Naujienų srautas

Sportas2016.09.30 18:22

Lietuvos šokėjų poros – pasaulio reitingo lentelės viršuje

ELTA 2016.09.30 18:22

Rugsėjo mėnesį prasidėjęs naujasis sportinių šokių sezonas Lietuvos atstovams žada kaip niekada daug pergalių. Apie puikius Lietuvos šokėjų pasirodymus liudija ir pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingas, kuriame Lietuvos šokėjų poros užima labai aukštas pozicijas.

Šis reitingas indikuoja, kokią vietą šokėjų pora užimta tarp visų federacijai priklausančių ir toje grupėje besivaržančių porų. Pagal WDSF sistemą, poros, patenkančios į pasaulio reitingo geriausiųjų 50-tuką, turi teisę pagal nustatytą tvarką didelėse varžybose praleisti pirmą turą ir savo pasirodymą pradėti iš karto nuo antro etapo. Šiuo metu Lietuvoje yra 14 porų, patenkančių tarp 50 geriausių savo grupių šokėjų porų.

Suaugusiųjų klasikinių šokių grupės reitinge antrą vietą užima Lietuvos čempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė (Kauno „Kaspinas“), o penktą – šalies vicečempionai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus „Dileksa“). Pirmą poziciją reitinge užima pasaulio čempionai Dmitrijus Žarkovas ir Olga Kulikova iš Rusijos.

Į geriausiųjų 50-tuką šioje grupėje taip pat patenka ir 20-ą vietą užima Tomas Fainšilas ir Violeta Pasmetnaja (Kauno „Editos Daniūtės šokių studija“) bei 42-oje pozicijoje esantys Vilius Jakas ir Gabrielė Siriūnaitė (Gargždų „Rolina“). Grupės reitingo lentelėje yra užregistruotos 2229 poros.

Suaugusiųjų 10-ies šokių grupės reitinge antrą vietą užima šios grupės Lietuvos čempionai Edgaras Baltaragis ir Indrė Kučinskaitė (Kauno „Rolo“ – „Sūkurys“). Lietuvos šokėjai nusileidžia tik rusams Metislavui Kazakovui ir Alionai Kazakovai, o trečią vietą čia užima Michailas Koptiovas ir Aleksandra Atamanceva, taip pat iš Rusijos. Šios grupės reitinge užregistruota 250 porų.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupės reitingo lentelėje Lietuvos čempionai Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė (Vilniaus „Ratuto“) užima 24-ą vietą.

Aukščiausią poziciją šioje grupėje užima Armenas Caturianas ir Svetlana Gudyno iš Rusijos (1 vieta). Šios grupės pasaulio reitinge yra 2764 poros.

Jaunimo klasikinių šokių grupėje penktą vietą užima Einoras Degutis ir Areta Šeškaitė (Gargždų „Rolina“), 10-ą – Karolis Michalas Tomeckis ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno „Sūkurys“), 17-ą -Andrejus Kovaliovas ir Veronika Samuolytė (Kauno „Editos Daniūtės šokių studija“), 34-ą – Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio „Rumba“), 46-ą – Nedas Mejeras ir Benita Kvietkauskaitė (Panevėžio „Rumba“), o 48-ą – Gedvinas Meškauskas ir Ugnė Bliujūtė (Kauno „Sūkurys“).

Grupės reitinge yra užregistruotos 1068 poros.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių grupėje E. Degutis ir A. Šeškaitė užima devintą, o Edvinas Ringys ir Aistė Survilaitė (Tauragės „Spindulys“ – Klaipėdos „Žuvėdra“) 28-ą vietas tarp 1382 porų.

Veteranų I standartinių šokių grupės reitinge Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė (Kauno „Kaspinas“) užima 11-ą, o Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno „Kaspinas“) 34-ą vietas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi