Sportas

2021.09.20 12:10

Anglijos futbolas gedi pasaulio čempiono Jimmy Greaveso: jis buvo futbolo milžinas

LRT.lt2021.09.20 12:10

Anglijos futbolas prarado dar vieną 1966 metų pasaulio čempioną, tikrą futbolo legendą, buvusį puolėją Jimmy Greavesą. Užuojautos žodžius dėl buvusio futbolininko mirties siunčia visa šalis.

81 metų buvęs futbolininkas, geriausiai žinomas dėl žaidimo Londono „Chelsea“ ir „Tottenham“ klubuose mirė sekmadienį, rugsėjo 19-ąją, savo namuose.

Jis yra visų laikų rezultatyviausias Anglijos pirmos lygos futbolininkas, pelnęs 357 įvarčius. Nors nuo 1992 m. įkūrus „Premier“ lyga ši savo istoriją dažnai skaičiuoja atskirai nuo buvusios, J. Greaveso kol kas niekas nėra aplankęs ir EPL. Rezultatyviausias „Premier“ lygos istorijoje Alanas Sheareris yra pelnęs tik 260 įvarčių.

Su 266 įvarčiais per 379 rungtynes „Tottenham“ klube J. Greavesas išlieka visų laikų rezultatyviausiu klubo žaidėju. Harry Kane`as nuo jo atsilieka 43 įvarčiais.

„Greičiausiai tai yra geriausias puolėjas, kokį tik Anglija yra turėjusi. Tikrai įspūdingas futbolininkas, kuris puikiai žaidė tiek baudos aikštelėje, tiek už jus ribų. Charizmatiškas, išmintingas, šmaikštus ir šiltas žmogus. Tikras futbolo milžinas“, – apie velionį sakė kita Anglijos ir „Tottenham“ legenda Gary Linekeris.

Anglijos futbolo rinktinėje J. Greavesas per 57 rungtynes įmušė 44 įvarčius ir buvo 1966 m. rinktinėje, kuri tapo pasaulio čempione.

1960–1961 m. sezone „Chelsea“ jis pelnė 41 įvartį, o 1962–1963 m. sezone įmušė 37 įvarčius žaisdamas „Tottenham“. Abu šie skaičiai yra klubų vis dar gyvuojantys rekordai.

„Jis bus atsimenamas kaip įvarčių mušimo legenda ir vienas geriausių visų laikų Anglijos žaidėjų“, – „Twitter“ rašė šalies premjeras Borisas Johnsonas.

Sekmadienį žaidėjo mirtis tylos minutėmis pagerbta tiek „Tottenham“, tiek „West Ham“ klubo stadionuose. Pastarajame klube puolėjas irgi žaidė karjerai einant į pabaigą.

Iš čempioniškos 1966 m. Anglijos futbolo rinktinės lieka 8 vis dar gyvi žaidėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt