Sportas

2021.09.21 11:06

Asmens sargybinių Lenkijoje saugoma Cimanouskaja gyvena be pinigų: viskas labai komplikuota

LRT.lt2021.09.21 11:06

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo skandalingų įvykių Tokijo olimpinėse žaidynėse Baltarusijos lengvaatletė Kryscina Cimanouskaja atvirai papasakojo apie savo naują gyvenimo etapą Lenkijoje.

24-erių bėgikė Vokietijos leidiniui „Der Spiegel“ atskleidė, kad šiuo metu ji nebeturi pinigų, o ją Lenkijoje pasikeisdami saugo šeši asmens sargybiniai.

„Viskas labai komplikuota. Pinigų neturiu, nes santaupos buvo išleistos automobiliui, be to finansiškai padėdavome mamai su komunaliniais mokesčiais“, – „Der Spiegel“ žurnalistams pasakojo K. Cimanouskaja.

Sportininkė Lenkijoje šiuo metu gyvena su savo vyru, Lenkija šeimai yra suteikusi maitinimą, o juos nuolat pasikeisdami saugo šeši asmens sargybiniai. Tokia apsauga skirta po to, kai Kijeve buvo rastas negyvas Baltarusijos aktyvistas Vitalijus Šiškovas.

Baltarusijos nevyriausybinių organizacijų teigimu, aktyvisto mirtis yra tiesiogiai susijusi su neteisėtu Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka ir šis pats dirigavo jo žmogžudystei.

„Įvykiai Kijeve mus labai išgąsdino“ – „Der Spiegel“ sakė K. Cimanouskaja.

Sprinterė ketina artimiausiu metu siekti Lenkijos pilietybės, kad galėtų dalyvauti tarptautinės lengvosios atletikos varžybose. Toks procesas gali užtrukti iki trejų metų, tačiau sportininkė tikisi, kad procesas dėl išskirtinės situacijos bus sutrumpintas. Tiesa, K. Cimanouskaja pabrėžė, kad save ir toliau laiko baltaruse ir šios šalies pilietybės neatsisakys.

Žinios. Cimanouskają nesugrįžti į Baltarusiją telefonu perspėjo senelė: per televiziją mane jau koneveikė

LRT.lt primena, kad sportininkė į Lenkiją atvyko po to, kai Baltarusijos režimas ją jėgą bandė išgabenti iš Tokijo olimpinių žaidynių. Skandalo centre ji atsidūrė po viešos kritikos Baltarusijos sporto funkcionieriams.

Bėgikė, kurios specializacija – 200 metrų distancija, po išsakytos kritikos šalies lengvosios atletikos federacijai buvo prievarta siunčiama namo. Jai buvo neleista startuoti savo rungtyje ir išvakarėse buvo liepta krautis daiktus bei ruoštis vykti į Baltarusiją. Tokijo oro uoste K. Cimanouskaja kreipėsi į Japonijos pareigūnus pagalbos ir taip išvengė priverstinės kelionės namo.

Lenkija galiausiai jai ir jos vyrui suteikė humanitarines vizas, o K. Cimanouskaja iš Tokijo į Lenkiją atskrido per Vieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt