Naujienų srautas

Sportas2016.10.03 08:37

Apdovanos olimpinių žaidynių prizininkus ir jų pagalbininkus

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pirmadienį pagerbs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkus, jiems talkinusius trenerius, medikus, sporto mokslininkus ir sporto federacijų vadovus. 

Praėjusią savaitę LTOK posėdyje nuspręsta, kad numatytas planas iškovoti žaidynėse 2–3 medalius buvo įvykdytas – olimpiečiai iš Rio de Žaneiro grįžo su 4 medaliais. Daugiau nei pusė sportininkų pasiekė jiems iškeltus tikslus.

Olimpinius medalius iškovoję sportininkai dovanų gaus BMW automobilius. Sidabrą į Lietuvą parvežusiems irkluotojams Sauliui Ritteriui ir Mindaugui Griškoniui bus įteikti šiek tiek aukštesnės klasės automobiliai, o bronzą iškovojusios irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei sunkiaatletis Aurimas Didžbalis vairuos kiek žemesnės klasės automobilius. 

Gavus didesnę, nei planuota paramą, buvo nutarta padidinti prizinį fondą ir apdovanoti ne tik žaidynių medalininkus bei sportininkus, iškovojusius 4–8 vietas, bet ir paskatinti su sportininkais dirbusius trenerius, mokslininkus, sporto vadovus, vadybininkus bei medikus. Iš viso bus apdovanoti 93 žmonės.

Apdovanos ir prezidentė

Kūno kultūros ir sporto dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkus.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių šalies vadovė įteiks sidabro medalius porinės dvivietės valties irklavimo rungtyje pelniusiam Mindaugui Griškoniui. Jo porininkui Sauliui Ritteriui apdovanojimas neskirtas, nes tokio sveikinimo jis sulaukė lygiai prieš metus, kai buvo pagerbtas už 2014 metais iškovotą Europos irklavimo čempionato auksą. Aukštesnio lygio valstybės apdovanojimas gali būti skiriamas tik kartą per trejus metus.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi bus apdovanotos bronzą Rio de Žaneire toje pačioje rungtyje kartu iškovojusios Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiai bus įteikti olimpinėse dvivietės baidarės irklavimo rungtyje bronzą iškovojusiems Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui.

Valstybinius apdovanojimus prezidentė taip pat įteiks sportininkų treneriams.

Prezidentė anksčiau apdovanojo Brazilijoje medalius iškovojusius parolimpinių žaidynių sportininkus ir jų trenerius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi