m. laimėjo Europos čempionų karūną. 2009 m. jau su Serbijos rinktine į trofėjų kolekciją jis pridėjo ir Europos čempionato sidabrą.

Klubiniame krepšinyje skambiausios pergalės pasiektos su Pirėjo „Olympiakos“ – 1997 ir 2012 m. Eurolyos trofėjai.

„Ne tik Serbijos, bet ir Europos krepšinis be jo nebūtų toks, koks yra. Pusę amžiaus jis dirbo krepšinyje ir atidavė jam viską. Kartą jis pasakė, kad krepšinis yra ne dalis jo gyvenimo, o visas gyvenimas. Kadangi esu gana artimas jo šeimai, man labai sunku. Aš didžiuojuosi, kad turėjau jį savo gyvenime, kad mylėjau ir gerbiau jį. Kad ir ko man reikėjo, kad ir kokį svarbų sprendimą man reikėjo priimti, pirmiausia tardavausi su juo. Dabar man sunku“, – kalbėjo Serbijos krepšinio asociacijos prezidento pareigas einantis legendinis krepšininkas Predragas Danilovičius.

Bene jautriausią kalbą pasakė ne mažiau krepšinyje pasiekęs Željko Ovradovičius, kuris yra žaidęs krepšinį D. Ivkovičiaus treniruojamose komandose, daug iš jo mokėsi kaip treneris.

„Išėjo žmogus, kuris man buvo viskas – treneris, mentorius, krikštatėvis, draugas... Nekalbėsiu apie jį kaip apie trenerį, kuris paliko itin ryškų pėdsaką Europos krepšinyje, apie jo titulus ar pasiekimus. Jis užaugino daugybę žaidėjų, padėjo jiems tapti geresniais krepšininkais ir žmonėmis. Atsimenu jo prieš 30 metų duotas pamokas ir naudojus jas visą gyvenimą.

Apie jį galėčiau papasakoti daugybę anekdotų ir linksmų istorijų, jis laikė mane lygiu sau, nors esu 17 metų jaunesnis. Jis žinojo, kad nuoširdžiai jį myliu ir gerbiu, kad esu jo nuoširdus ir geras draugas. Tu esi čia ir būsi čia amžinai“, – pridėjęs ranką prie širdies sakė Ž. Obradovičius.

D. Ivkovičiaus laidotuvėse dalyvavo Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius, šalies parlamento lyderis Ivica Dačičius, serbų krepšinio federacijos vadovai ir visas būrys krepšinio legendų – Vlade Divacas, Nenadas Krstičius, Draganas Kicanovičius, Svetislavas Pesičius, Božidaras Maljkovičius, Dejanas Bodiroga, Dimitris Itoudis, Dragalas Tarlačas, Radoslavas Nestrovičius, Vassilis Spanoulis ir daugybė kitų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt