Sportas

2021.09.20 12:40

Pirmuosius darbus rinktinėje pradėjęs Maksvytis – apie skambutį Maskoliūnui ir būsimą žaidėjų sąrašą

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.09.20 12:40

„Reikia priprasti prieš šito vardo“, – pirmoje spaudos konferencijoje tapus Lietuvos vyrų rinktinės treneriu kalbėjo Kazys Maksvytis.

44-erių iš Darbėnų kilęs specialistas 2019 metais turėjo smarkiai nusivilti, kuomet po Dainiaus Adomaičio pasitraukimo jam kelią į rinktinę užkirto Permės „Parma“ klubas. Tiesa, nemaža dalis kaltės buvo verčiama ant tuometinės LKF vadovybės, kuri nesivargino derėtis su „Parma“ ekipa.

Tačiau dabar savojo šanso sulaukęs K. Maksvytis pasiruošęs kibti į darbus rinktinėje. Vienas iš pirmųjų darbų – trenerių štabo patvirtinimas ir žaidėjų sąrašo sudarymas. Pirmasis išbandymas K. Maksvyčio laukia rudenį, kuomet startuos atranka į pasaulio čempionatą ir lietuviai savo kovas pradės rungtynėmis namuose su Bulgarija lapkričio 26 dieną.

– Ar jau yra žinoma, kas sudarys jūsų trenerių štabą?, – buvo paklausta K. Maksvyčio.

– Dėl trenerių štabo, tai darysime atskirą pranešimą ir po savaitės manau, kad įvardinsime. Iš kai kurių specialistų jau turime atsakymus, kitų dar laukiame. Reikia suderinti ne tik su jais, bet ir su klubais. Dar savaitę reikės palaukti.

– Ar bus tame trenerių štabe jau dirbusių su ankstesniais strategais?

– Greičiausiai, kad bus.

– Kiek jums svarbu turėti atrankos languose jau dirbusius asistentus šalia savęs?

– Darbas nėra dėkingas su šiais atrankos langais ir manau, kad štabe bus vienas ar du žmonės, kurie jau yra susipažinę su tuo.

– O ar jau esate susidarę žaidėjų sąrašą?

– Dėl pačio žaidėjų sąrašo paskelbimo, tai turime mėnesį dar. Gal tiek netempsime. Turiu pasidaręs vieną juodraštį langams, o kitą – vasarai. Pats pirmas etapas bus sunkiausias, nes rinktinę čiupinėsiu tik 3-4 dienas ir reikės žaisti. Patys suprantate, kad bus sunku. Pirmas turas bus labai svarbus, tai norisi surinkti stipriausią galimą sudėtį.

– Ar šį kartą „Parma“ klubas nesudarė kliūčių treniruoti rinktinę?

– Jau turėjome istoriją prieš tai su jais, tai jau kažkiek apsišlifavome. Matė jie, kiek tas pirmas etapas buvo man sunkus ir skaudus. Dabar įtraukti šitie punktai buvo ir į sutartį, be to, dabartinė LKF vadovybė daug bendravo su klubu. Tad viskas susidėjo ir problemų nekilo.

– Ar esate pasiruošęs užsikrauti atsakomybę sau ant pečių, kuri tenka Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriui?

– Dar reikia priprasti prieš šito vardo. Dėl atsakomybės, tai kažkiek jau esu tą pajautęs su jaunimu, iš mūsų visada reikalavo aukščiausių rezultatų. Žinau, kad ta kėdė yra karšta. Visi dažniausiai pradeda panašiai, nes pradžioje yra sutinkami su entuziazmu, bet po pralaimėjimų visko būna. Esu tam pasiruošęs, norisi pratęsti su tos auksinės jaunimo rinktinės žaidėjais pergalių istoriją ir esu tam pasiruošęs.

– Ar jau teko kalbėtis su kažkuriais žaidėjais?

– Pagrinde šnekėjau su tais, su kuriais ir taip bendrauju nuolat. Tačiau reikės prisėsti prieš sąrašo ir su kiekvienu kandidatu pašnekėti. Mėgstu palaikyti gerą ryšį su žaidėjas.

– Su jaunimo rinktine laimėdavote medalius. Ar apie juos svajojate ir tapęs vyrų rinktinės treneriu?

– Be abejo, kad tikiuosi medalių. Jei negalvočiau apie tai, tai tikrai neičiau. Kitokių tikslų Lietuvos rinktinėje nėra. Tokie tikslai visada turėtų būti.

– Daug buvo kalbama apie Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno žaidimą rinktinėje vienu metu. Ar jūs matote šiuos žaidėjus aikštėje žaidžiančius kartu?

– Pirmas tikslas, tai turėti visus geriausius žaidėjus. Turime du geriausius žaidėjus vienoje pozicijoje, tokia jau ta mūsų situacija. Treneriams tai malonus galvos skausmas. Turėsime planą A su dviem bokštais, turėsime ir planą B su mažesniu penketu. Tačiau negalime laikyti geriausių žaidėjų ant suolo ar jų nekviesti į rinktinę.

– Šiuo metu spaudos konferencija su jumis vyksta, kai Permės mieste įvyko susišaudymas. Kokia situacija yra mieste?

– Jaučiuosi saugiai. Paskutiniais duomenimis žuvo 8 žmonės, keliolika buvo sužeisti. Susišaudymas įvyko universitete. Šiokia tokia panika yra, nes įvykis neeilinis. Permė, Rusijos mastu, yra šioks toks užkampis. Nedažnas įvykis, žiūrėsime toliau, kaip bus.

– Buvo kalbėta, kad jūs sieksite į rinktinę sugrąžinti Adą Juškevičių ir Donatą Motiejūną.

– Bandysiu sugrąžinti A. Juškevičių. Jis labai naudingas languose, man reikės kuo daugiau žaidėjų, kurie žino mano sistemą. Donatas mane pasveikino su pareigomis, teko bendrauti, todėl manau, kad jis bus rinktinėje.

– Ar jau bendravote su buvusiais rinktinės treneriais?

– Kol kas dar neteko, tik pasveikinimo sulaukiau iš Dariaus Maskoliūno, bet be abejo, kad susisieksiu su juo pasiklausinėti apie viską.

– Ar nėra sudėtinga derinti darbo rinktinėje ir klube?

– Iš vienos pusės reikia derinti du darbus, bet iš kitos pusės, jei treneris lieka tik rinktinėje, tai jis praranda formą, sprendimų greitį, neturi tiek praktikos. Bandysime tai suderinti ir nemanau, kad tai bus problema.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt