Sportas

2021.09.20 09:17

Vos stebuklo nesukūręs Vilniaus klubas – Šiaurės Europos vandensvydžio lygos vicečempionas

LRT.lt2021.09.20 09:17

Savaitgalį Turku (Suomija) vykusiame Šiaurės Europos vandensvydžio lygos turnyre Vilniaus „Baltic Amadeus“ klubas iškovojo sidabro medalius. Tai – geriausias vilniečių pasiektas rezultatas šiame turnyre. 2019–2020 metų turnyre Vilniaus ekipa buvo trečia.

Nedaug trūko, kad „Baltic Amadeus“ ekipa būtų iškovojusi ir aukščiausios prabos apdovanojimus. Neįtikinėtiną kovingumą pademonstravę vilniečiai finale tik paskutinėmis sekundėmis 10:11 (1:5, 0:3, 4:0, 5:3) pralaimėjo daugkartinei Lenkijos čempionei Lodzės „Ocmer“ komandai.

Finalo pradžia „Baltic Amadeus“ ekipai nežadėjo nieko gero. Po dviejų kėlinių „Ocmer“ pirmavo net 8:1. Ir kai jau atrodė, kad intrigos finale nebebus, renesansą išgyvenę „Baltic Amadeus“ vandensvydininkai ėmė sparčiai vytis varžovus. Likus žaisti 24 sek., fantastiškai įsibėgėję vilniečiai išlygino rezultatą 10:10. Vis dėlto paskutinės lenkų atakos metu vilniečiai grubiai suklydo gynyboje ir likus 12 sek., „Ocmer“ ekipa pelnė pergalingą įvartį.

„Finalas prasidėjo katastrofiškai. Keitėme žaidėjus, taktiką, ėmėme pertraukėles, bet niekas nepavyko. Vis tik antroje rungtynių pusėje žaidėjai supyko. Atsirado sveikas sportinis pyktis. Pavyko neutralizuoti pajėgius varžovų klubo legionierius iš Serbijos. Padarėme neįtikėtiną žygdarbį išlygindami rezultatą. Gaila, kad paskutinėmis sekundėmis grubiai suklydome ir praleidome įvartį“, – finalo peripetijas prisiminė „Baltic Amateus“ treneris Nerijus Papaurėlis.

Nepaisant skaudžios pabaigos, treneris liko patenkintas antra vieta. Lyginant su praėjusiais metais, tai yra žingsnis į priekį, juolab, kad pasiruošimas nebuvo pilnavertis.

Vietą finale Vilniaus ekipa pelnė užimdama pirmąją vietą B grupėje. Pirmajame susitikime Lietuvos klubas 17:13 (3:1, 4:3, 7:4, 3:5) įveikė Espo „Cetus“ (Suomija) ekipą.

„Rungtynių neturėjome nuo birželio mėnesio, kai baigėme Lietuvos čempionatą. Naujam sezonui pradėjome ruoštis tik antroje rugpjūčio pusėje. Trūko laiko pasiruošti, nes įprastai taip anksti dar nerungtyniaudavome. Gal ir gerai, kad pirmosioms rungtynėms gavome sąlyginai silpnesnį varžovą. Nors praleidome daug įvarčių, pirmavome ir situaciją kontroliavome visas rungtynes“, – kalbėjo N. Papaurėlis.

Antrose grupės rungtynėse Vilniaus komanda 16:10 (2:2, 4:4, 5:3, 5:1) pranoko Švedijos vicečempioną „Jarfalla“ klubą. Net 8 įvarčius nugalėtojams pelnė legionierius iš Lenkijos Maksymilianas Krakowiakas. Sudėtingose situacijose mūsiškius ne kartą gelbėjo komandos kapitonas – veteranas vartininkas Andrejus Pometko.

„Tai buvo sunkesnės rungtynės nei pirmosios. Du kėlinius vyko lygi kova. Švedai dar trečiajame kėlinyje buvo išsiveržę į priekį, bet pabaiga jau priklausė mums“, – sakė treneris.

N. Papaurėlis šiame turnyre išskyrė sėkmingą vartininko A. Ponetko žaidimą. Finale labai gerai sužaidė Karolis Blaževičius, pelnęs 5 įvarčius. Beje, praėjusiame sezone K. Blaževičius atstovavo „Ocmer“ ekipai.

Vyrų komandoje sėkmingai debiutavo 14-metis Patrykas Pašukas. Jis per trejas rungtynes pelnė net 6 įvarčius.

„Komanda pademonstravo, kad gali kovoti, kautis iki galo. Vienintelė duobė finale neleido mums iškovoti aukso, bet pasirodymą vis tiek galima vertinti gerai. Tikimės, kad jauni mūsų žaidėjai įgavo vertingos patirties. Lyginant su praėjusiu sezonu, mums trūko 4–5 žaidėjų, todėl įsibėgėjant sezonui, turėtume būti dar stipresni“, – pabrėžė N. Papaurėlis.

Trečiąją vietą Šiaurės Europos vandensvydžio lygoje užėmė Turuno „Umarit“ (Suomija) ekipa, kuri mače dėl bronzos 13:8 įveikė „Jarfalla“ vandensvydininkus.

Turnyre dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos komandos. Dėl pandemijos dar keletas ekipų šių metų turnyrą, kuris kelis kartus buvo perkeltas, praleido.

2022 metų Šiaurės Europos vandensvydžio lygoje numatomi du turai. Pirmasis jų planuojamas Vilniuje kovo mėnesį, o finalinis – birželį Lodzėje.

Vilniaus vandensvydžio komanda dabar ruošis lapkričio mėnesį prasidėsiančiam Lietuvos taurės turnyrui, o keletas ekipos sieks patekti į Lietuvos vyrų bei jaunių rinktines, kurios rudenį varžysis atitinkamai Europos čempionato atrankos turnyre bei Tautų taurės varžybose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt