Sportas

2016.10.02 14:09

Maloni išimtis: kaip D. Sabonis atsidūrė „Thunder“ starto penkete

15min.lt2016.10.02 14:09

Nuo pat pirmųjų dienų Oklahomoje Domantas Sabonis gavo puokštę vyr. trenerio pasitikėjimo. Lietuvis antradienį žaidė vienoje barikadų pusėje su „Oklahoma City Thunder“ starto penketo nariais, nors to neturėjo būti. Pasirodo, NBA komandos strategas Billy Donovanas išbandė 20-metį puolėją, bet tuo pačiu parodė jam gražų pasitikėjimo gestą.

Dviejų tūkstančių moksleivių akivaizdoje žaidę „Thunder“ krepšininkai nebuvo atsitiktinai atrinkti į „Mėlynųjų“ ir „Baltųjų“ komandas. „Mėlynuosiuose“ turėjo žaisti atsarginiai, o „Baltuosuose“ – starto penketo nariai: Russellas Westbrookas, Victoras Oladipo, Andre Robersonas, Ersanas Ilyasova bei Stevenas Adamsas

Tačiau nelauktai E. Ilyasovos nebuvo „Baltųjų“ komandoje. Joje atsirado D.Sabonis.

Lietuvio startas buvo karštas – 10 taškų ir vienas tritaškis per pirmąjį kėlinį, viso – 14 taškų ir rezultatyviausio žaidėjo vardo pasidalijimas kartu su žvaigžde Russellu Westbrooku, kuris po tokio naujoko pasirodymo jį išgyrė.

„Thunder“ tikslas – ne greitas D.Sabonio indėlis, o tobulėjimas.

„Norėjau, kad komandos senbuviai suteiktų jam pasitikėjimo ir padėtų nukreipti gera linkme, – tikino B.Donovanas. – Ir kaip parodė rungtynės, jis vis labiau ir labiau savimi pasitikėjo“.

Tiesa, tai dar nereiškia, kad ši maloni trenerio išimtis garantuos vietą D.Saboniui starto penkete. „Thunder“ priekinėje linijoje yra daug aukštaūgių ir joje didžiulį išskirtinį privalumą turi turkas E.Ilyasova, kuriam turėtų ir atitekti starto penketo puolėjo statusas.

„Kai po krepšiu dar yra Stevenas Adamsas, Joffrey Lauvergne, Enesas Kanteris ir Ersanas Ilyasova, mūsų priekinė linija yra labai lanksti. Visi šie vyrukai gali įnešti į žaidimą kažką savito, o tai mums išeis į naudą“, – pasakojo B.Donovanas.

Iš toli 37 proc. tikslumu NBA pataikantis E.Ilyasova šiuo ginklu „Thunder“ priekinėje linijoje yra neprilygstamas. D.Sabonis per treniruočių pobūdžio rungtynes švystelėjo taiklų tolimą metimą, nors per dvejus metus NCAA tokių buvo pataikęs tik keturis. Prisiminkite, kad NCAA tritaškio linija yra šiek tiek arčiau nei NBA.

Bet tai nereiškia, kad „Thunder“ iš Domanto prašys iškart mėtyti iš trijų taškų zonos. Oklahomos komanda kantriai stebės žaidėjo augimą. „Thunder“ tikslas – ne greitas D.Sabonio indėlis, o tobulėjimas.

Jau pirmądienį D.Sabonis su „Thunder“ sužais pirmąsias draugiškas NBA ikisezonines rungtynes Madride. Ispanijos sostinėje „Thunder“ varžovas bus „Real“ klubas.

Tada galbūt pamatysime, kur D.Sabonį „Thunder“ komandoje mato B.Donovanas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.