Sportas

2021.09.20 09:09

Mirė legendinis rusų lengvaatletis, kurio kūjo metimo rekordas vis dar nepajudinamas

LRT.lt2021.09.20 09:09

Rugsėjo 14 dieną mirė legendinis SSRS sportininkas, dukart olimpinis čempionas Jurijus Sedychas. Apie tai savo „Twitter“ paskyroje pranešė ne mažesnė sporto legenda, Sergejus Bubka.

„Esu giliai sukrėstas Jurijaus Sedycho mirties. Man Jurijus buvo draugas, išmintingas mokytojas“, – rašė ukrainietis S. Bubka.

1955 m. Novočerkaske, Rostovo srityje, gimęs J. Sedychas nuo 15 m. treniravosi pas vieną geriausių visų laikų kūjo metikų vadinamą rusą Anatolijų Bondarčiuką.

1976 ir 1980 m. olimpinėse žaidynėse J. Sedychas laimėjo aukso medalius, 1984 m. žaidynėse Los Andžele dėl SSRS boikoto dalyvauti negalėjo, o 1988 m. į savo įspūdingą kolekciją dar pridėjo ir olimpinį sidabrą.

Jis dar tris kartus tapo Europos čempiono, 1983 m. laimėjo pasaulio čempionato sidabrą, o 1991 m. – auksą.

1986 m. Europos čempionate Štutgarte kūjį J. Sedychas švystelėjo net 86,74 metro – šis pasaulio rekordas galioja iki mūsų dienų.

Be J. Sedycho įrankį tiek už 86 metrų, tiek už 85 metrų žymos yra metęs tik kitas SSRS sportininkas Sergejus Litvinovas.

Per pastarąjį dešimtmetį geriausias užfiksuotas rezultatas yra lenko Pawelo Fajdeko – 83,93 m.

Rekordas yra toks senas, kad Tokijo olimpinių žaidynių finale visi 12 šios rungties atletų buvo gimę vėliau nei J. Sedychas užfiksavo savo rekordą.

Tiesa, garsusis Rusijos antidopingo specialistas, buvęs Maskvos laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas savo knygoje rašo, kad J. Sedychas dideliais kiekiais vartojo steroidus. Anot jo, praėjusio amžiaus 8–9 dešimtmetis yra laikmetis, kai sporto pasaulis tik ėmė suprasti, kiek daug pridėti gali dopingas, o tuometėje SSRS draudžiamų medžiagų vartojimas buvo itin aukštame lygyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt