2021.09.20 17:03

Arnui Salokui – Estijos fechtavimo čempionato bronza

LRT.lt2021.09.20 17:03

Savaitgalį Estijoje vyko fechtavimo suaugusiųjų čempionatas, kuriame dalyvavo šeši Lietuvos sportininkai, praneša šalies federacija.

Fantastiškai pasirodė Arnas Salokas, kuris savo pogrupyje įveikė visus varžovus ir gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį. Vėliau lietuvis sėkmingai įveikė ketvirtfinalio ir pusfinalio barjerus.

Deja, patekti į finalą ir susikauti dėl aukso medalio nepavyko – patirtas pralaimėjimas 14:15 estui Markusui Salmui. Galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė trečiąją vietą ir laimėjo bronzos medalį.

Demjanas Filonas pogrupyje įveikė 4 varžovus, o galutinėje įskaitoje užėmė 13-ąją vietą. Makaras Lozenko pogrupyje įveikė vieną varžovą, o to patekimui į atkrintamąsias neužteko.

Komandinėse varžybose vyrams patekti į pusfinalį nepavyko. Jau pirmasis susitikimas nebuvo sėkmingas – rezultatu 34:45 teko pripažinti Estijos „Tallinna Mook B“ komandos pranašumą. Lietuviai užėmė 5-ąją vietą tarp aštuonių komandų.

Sekmadienį varžybose startavo moterys. Geriausiai sekėsi Olivijai Mašalo, kuri pogrupyje laimėjo tris kovas iš penkių. Lietuvė galutinėje įskaitoje užėmė 17-ąją vietą tarp 36-ių dalyvių.

Pirmąjame atkrintamųjų rate suklupo ir kitos dvi lietuvės – Anastasija Pylinova ir Aušrinė Šimkutė. Pogrupyje abi laimėjusios po dvi kovas, kovoje iki 15 taškų turėjo pripažinti Estijos sportininkių pranašumą, galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 22-a ir 26-a vietos.

Komandinėse varžybose moterys susitiko su varžybų čempionėmis tapusia Estijos komanda „En Garde 1“. Pasipriešinti nepavyko – 24:45 varžovių naudai. Galutinėje įskaitoje užimta 7-a vieta tarp devynių komandų.